کد خبر: ۴۹۳۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی ادامه داد: به شهادت تاریخ و شاگردان و یاران امام گامی در جهت ترویج خود برنداشت و محو در خدا بود و در عمل و نظر خود را در نظر نگرفت . حتی زمانی که می‌خواست رساله عملیه منتشر کند اجازه نداد که دفترش رساله توضیح المسائل چاپ کنند.

رییس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی ادامه داد: به شهادت تاریخ و شاگردان و یاران امام گامی در جهت ترویج خود برنداشت و محو در خدا بود و در عمل و نظر خود را در نظر نگرفت . حتی زمانی که می‌خواست رساله عملیه منتشر کند اجازه نداد که دفترش رساله توضیح المسائل چاپ کنند.

به گزارش جماران، رییس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی گفت: به شهادت تاریخ و شاگردان و یاران امام گامی در جهت ترویج خود برنداشت و محو در خدا بود و در عمل و نظر  خود را در نظر نگرفت.

حجت الاسلام و المسلمین علی کمساری طی سخنانی در سمینار گفتمان توحیدی اخلاقی امام خمینی در دنیای معاصر؛ دستاوردها و آینده فرارو که با حضور میهمانان خارجی شرکت کننده در مراسم بزرگداشت امام برگزار شد، گفت: نحوه و نوع مواجهه جامعه با شخصیت‌ها و مشاهیر در زمان حیات به دو گونه است؛ برخی در زمان خود به دلیل حجاب معاصرت مورد توجه مردم عصر خود قرار نمی‌گیرند و این نوعی بلا است که بزرگان و اهالی فرهنگ و هنر و مصلحان اجتماعی با آن مواجه هستند. برخی در زمان حیات مورد توجه هستند، اما بعد از ممات به تدریج مورد فراموشی قرار می‌گیرند. برخی هم در زمان حیات مورد اقبال نیستند و بعد مورد اقبال قرار می‌گیرند.

او افزود: در مورد امام من تأمل می‌کردم دیدم امام نه از دسته اول هستند و نه دوم. امام هم در زمان حیات مورد توجه و اقبال عمومی قرار گرفت و هم پس از ارتحال هم همچنان امام سیره عملی و نظری او مورد اقبال است. هر چه می‌گذرد نه تنها از اندیشه او کاسته نمی‌شود، بلکه بر پرتوافکنی او افزوده می‌شود. امام در زمان حیات قبل از آغاز نهضت وقتی که یک عالم مدرس طراز اول حوزه مورد توجه و اقبال و اکرام شاگردان و دوستدارانش بود. حوزه نفوذ علمی او مورد توجه بود و هم وقتی بعد که نهضت را شروع کرد این طور . البته به او بی‌مهری‌های زیادی می‌کردند. بر سر او هم چماق تکفیر بلند بود.

کمساری در ادامه گفت: در زمان نهضت هم علی رغم این که امام را از کانون توجه مردم دور کردند و تبعید کردند اما این شعله فروزان‌تر می‌شود و توجه به امام و در اقصی نقاط جهان این توجه بیشتر می‌شود. در وصیت‌نامه هم که ملاحظه کنید در همه آنها شهدا یک چیز تکرار شده است و آن سفارش به امام و علاقه به اوست و امام تنها کسی است که در تاریخ که استقبال او با شکوه بود اما بدرقه‌اش با شکوه‌تر بودند.

رییس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی ادامه داد: به شهادت تاریخ و شاگردان و یاران امام گامی در جهت ترویج خود برنداشت و محو در خدا بود و در عمل و نظر خود را در نظر نگرفت. حتی زمانی که می‌خواست رساله عملیه منتشر کند اجازه نداد که دفترش رساله توضیح المسائل چاپ کنند. امام چون هدفش جلب رضایت خدا بود خدا محبت او را در دل‌ها قرار داد؛ به گونه‌ای که روز به روز علی رغم همه کینه توزی‌ها و تخریب ها و بدخواهی ها روز به روز نام امام درخشنده تر و تاریخ ساز تر از گذشته ادامه دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توصیه‌های طب سنتی برای روزهای ابتدایی پاییز

توقیف شترهای سرگردان جاده رفسنجان- نوق؛ مالکان باغات خسارت دیده از شترها شکایت خود را ثبت کنند

قیمت طلا، سکه و ارز شنبه 8 مهر1402

نحوه اعمال ضرایب سابقه تحصیلی کنکوری‌های ۱۴۰۳ اعلام شد

عاملان نزاع و درگيري دسته جمعي در نرماشير دستگیر شدند

بانوان کرمانی قهرمان مسابقات استانی کیک‌بوکسینگ شدند

  برگزاری نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان با حضور مدیرعامل گهرزمین

فاقدین شناسنامه با آزمایش ژنتیک احراز هویت می‌شوند

بلیط سینما در کرمان نیم‌ بها شد

هوای کرمان در هفته جاری گرم‌تر می‌شود

پربازدید ها

در صورت تصویب مجلس اختیار تاسیس استان‌ «کرمان جنوبی» و استان‌های جدید به دولت واگذار می‌شود+فیلم

دستور خالص سازی اساتید از مهر 1400

پرسش همتی درباره مهم‌ترین سند ۵ سال آینده؛ قابل اجرا است؟

نوری قزلجه: غیرشفاف‌ترین تصمیمات در مجلس مدعیِ شفافیت گرفته شد /طرح شفافیت «نیم بند» و «نمایشی» بود

فاقدین شناسنامه با آزمایش ژنتیک احراز هویت می‌شوند

پر بحث

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۶ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)

مدارس تا پایان سال غیرحضوری می‌شوند؟ / آخرین تصمیم آموزش و پرورش   (۱ نظر)