کد خبر: ۴۷۸۶۵
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس بهره‌برداری شرکت گاز استان کرمان گفت: ۶۵ درصد مشترکین گاز استان الگوی مصرف را رعایت کردند، ۳۰ درصد مشترکان پرمصرف و ۵ درصد مشترکان بسیار پرمصرف هستند.

رئیس بهره‌برداری شرکت گاز استان کرمان گفت: ۶۵ درصد مشترکین گاز استان الگوی مصرف را رعایت کردند، ۳۰ درصد مشترکان پرمصرف و ۵ درصد مشترکان بسیار پرمصرف هستند.

به گزارش تسنیم، علی سلیمانی با بیان اینکه در روزهای گذشته شاهد کاهش شدید دما در سطح کشور و استان کرمان بودیم، اظهار داشت: خوشبختانه در این مدت قطعی گاز در کرمان را نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه با تصویب هیئت دولت تعرفه گاز برای مشترکان پرمصرف افزایش یافته و این در حالی است که تعرفه گاز برای کسانی که الگوی مصرف را رعایت کردند بدون تغییر باقی مانده است.

رئیس بهره‌برداری شرکت گاز استان کرمان با بیان اینکه طبق این مصوبه، در فصول سرد سال 12 پله مصرفی تعریف شده است، ادامه داد: برای پله‌های اول تا سوم جزو مشترکان با مصرف متعارف محسوب می‌شوند و گازبها بدون تغییر قیمت باقی می‌ماند.

وی با اشاره به اینکه 65 درصد مشترکین گاز استان کرمان الگوی مصرف متعارف را رعایت کردند و در پلکان اول تا سوم قرار گرفتند، گفت: مشترکان پله چهارم تا ششم 30 درصد افزایش گازبها و مشترکان پله هفتم تا دهم، 50 درصد افزایش گازبها نسبت به تعرفه قبلی را داشتند.

سلیمانی با بیان اینکه حدود 30 درصد‌ مشترکان گاز استان کرمان در پلکان‌های چهارم تا دهم یعنی مشترکان پرمصرف قرار گرفته‌اند، افزود: حدود 5 درصد مشترکان استان کرمان نیز جزو مشترکان بسیار پرمصرف قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه برای پله‌های یازدهم و دوازدهم عدد ثابت 5 هزار و 6 هزار تومان به ازای هر متر مکعب گاز مصرفی تعیین شد، بیان کرد: این عدد افزایش قیمت 3 تا 4 برابری گازبهای این مشترکان را نسبت به تعرفه‌های قبلی نشان می‌دهد.

رئیس بهره‌برداری شرکت گاز استان کرمان با بیان اینکه دوره سرد سال برای شرکت ملی گاز براساس مصوبه ابلاغ شده از تاریخ 16 آذرماه تا 31 فروردین‌ماه سال بعد است، گفت: فصل سرد سال همچنان ادامه دارد و درخواست داریم همان طور که 65 درصد هموطنان ما الگوی مصرف را رعایت کردند دیگر مشترکان نیز با صرفه‌جویی در مصرف گاز در سه پلکان اول قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه هر پلکانی تقریباً 75 متر مکعب با پلکان قبلی فاصله دارد، بیان کرد: در خواست ما از هموطنان رعایت الگوی مصرف است تا هم افزایش نرخ گازبها به آنها تعلق نگرفته و هم ما بتوانیم خدمات مطلوبی را به مشترکان ارائه کرده و شاهد افت فشار گاز در سطح کشور نباشیم.

سلیمانی با بیان اینکه دمای رفاه بین 18 تا 21 درجه سانتیگراد است و افزود: اگر مشترکان پکیج و آبگرمکن را در دمای بین 50 تا 60 درجه سانتیگراد نگه دارند به دما رفاه دست پیدا می‌کنند و به ازای هر یک درجه کاهش دما حدود 6 درصد در مصرف گاز صرفه‌جویی داریم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دکتر سید جلال مهدوی پزشک متخصص و خیر کرمانی درگذشت+ پیام تسلیت بنیاد خیریه دانشگاه باهنر

افزایش موارد کرونا در بازگشت مسافران نوروزی / تاکید بر استفاده از ماسک

589 نفر در تصادفات نوروزی 1402 جان خود را از دست دادند

دولت هیچ برنامه‌ای در خصوص آزادسازی قیمت نان ندارد / کاملا با سهمیه‌بندی نان برای مردم مخالف هستیم

پیمانکار مقصر در اجرای لوله گاز جیرفت بازداشت شد

امیدواریم به‌امامت رهبر معظم انقلاب نماز را در بیت‌المقدس برگزار کنیم

نعمت احمدی از وکالت به صورت دائم محروم شد

کنایه یک رسانه به آیت الله اراکی

لزوم راه‌اندازی صنایع پایین دستی مس در راستای کمک به تولید و اشتغال

حضور استاندار کرمان در مناطق سیل‌زده جیرفت / تاکید بر تسریع خدمات‌رسانی به مردم

پر بحث

چرا مرگ زهرا لری حاشیه‌ساز شد/ همه واکنش‌ها به درگذشت عضو پیشین شورای شهر کرمان   (۶ نظر)

جامعه ایران مدت‌ها است که جنبشی است/ مطالبات جامعه تخلیه نشده/ مهندسی فرهنگی از بالا دائم شهروند ناراضی تولید می‌کند/ جامعه ایران از رسانه‌ای به شبکه‌ای تبدیل شده/ باید مردم را تشویق کنیم به راه میانه و احیای حد وسط/ الان یک عده به ما می‌خندند، اما تا ابد نخواهند خندید/یکی از سرمایه‌های ایران دهه هشتادی‌ها هستند / مطالعات نشان می‌دهد در اعتراضات خشونت‌بار همه بازنده هستند   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۳ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

به زودی پلاک سوم بر روی خودروها نصب می‌شود / کار برای سارقان خودرو و مخدوش‌کنندگان پلاک سخت می‌شود   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)