کد خبر: ۴۹۱۹۷
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون وزیر میراث فرهنگی در خصوص آخرین تصمیمات این وزارتخانه در زمینه واگذاری ارگ راین و باغ موزه هرندی کرمان توسط صندوق احیاء گفت: روز گذشته واگذاری این دو بنا تا اعلام نظر کمیته نفایس منتفی شد.

معاون وزیر میراث فرهنگی در خصوص آخرین تصمیمات این وزارتخانه در زمینه واگذاری ارگ راین و باغ موزه هرندی کرمان توسط صندوق احیاء گفت: روز گذشته واگذاری این دو بنا تا اعلام نظر کمیته نفایس منتفی شد.

به گزارش ایسنا، علی دارابی گفت: استان کرمان مهد تاریخ است و بیشترین آثار تاریخی و ثبتی را در کرمان داریم و به طور ویژه به آن باید بپردازیم و این کار را انجام خواهیم کرد.

معاون وزیر میراث فرهنگی در پاسخ به سئوالی در خصوص آخرین تصمیمات این وزارتخانه در زمینه واگذاری ارگ راین و باغ موزه هرندی کرمان توسط صندوق احیاء گفت: واگذاری این دو بنا تا اعلام نظر کمیته نفایس منتفی و مقرر شد در کمیته نفایس این دو بنا بررسی شود.

وی با بیان این مطلب که بخشی از این مجموعه‌ها در لیست واگذاری‌ها بود، افزود: در سال ۱۳۹۹ این بناها در کمیته نفایس مطرح نشده بود.

معاون وزیر میراث فرهنگی در ادامه درباره تمدن اَرَتَ و موزه جیرفت نیز گفت: سال گذشته حرایم تپه کنار صندل مشخص شد و برای این محدوده اعتباری اختصاص دادیم.

وی افزود: در سال جاری برای کنار صندل چهار میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده تا محوطه سازی آن را انجام دهیم، البته ساماندهی محوطه‌سازی را از سال گذشته شروع کرده‌ایم.

دارابی درباره موزه منطقه‌ای جیرفت نیز گفت: از سال ۸۶ عملیات ساخت آن متوقف شده بود و عملیات اجرایی آن با اعتباری حدود هفت  میلیارد تومان شروع شده و در سفر دولت به استان کرمان نیز ۶۰ میلیارد تومان یعنی بیشترین اعتبار برای موزه منطقه‌ای جیرفت در نظر گرفته شده است.

دارابی با بیان اینکه گردشگری مقاومت یکی از ابعاد صنعت گردشگری است، تصریح کرد: امسال با همکاری وزارت میراث فرهنگی بخشی از فعالیت تورگردانان به زائران مرقد شهید حاج قاسم سلیمانی اختصاص داده شده و همکاری خوبی با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در این رابطه داریم.

وی با بیان اینکه حاج قاسم قهرمان فرامرزی است، تصریح کرد: اگر بخواهیم برای نسل جوان از هویت ایرانی، قهرمانی و بیگانه ستیزی بگوییم باید برای این مرد بزرگ برنامه‌ریزی کنیم و در برنامه ما قرار دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ضرورت هم‌افزایی بین دستگاهی جهت افزایش ظرفیت کمپ ماده ١۶ در استان کرمان

کسب مقام قهرمانی کشور توسط کونگ‌فو کار کرمانی

وزیر آموزش و پرورش: توزیع شیر بین دانش‌آموزان بزودی آغاز می‌شود

قیمت طلا، سکه و ارز دوشنبه 10 مهر1402

توقیف کامیون حامل شیر خشک قاچاق

612 قطعه زمین به خانواده‌های دارای سه فرزند واگذار شد

خوراکی‌هایی که موجب بدخوابی می‌شود

پیش بینی هواشناسی کرمان از افزایش ۲ درجه‌ای دما تا پایان هفته

تصویب حذف تعهد ارزی از صادرات پسته و خشکبار در برنامه هفتم

فضا عليه كساني كه ثبت‌نام كردند، خيلي سنگين بود

پر بحث

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۶ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)

مدارس تا پایان سال غیرحضوری می‌شوند؟ / آخرین تصمیم آموزش و پرورش   (۱ نظر)

به بهانه های مختلف نباید دیگران را از خود دور کنیم/ باید گره از کار مردم باز کنیم   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

باید با مردم صحبت کرد و مخاطرات ‌عدم مشارکت در انتخابات را مجدداً بازگو کرد/ در شهرهای کوچک توقعات سیاسی از نماینده مجلس کمتر و انتظارات اجتماعی بیشتر است   ( نظر)

جزئیاتی از دیدار کارگزاران سازندگی به نقل از محمد قوچانی   ( نظر)

نه اعتراض خیابانی و نه سکوت منفعلانه؛ صندوق رای و انتخابات راه‌حل نهایی است   ( نظر)