کد خبر: ۴۹۱۹۳
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
استاندار کرمان گفت: دستگاه‌های اداری مراقبت باشند در فاصله برگزاری انتخابات (مجلس شورای اسلامی در اسفندامسال)، حاشیه درست نکنند و برخی نامزدها که برای آمدن به صحنه آماده می‌شوند نیز برای دستگاه‌های اداری حاشیه‌سازی نکنند؛ ما هم به‌طور جدی رصد و نظارت می‌کنیم.

استاندار کرمان گفت: دستگاه‌های اداری مراقبت باشند در فاصله برگزاری انتخابات (مجلس شورای اسلامی در اسفندامسال)، حاشیه درست نکنند و برخی نامزدها که برای آمدن به صحنه آماده می‌شوند نیز برای دستگاه‌های اداری حاشیه‌سازی نکنند؛ ما هم به‌طور جدی رصد و نظارت می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، محمد مهدی فداکار در نشست شورای اداری استان کرمان بیان کرد: برای دستگاه‌ها در برگزاری انتخابات وظایفی تعریف شده است و همه از جمله فرمانداران باید کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات ظرفیتی ملی است تاکید کرد: وزارت کشور مجری است و سایر دستگاه‌ها باید کمک کنند تا فضای رقابتی در انتخابات شکل بگیرد، مشارکت بالا برود، امنیت و سلامت انتخابات نیز تضمین شود.

استاندار کرمان تصریح کرد: ما به عنوان مجری حق دخالت در انتخابات را نداریم و مراقبت خواهیم کرد که رای مردم به عنوان حق‌الناس حفظ و انتخابات در کمال سلامت و آرامش برگزار شود.

سیاست کنترل جمعیت از ابتدا اشتباه بود

وی در ادامه با اشاره به اجرای برنامه‌های سیاست جمعیت اظهار داشت: سیاست کنترل فرزند از ابتدا اشتباه بود که کشور را گرفتار کرد و اینک سرعت کاهش شیب جمعیت در کشور ما در دنیا نگران کننده است.

فداکار با اشاره به نظرات دبیرکل سابق سازمان فائو بیان کرد: این فرد در یکی از کتاب‌های خود اظهار می‌دارد "افراد فقیر، تعداد بچه بیشتری دارند و در محله‌های ثروتمند تعداد فرزندان کمتر است"، بنابراین برخلاف آنچه که در ذهن ماست، هیچ رابطه‌ای بین جمعیت و اقتصاد وجود ندارد.

وی ادامه داد: قانون جوانی جمعیت الزاماتی مانند دورکاری برای بانوان باردار گذاشته است اما برخی دستگاه‌ها رعایت نکردند؛ مدیران دستگاه‌ها حق ندارند قانون را نادیده بگیرند و حتما این مورد را رصد و پیگیری می‌کنیم.

استاندار کرمان افزود: جمعیت امروز یکی از مهمترین ابزارهای توسعه است و می‌بینیم کشورها در زمینه جمعیت چه برنامه‌هایی اجرا می‌کنند؛ امیدواریم در فاصله پنج ساله‌ای که در حوزه جمعیت در کشور داریم، بتوانیم از وضعیت موجود بیرون بیاییم.

وی همچنین با اشاره به مناسبت سوم خرداد و سالروز فتح خرمشهر خاطر نشان کرد: سوم خرداد نقطه عطف جنگ بود که از وضعیت یک کشور اشغال شده به کشوری مقاوم تبدیل شدیم و تکلیف جنگ در خرمشهر مشخص شد.

فداکار با اشاره به ضرورت نظارت بر اجرای قانون حجاب و عفاف در جامعه بیان کرد: در بحث حجاب و عفاف برخی دستگاه‌های اجرایی به طور مرتب رصد و سرکشی می‌شوند و اگر نکته‌ای وجود داشته باشد، تذکر داده می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در چند سال گذشته و اینکه به دلیل همزمانی با ماه مبارک رمضان و شیوع کرونا اعزام زائران برای سالگرد ارتحال امام(ره) انجام نمی‌شد تاکید کرد: باید کمک کنیم ابتدا مراسم در سطح استان و شهرستان‌ها برگزار و سپس زائران به مراسم ۱۴ خرداد در تهران اعزام شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان نیز گفت: ستاد راهبری و راهبردی حجاب و عفاف در استان تشکیل و تمامی جلسات این ستاد در شورای تامین برگزار شده است که بحث‌های نظارتی و ریل‌گذاری پیگیری می‌شود.

