کد خبر: ۴۷۶۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۷
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش محیط زیست استان کرمان ضمن تایید نگهداری تعدادی وسایل متفرقه در موزه تاریخ طبیعی استان گفت: نمی‌خواهم دفاعی از این اتفاق بکنم؛ ما موضوع نگهداری وسایل را پیگیری کرده‌ایم و گفته‌ایم این وسایل را توزیع کنند و به بیرون از موزه ببرند تا فضای اصلی این موزه دوباره راه‌اندازی شود.

رییس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش محیط زیست استان کرمان ضمن تایید نگهداری تعدادی وسایل متفرقه در موزه تاریخ طبیعی استان گفت: نمی‌خواهم دفاعی از این اتفاق بکنم؛ ما موضوع نگهداری وسایل را پیگیری کرده‌ایم و گفته‌ایم این وسایل را توزیع کنند و به بیرون از موزه ببرند تا فضای اصلی این موزه دوباره راه‌اندازی شود.

به گزارش ایرنا، منصور پورسینا با اشاره به اینکه اداره کل محیط زیست استان کرمان طی یک دوره تعدادی وسایل خرید که این وسایل زیاد بودند و در میان شهرستان‌های استان باید توزیع می‌شد، افزود: این توزیع کمی دیر انجام گرفت و مجبور شدند تعدادی از این وسایل خریداری شده را در موزه تاریخ طبیعی کرمان نگهداری کنند.

وی تاکید کرد: برای نگهداری وسایل خریداری شده در موزه تاریخ طبیعی ابتدا با این موضوع مخالف کردیم اما پس از آن به دلیل رایزنی‌های متعدد تنها با نگهداری موقت وسایل خریداری شده در موزه موافقت کردیم.

رییس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش محیط زیست استان کرمان ادامه داد: زمانی که وسایل برای نگهداری به موزه تاریخ طبیعی آورده شد شرایط اپیدمی کرونا حاکم بود و موزه امکان بازدید نداشت اما بعد از آن که شرایط دوباره برای باز شدن موزه فراهم شد اعلام کردیم این وسایل از داخل موزه برداشته شود که در نهایت تعدادی از این وسایل از موزه خارج شد اما تعدادی موقت هنوز باقی مانده است.

وی در عین حال با اشاره به اینکه اینک خدمات موزه تاریخ طبیعی پابرجاست و روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر از آن بازدید می‌کنند، تصریح کرد: تا چهارم اسفند موزه برای مراجعه بازدیدکنندگان رزرو شده است.

پورسینا اظهارداشت: در نتیجه نگهداری وسایل متفرقه در موزه تاریخ طبیعی مقداری فضای این موزه کوچکتر شده و هیچ سنخیتی ندارد که چند وسیله مثل کولر و اینها در آنجا نگهداری شود.

وی با اشاره به اینکه امکان بازدید مدارس از موزه تاریخ طبیعی اینک نیز وجود دارد، خاطرنشان کرد: قانون این است که این وسایل در موزه تاریخ طبیعی نباید باشد و موزه برای کار و هدف خاصی ایجاد شده و نباید چیز اضافی در داخل آن گذاشته شود.

رییس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش محیط زیست استان کرمان تاکید کرد: موزه تاریخ طبیعی بازسازی و همه کارهای آن انجام شده؛ اگر این وسایل از موزه بیرون برود دیگر همه مشکل ما حل است.

وی با تاکید بر اینکه نگهداری وسایل در موزه تاریخ طبیعی به حیوانات تاکسیدرمی شده در این فضا هیچگونه آسیبی وارد نکرده است، بیان کرد: بازدید از این موزه به صورت روال در حال انجام است و هیچگونه مشکلی نیست اما اگر این وسایل در موزه نباشد قطعا بهتر خواهد بود و این یک واقعیت است؛ ما نیز نمی‌توانیم از واقعیت‌ها فرار کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ورزش صبحگاهی در کنترل وزن بسیار موثر است

قیمت سکه و طلا  پنجشنبه 30 شهریور1402

عاملان سرقت طلاجات از شهرستان‌های کرمان و رفسنجان دستگیر شدند

عشایر جنوب کرمان برای دریافت نهاده دامی اقدام کنند

سیدمحمد خاتمی: خاطره نقل شده از پدرم به کلی دروغ است

همتی: اعلام گزیده‌های مثبت از آمارهای اقتصاد، کمکی به کاهش انتظارات تورمی نمی‌کند

وزارت صمت کسی را منصوب کند که فرق فرش و گلیم را بداند

پدیده جوی غبار کیفیت هوا در کرمان را کاهش می‌دهد

دستگیری 5  شکارچی غیرمجاز پرندگان وحشی در ارزوئیه

تمام دانش آموزان مقاطع ابتدایی شیر رایگان دریافت خواهند کرد

پربازدید ها

مویدی: با این شهرداری باید برویم محکمه جواب پس بدهیم

وزارت آموزش و پرورش: ساعت شروع مدارس ۷:۳۰ صبح است

آغاز به کار مدارس کرمان از اول مهرماه

42 درصد از جانباختگان تصادفات درون شهری عابران پیاده هستند

بارش باران در مناطق جنوب غربی کرمان

حل بسیاری از مشکلات مردم در گرو جسارت مدیران در تصمیم گیری است

معاون عمرانی استاندار کرمان: 5591 تاکسی فرسوده در کرمان فعالیت می‌کنند

زردچوبه در درمان سوءهاضمه موثر است

قاتل فراری در رودبار جنوب دستگیر شد

شهروندان مراقب کلاهبرداری‌ به روش رسید جعلی باشند

پر بحث

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۶ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)