کد خبر: ۴۹۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۸
ارسال به دوستان
ذخیره
وزارت آموزش و پرورش:
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ضمن بیان اینکه شهریه مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی جاری اواخر خرداد ماه مشخص می‌شود گفت: عدد شهریه برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ هنوز مشخص نشده است و تا زمان اعلام آن، مدارس می‌توانند با شهریه سال جاری به صورت علی‌الحساب ثبت‌نام‌ها را انجام دهند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ضمن بیان اینکه شهریه مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی جاری اواخر خرداد ماه مشخص می‌شود گفت: عدد شهریه برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ هنوز مشخص نشده است و تا زمان اعلام آن، مدارس می‌توانند با شهریه سال جاری به صورت علی‌الحساب ثبت‌نام‌ها را انجام دهند.

به گزارش ایسنا، احمد محمودزاده درباره سقف شهریه دریافتی مدارس غیر دولتی به هنگام ثبت‌نام برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲، اظهار کرد: عدد شهریه برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ هنوز مشخص نشده است. اواخر خرداد ماه این رقم مشخص می‌شود و تا آن زمان مدارس می‌توانند با شهریه سال جاری به صورت علی‌الحساب ثبت نام‌ها را انجام دهند.

وی درباره شهریه مدارس غیر دولتی در سال جاری نیز توضیح داد: شهریه ثابت سال ۱۴۰۱ از ۲.۵ میلیون تومان تا ۳۷ میلیون تومان بود. البته برخی از مدارس به علاوه این شهریه ثابت، ۳۸ درصد نیز شهریه اضافه‌ بابت فوق برنامه و مکمل دریافت می‌کردند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تعیین سقف و کف شهریه فرمول خاصی دارد و ما حدود شش ماه بر روی این فرمول‌ها کار کرده‌ایم، افزود: بنابراین افزایش درصدی برای شهریه مدارس غیرانتفاعی نخواهیم داشت بلکه میزان شهریه مدارس غیر دولتی به عملکرد مدرسه نسبت به سال گذشته، امکانات و تجهیزات مدرسه بستگی دارد. شهریه مدارس غیر دولتی در سال ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ اواخر خرداد ماه سال جاری ابلاغ می‌شود و تا آن زمان همه مدارس موظف‌اند شهریه سال جاری را از خانواده‌ها دریافت کنند.

محمودزاده با بیان اینکه  انتظار داریم اولیاء با توجه به شهریه قانونی که ما برای مدارس غیر انتفاعی تعیین کرده‌ایم، به مدارس پول پرداخت کنند، تاکید کرد: اولیا می‌توانند وارد سامانه https://mosharekatha.ir/ شوند و با جستجوی نام مدرسه، شهریه تعیین شده برای مدارس که مربوط به سال تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۲ است را بینند و متناسب با آن شهریه پرداخت کنند. از موسسین نیز خواهش می‌کنیم بیشتر از آنچه برایشان تعیین کرده‌ایم از اولیاء، شهریه نگیرند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش به جد با مراکز غیر انتفاعی که بیش از شهریه‌های تعیین شده پول دریافت می‌کنند،  برخورد می‌کند، افزود: از مطبوعات و رسانه‌ها درخواست داریم تخلفات برخی مدارس که خارج از چارچوب تعیین شده از مردم شهریه دریافت می‌کنند را عادی سازی نکنند. طوری درباره این مدارس بیان نشود که گویی گرفتن شهریه‌های بالا عادی است و تمامی مدارس غیر دولتی بیشتر از شهریه‌های تعیین شده از مردم دریافت می‌کنند.

