کد خبر: ۴۷۸۲
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۲
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست، از تصویب دستورالعمل مربوط به آلودگی صوتی و پرتوهای غیر یون زا خبر داد و گفت: ضوابط و مقررات آن بزودی ابلاغ می شود.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست، از تصویب دستورالعمل مربوط به آلودگی صوتی و پرتوهای غیر یون زا خبر داد و گفت: ضوابط و مقررات آن بزودی ابلاغ می شود.

دکتر معصومه ابتکار در گفت‌وگو با مهر، افزود: دستورالعمل جدیدی در ارتباط با ضوابط و مقررات مربوط به آلودگی صوتی در دولت تصویب شده است.

به گفته وی، بحث پرتوها نیزدستورالعمل جدیدی است که دولت آن تصویب کرده است.

رئیس سازمان محیط زیست تصریح کرد: در بحث پرتوهای غیر یون ساز و همین طور آلودگی صوتی، دولت با توجه بیشتر به رعایت اصول محیط زیست این دستورالعمل های جدید را تصویب کرده است .

ابتکار اظهار داشت: این دستورالعمل ها بزودی ابلاغ خواهند شد و بر اساس آن استانداردها را در این زمینه ها می توان بهبود بخشید.

امواج را از نظر ماهيت و اثراتي كه بر انسان مي گذارند به دو دسته بزرگ امواج يونيزان و امواج غير يونيزان تقسيم بندی كرده اند. امواج يونيزان آنهايي هستند كه انرژي موجود در آنها ماده اي را كه آن را دريافت مي كند، يونيزاسيون مي كند.

در حالي كه امواج غير يونيزان، بخشي از امواج الكترومانيتيك هستند كه با جذب شدن در ماده در شرايط عادي در ساختار تشكيلاتي اتم آن ماده تغييري ايجاد نمي كند. البته اين دسته از امواج نيز در اثر مواجهه با انسان بسته به ماهيت شان بر بافت هاي مختلف اثرات مخربي خواهند داشت، مانند امواج مادون قرمز كه در صورت برخورد با چشم غير مسلح سبب ايجاد آب مرواريد و يا حتي نابينايي مي شود.

علاوه بر امواج غير يونيزان طبيعي، مانند اشعه هايي كه نور خورشيد وجود دارند، امروزه وسايل الكتريكي كه در صنعت بكار گرفته مي شوند و يا مصارف خانگي دارند، مولد امواج غير يونيزان محسوب مي شوند.

امواج ماوراء بنفشي كه در اثر جوشكاري با برق ايجاد مي شوند، امواج مادون قرمزي كه در كوره هاي مذاب توليد مي شوند، امواج ناشي از فرستنده هاي راديويي و ماهواره اي، امواج متساطع از برخي وسايل مثل ماكرويو، تلفن هاي همراه و... همگي جزو امواج غير يونيزاني هستند كه تاثيرات متفاوتي در بدن انسان ايجاد مي كنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ورزش صبحگاهی در کنترل وزن بسیار موثر است

قیمت سکه و طلا  پنجشنبه 30 شهریور1402

عاملان سرقت طلاجات از شهرستان‌های کرمان و رفسنجان دستگیر شدند

عشایر جنوب کرمان برای دریافت نهاده دامی اقدام کنند

سیدمحمد خاتمی: خاطره نقل شده از پدرم به کلی دروغ است

همتی: اعلام گزیده‌های مثبت از آمارهای اقتصاد، کمکی به کاهش انتظارات تورمی نمی‌کند

وزارت صمت کسی را منصوب کند که فرق فرش و گلیم را بداند

پدیده جوی غبار کیفیت هوا در کرمان را کاهش می‌دهد

دستگیری 5  شکارچی غیرمجاز پرندگان وحشی در ارزوئیه

تمام دانش آموزان مقاطع ابتدایی شیر رایگان دریافت خواهند کرد

پر بحث

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۶ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)