رحمان جلالی بیان کرد: سند و بسته ویژه‌ای در بحث حجاب و عفاف برای دستگاه‌های اجرایی مشخص شده که الزامات اداری، آموزش و اقناع‌سازی در حوزه حجاب و عفاف، انجام فعالیت فرهنگی، تبلیغی و اردوهای زیارتی، خدمات مشاوره‌ای دینی و اخلاقی و فضاسازی و تبلیغات محیطی، تشویق کارمندان فعال در حوزه حجاب و عفاف، تذکر، ارشاد و راهنمایی مراجعان بدحجاب و نظارت و بازرسی از جمله بندهای این سند محسوب می‌شود.

رییس ستاد انتخابات استان کرمان در ادامه تصریح کرد: ستاد انتخابات استان شکل گرفته و اولین اقدام در چارچوب راهنمایی‌هایی مقام معظم رهبری، تهیه سند و راهبرد سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت انتخابات است که دستورالعمل آن برای دستگاه‌ها آماده شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان خاطر نشان کرد: نخستین جلسه ستاد برگزاری انتخابات در استان کرمان تشکیل و سند انتخاباتی کرمان به عنوان پایلوت همه استان‌های کشور نیز از طرف وزارت کشور انتخاب شد.

وی اظهار داشت: نقشه راه حدود ۲ هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رای استان کرمان را تهیه و آنالیز (تحلیل) کردیم، ایرادها و نواقص شناسایی شد و برنامه‌های اصلی ستاد انتخابات در استان کرمان را نیز مشخص کردیم.

جلالی با اشاره به اینکه زمان‌بندی فرآیندهای برگزاری انتخابات مشخص است ادامه داد: پیش‌بینی بودجه و هزینه انتخابات در حال انجام است و چون یک سوم صندوق‌های رای در مرکز استان است، امیدواریم بتوانیم در شهر کرمان انتخابات، الکترونیکی برگزار شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تامین نیرو برای کلاس‌های خالی از معلم تا نیمه مهر

معرفی سالم‌ترین جایگزین قند توسط محققان

سرشبکه و تحریک کننده اغتشاشات در کرمان دستگیر شد

نوری قزلجه: غیرشفاف‌ترین تصمیمات در مجلس مدعیِ شفافیت گرفته شد /طرح شفافیت «نیم بند» و «نمایشی» بود

نواخته شدن زنگ سینما در مدارس

کلاهبرداري از آهن فروشی‌ها با چک‌های سرقتی از دیگر استان‌های کشور

برگزاری اولین ماراتن شب ایران با حضور 400 دونده در کلوت های شهداد

قیمت جدید روغن‌های خوراکی و شکر اعلام شد

با آسیب‌های اجتماعی  پیچیده و نوپدید در مراكز دانشجویی و دانش‌آموزی مواجه هستیم

افزایش ابر و وزش باد پدید غالب جوی در استان کرمان

پربازدید ها

جزئیاتی از دیدار کارگزاران سازندگی به نقل از محمد قوچانی

نه اعتراض خیابانی و نه سکوت منفعلانه؛ صندوق رای و انتخابات راه‌حل نهایی است

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به کرمانی‌ها برای لوله‌کشی گاز منازل

رئیس جمهور در پیامی درگذشت پدر استاندار کرمان را تسلیت گفت

دستور خالص سازی اساتید از مهر 1400

کنایه سنگین آذری‌جهرمی به دولت سیزدهم/ دلارهای ادعایی از فروش نفت کجا هزینه می‌شود؟

پرسش همتی درباره مهم‌ترین سند ۵ سال آینده؛ قابل اجرا است؟

نوری قزلجه: غیرشفاف‌ترین تصمیمات در مجلس مدعیِ شفافیت گرفته شد /طرح شفافیت «نیم بند» و «نمایشی» بود

پر بحث

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۶ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)

مدارس تا پایان سال غیرحضوری می‌شوند؟ / آخرین تصمیم آموزش و پرورش   (۱ نظر)