کد خبر: ۴۸۲۱
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان تدوین نقشه‌ی راه معادن استان با کمک دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌ها و بخش خصوصی فعال در این حوزه را بسیار مهم دانست و در نظر گرفتن مزیت‌های نسبی و رقابتی را در تدوین این نقشه ضرورت دانست.
رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان تدوین نقشه‌ی راه معادن استان با کمک دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌ها و بخش خصوصی فعال در این حوزه را بسیار مهم دانست و در نظر گرفتن مزیت‌های نسبی و رقابتی را در تدوین این نقشه ضرورت دانست.
به گزارش کرمان‌شهر آن‌لاین، عباس جبالبارزی در نشست کمیته‌ی معدن، با اشاره به رابطه‌ی خوبی که به تازگی بین صنعت و دانشگاه به وجود آمده، گفت: برای داشتن نیروی کار متخصص، موافقت دانشگاه برای حضور یک روز دانشجویان در واحدهای صنعتی و معدنی پس از چند روز برگزاری کلاس‌های تئوری حاصل شده است.
وی با بیان این‌که اتاق نمی‌تواند قانون وضع کند، وظیفه‌ی اتاق را حمایت از تشکل‌ها دانست و بیان کرد: عضویت اتاق بازرگانی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی می‌تواند برای رفع برخی محدودیت‌ها و قوانین راه‌گشا باشد و مصوباتی را از این شورا بگیرد. 
جبالبارزی هم‌چنین از برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت و تخصصی برای افزایش کیفیت توان نیروهای کار در حوزه‌ی معدن خبر داد.
در ادامه، رییس کمیته‌ی معدن کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان از تدوین نقشه‌ی راه معدن استان توسط یک تیم متخصص و منتخب خبر داد. 
پیمان سلاجقه افزود: این کمیته تصمیم گرفت برای سامان‌دهی و تعیین راهبردهای توسعه‌ای بخش معدن استان کرمان، نقشه‌ی راه معادن را با کمک همه‌ی ذی‌نفعان این حوزه تهیه کند.
وی اظهار داشت: این نقشه‌ی راه با توجه به اصل فراگیر توسعه‌ی پایدار، رعایت اصول اساسی زیست محیطی، تولید صادرات‌محور با نگاهی بر صنایع پایین‌دست و حلقه‌های ارزش افزوده و حفظ مزیت‌های رقابتی کشور تهیه خواهد شد.
سلاجقه با اشاره به این‌که نقشه‌ی راه صنایع معدنی کشور اسفندماه سال گذشته ابلاغ شده است، گفت: باید گروه‌های کاری، راه‌نما، پروژه و تلفیق گزارشات برای ترسیم نقشه‌ی راه استان تشکیل شود.
وی به اهداف قابل دست‌رس و کوتاه‌مدت نقشه‌ی راه استان در حوزه‌ی معادن اشاره و بیان کرد: تدوین مزیت‌های رقابتی سرمایه‌گذاری در معدن و معرفی آن‌ها به سرمایه‌گذاران، تشکیل تشکل‌ها و خوشه‌های معدنی، بررسی مشکلات زغال‌سنگ و ارائه‌ی راه‌کار برای رقابتی کردن آن و برنامه‌ریزی برای حل مشکلات جاری واحدهای معدنی از جمله‌ی این اهداف است.
رییس کمیته‌ی معدن کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان با بیان این‌که در کوتاه‌مدت عارضه‌یابی حوزه‌ی معدن استان را انجام خواهیم داد، افزود: تهیه‌ی نقشه‌ی راه به‌عنوان خواسته‌ی اتاق بازرگانی و استاندار کرمان در دستور کار جدی این کمیته قرار دارد.
در این نشست اعضای کمیته‌ی معدن برخی موارد را برای تدوین نقشه‌ی راه معدن استان مطرح کردند که ایجاد شرکت خدمات سرمایه‌گذاری برای فرصت‌های خارجی در ایران با ماهیت مشاوره‌ای برای سامان‌دهی و آماده‌سازی مطابق با استانداردهای بین‌المللی، از مهم‌ترین پیش‌نهادهای مطرح شده در این رابطه بود که مورد تایید و استقبال سایر اعضا قرار گرفت.
هم‌چنین لحاظ کردن مزیت نسبی و رقابتی در نقشه‌ی راه معدن استان، در نظر گرفتن صلاحیت فنی و مالی افراد متقاضی کار در حوزه‌ی معدن، الگوبرداری از ایده‌های خوب در دنیا برای تدوین این نقشه‌ی راه، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت و مفید و در نظر گرفتن قوانین و آیین‌نامه‌های اجرایی معادن در تدوین این نقشه‌ی راه، از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.
برچسب ها: نقشه‌ی ، معدن ، استان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

لزوم تشکیل دادگاه‌های خاص جرائم اقتصادی در کرمان / تعامل با دستگاه قضایی مسیر حل مشکلات واحدهای تولیدی را تسهیل می‌کند

بیش از ۵ هزار کرمانی در بانک خون بند ناف رویان عضو شدند / درمان بیماری‌های منشاء خونی با استفاده از سلول‌های بنیادی خون بندناف

کرمان در زیرساخت‌های فضای مجازی عقب است / زندگی بدون فضای مجازی سخت است

تخم مرغ را بالاتر از 3 هزار تومان نخرید / گرانفروشی است

سریال «تمام رخ» با موضوع سایت‌های شرط‌بندی در راه شبکه سه

غذاهایی که موجب افسردگی می‌شود را بشناسیم

محموله ۶۵ تنی آنتی‌بیوتیک اطفال امروز وارد کشور می‌شود

ثبت ۴۸۴ زمین لرزه در آبان ماه / کرمان دارای بیشترین زمین لرزه

تعداد مبتلایان به سرخک در کشور تقریباً دو برابر افزایش یافته است / واکسیناسیون اتباع زیر ۱۵ سال از دی‌ ماه

زنده‌یاد لری دغدغۀ جامعه و فرهنگ داشت

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)