کد خبر: ۴۸۴۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲
ارسال به دوستان
ذخیره
انتقاد استاندار کرمان برای انسداد حساب یک نیروگاه؛
استاندار کرمان با انتقاد از برخورد برخی سازمان‌ها از جمله تامین اجتماعی بابت انسداد حساب نیروگاه کهنوج تاکید کرد: رویکردها نسبت به سرمایه‌گذاران نباید با نگاه زالوصفتی همراه باشد زیرا آنان اشتغال ایجاد می‌کنند.

استاندار کرمان با انتقاد از برخورد برخی سازمان‌ها از جمله تامین اجتماعی بابت انسداد حساب نیروگاه کهنوج تاکید کرد: رویکردها نسبت به سرمایه‌گذاران نباید با نگاه زالوصفتی همراه باشد زیرا آنان اشتغال ایجاد می‌کنند.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی فداکار روز شنبه در آخرین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان در سال ۱۴۰۱ افزود: نیروگاه کهنوج در حال اورهال (تعمیرات اساسی) است که تامین اجتماعی حساب‌های آن را بسته؛ زمانی که فعالیت جزیره‌ای داشته باشیم و همکاری بین‌بخشی وجود نداشته باشد، این گونه می‌شود.

وی با اشاره به برداشت متناقض از قوانین و مقررات عنوان کرد: ترک فعل مانع سرمایه‌گذاری می‌شود و این موضوع استان کرمان را بدنام کرده است.

وی افزود: برخی افراد برای فرار از مسئولیت و انجام نشدن کار سرمایه‌گذار، دستگاه نظارتی را بهانه می‌کنند در حالی که دستگاه نظارتی باید یقه این افراد را بگیرند و جلو آنان گرفته شود.

استاندار کرمان گفت: در کسب و کارها می‌توانیم ۲ نگاه به سرمایه‌گذار داشته باشیم، یکی سرمایه‌گذاری که می‌خواهد اشتغال ایجاد کند و دیگری زالوصفتی که می‌خواهد معادن را به یغما ببرد؛ همه چیز بستگی به نگاه ما دارد و رفتار ما نیز براین اساس شکل می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مشکل استان در فرهنگ کار جدی است زیرا در این استان تلاش می‌شود که سرمایه‌گذاران موفق نشوند، اظهارداشت: سازمان‌هایی که مانع کسب و کار هستند باید به مردم پاسخ بدهند و بگویند که چرا این کار را می‌کنند.

فداکار تاکید کرد: رسانه‌ها نیز به حوزه موانع سرمایه‌گذاری و فرهنگ‌سازی بین مردم بپردازند و رغبتی برای استقبال از این حوزه در بین مردم ایجاد کنند.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از سرمایه‌گذاری گفت: در توسعه کسب و کارها نوع نگاه به سرمایه‌گذار بسیار مهم است و نباید رویکرد زالوصفتی به کارآفرینان داشت.

فداکار اظهار داشت: فرهنگ اصل همه کارها و زیربنای امور است و یکسری رفتارها از باورهای فرهنگی منشا می‌گیرد لذا باید برخی فرهنگ‌ها را اصلاح کنیم تا رفتار و نگرش‌ها تغییر کند.

استاندار کرمان گفت: تغییرات فرهنگی آنقدر کند است که بایستی به صورت بین نسلی انجام شود و نباید در این زمینه توقع معجزه داشت، اما برخی تغییرات رفتاری را می‌توان در کوتاه مدت انجام داد.

وی یادآور شد: بسیاری از مشکلات ما مربوط به حوزه اقتصاد فرهنگی است و در این زمینه برداشت سلیقه‌ای از قوانین وجود دارد که یک مسئول راه حل و دیگری بهانه را از قانون پیدا می‌کند.

فداکار با بیان اینکه اشتغال و معیشت مردم باید از محل سرمایه‌گذاری تامین شود تصریح کرد: باید این نگاه را پیش ببریم زیرا همه چیز در سرمایه‌گذاری خلاصه می‌شود و تمام گرفتاری ما در این حوزه است؛ مخالفت با سرمایه‌گذاری خواسته یا ناخواسته مانع اشتغال و اقتصاد استان می‌شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه برخی مشکلات اجتماعی معادن را غیرفعال می‌کند تاکید کرد: راه آن پای کار آمدن همه افراد است؛ گاهی بازداشت رییس یک بنگاه اقتصادی بهتر از تعطیلی آن بنگاه است زیرا این تعطیلی اشتغال صدها نفر را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به قطع برق برخی واحدهای اقتصادی گفت: این سیستم باعث تعطیلی فروش و راکد ماندن پرداختی کارکنان در شب عید می‌شود.