به گفته محمودزاده، در حال حاضر حدود ۱۸ هزار مدرسه غیر انتفاعی در سراسر کشور وجود دارد اما تعداد مدارس غیر دولتی که از مردم شهریه زیاد دریافت می‌کنند، اندک است و به نیم درصد هم نمی‌رسد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، خاطر نشان کرد: دستگاه‌های نظارتی و ما به عنوان سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی نظارت جدی بر این مدارس داریم. با این مدارس برخورد می‌کنیم. اخیرا سرزده از چند مدرسه بازدید کردم و اگر شهریه اضافه گرفته شده باشد به خانواده‌ها بر می‌گردانیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره الگو شهریه مدارس، عنوان کرد: برای تعیین شهریه مدارس غیر انتفاعی یک الگو شهریه داریم که در تاریخ ۲۲ فروردین امسال به مدارس ابلاغ کردیم. مدارس متناسب با  شاخص‌هایی که در این الگو است از جمله شاخص نیروی انسانی، فضا و تجهیزات و امکانات، تراکم کلاسی و نیز کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی امتیاز می‌گیرند. برای مثال از ۱۰۰ امتیازی که برای تمام این شاخص‌ها در نظر گرفته شده است شاخص کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی ۲۰ امتیاز دارد و خود این شاخص به تنهایی ۱۵۰ زیر شاخص دارد.

محمودزاده تصریح کرد: ما در طول سال تحصیلی این‌ها را برآورد کرده‌ایم که هر مدرسه چه امتیازی گرفته است و بر اساس یک فرمولی که آن را نیز ارائه کرده‌ایم این مسائل را بررسی کردیم. مدارس نیز برای تعیین شهریه خود باید اسناد خود را در سایت  https://mosharekatha.ir/ بارگذاری کنند و این مدارک و اسناد را منطقه، استان و سپس ما به عنوان نهاد مسئول کشوری بررسی کنیم. برنامه‌های مصوب مدارس و فوق برنامه‌های آنها در ۶ تا ۸ ساعت متناسب با دوره‌های مختلف تحصیلی و مکمل‌ها نیز جداگانه بررسی می‌شوند و نهایتا شهریه هر مدرسه را ما به سراسر کشور ابلاغ می‌کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توصیه‌های طب سنتی برای روزهای ابتدایی پاییز

توقیف شترهای سرگردان جاده رفسنجان- نوق؛ مالکان باغات خسارت دیده از شترها شکایت خود را ثبت کنند

قیمت طلا، سکه و ارز شنبه 8 مهر1402

نحوه اعمال ضرایب سابقه تحصیلی کنکوری‌های ۱۴۰۳ اعلام شد

عاملان نزاع و درگيري دسته جمعي در نرماشير دستگیر شدند

بانوان کرمانی قهرمان مسابقات استانی کیک‌بوکسینگ شدند

  برگزاری نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان با حضور مدیرعامل گهرزمین

فاقدین شناسنامه با آزمایش ژنتیک احراز هویت می‌شوند

بلیط سینما در کرمان نیم‌ بها شد

هوای کرمان در هفته جاری گرم‌تر می‌شود

پربازدید ها

تا دو هفته آینده با پیک آنفلوآنزا و سرماخورگی مواجه می‌شویم

تامین نیرو برای کلاس‌های خالی از معلم تا نیمه مهر

معرفی سالم‌ترین جایگزین قند توسط محققان

افزایش ابر و وزش باد پدید غالب جوی در استان کرمان

سرشبکه و تحریک کننده اغتشاشات در کرمان دستگیر شد

کلاهبرداري از آهن فروشی‌ها با چک‌های سرقتی از دیگر استان‌های کشور

با آسیب‌های اجتماعی  پیچیده و نوپدید در مراكز دانشجویی و دانش‌آموزی مواجه هستیم

هوای کرمان در هفته جاری گرم‌تر می‌شود

آمار سرطان در جوانان به شدت رو به افزایش است

نحوه اعمال ضرایب سابقه تحصیلی کنکوری‌های ۱۴۰۳ اعلام شد

پر بحث

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۶ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)

مدارس تا پایان سال غیرحضوری می‌شوند؟ / آخرین تصمیم آموزش و پرورش   (۱ نظر)