فداکار با اشاره به برخی رویکردها و نیز ناهماهنگی‌ها بین سازمان‌ها ادامه داد: یک بنگاه اقتصادی به علت کاشت درخت از منابع طبیعی تشویقی دارد اما دستگاه دیگری به علت آبیاری درختان آن را توبیخ می‌کند؛ آب و گاز و برق شرکت‌ها قطع می‌شود که به طور جد با این قطعی‌ها مخالف بودم.

وی یادآور شد: با قطعی برق کارخانه‌ها در زمستان مخالف بودم و با این اقدام برخی شرکت‌ها چند صد میلیارد تومان آسیب دیدند.

استاندار کرمان ابراز داشت: باید یقه ادارات آب، برق و گاز را بگیرید که چرا برخی ادارات یک کار را به مدت یک ماه معطل کردند و اجرای سامانه شفاف‌سازی می‌تواند به این حوزه کمک کند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز در این نشست گفت: توسعه استان کرمان در گرو سرمایه‌گذاری سنگین معدن است و این موضوع سبب شده شاخص‌های توسعه یافتگی استان را مشاهده نکنیم و در این زمینه بحث فرهنگ اقتصادی بایستی پررنگ شود.

نماینده دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز در این نشست با اشاره به ضرورت حمایت از بنگاه‌های اقتصادی گفت: شناخت مدیران می‌تواند در پیشرفت اجتماعی و اقتصادی استان اثرگذار باشد اما کارشناسان و مدیران باوجود ضعف شناختی دنبال حل مسأله سرمایه‌گذار نیستند.

در این نشست همچنین نتایج برخی مطالعات علمی در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی در فضای کسب و کار استان تشریح شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آتش سوزی در روستای دولت آباد زرند خسارت سنگینی به همراه داشت

ورود بیش از ۲ میلیون مسافر نوروزی به استان کرمان

کشف ۱۱ دستگاه ماینر غیرمجاز در کرمان

مخترع تلفن همراه: حتما باید چند نفر زیر ماشین بروند تا این همه به گوشی‌های موبایل زل نزنید؟

محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافکیی جاده‌های استان در تعطیلات پایانی نوروز

اولین اهدای عضو در سال ۱۴۰۲ / اهدای عضو یکی از اعضای کادر درمان جیرفت

دکتر سید جلال مهدوی پزشک متخصص و خیر کرمانی درگذشت+ پیام تسلیت بنیاد خیریه دانشگاه باهنر

افزایش موارد کرونا در بازگشت مسافران نوروزی / تاکید بر استفاده از ماسک

589 نفر در تصادفات نوروزی 1402 جان خود را از دست دادند

دولت هیچ برنامه‌ای در خصوص آزادسازی قیمت نان ندارد / کاملا با سهمیه‌بندی نان برای مردم مخالف هستیم

پر بحث

چرا مرگ زهرا لری حاشیه‌ساز شد/ همه واکنش‌ها به درگذشت عضو پیشین شورای شهر کرمان   (۶ نظر)

جامعه ایران مدت‌ها است که جنبشی است/ مطالبات جامعه تخلیه نشده/ مهندسی فرهنگی از بالا دائم شهروند ناراضی تولید می‌کند/ جامعه ایران از رسانه‌ای به شبکه‌ای تبدیل شده/ باید مردم را تشویق کنیم به راه میانه و احیای حد وسط/ الان یک عده به ما می‌خندند، اما تا ابد نخواهند خندید/یکی از سرمایه‌های ایران دهه هشتادی‌ها هستند / مطالعات نشان می‌دهد در اعتراضات خشونت‌بار همه بازنده هستند   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۳ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

به زودی پلاک سوم بر روی خودروها نصب می‌شود / کار برای سارقان خودرو و مخدوش‌کنندگان پلاک سخت می‌شود   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)