کد خبر: ۴۹۹۶۶
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۵
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل ورزش استان کرمان:
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: شرایط جسمانی دانش‌آموزان استان در سنین پایه بسیار اسفبار است لذا بایستی ابعاد پرورش فرهنگی و جسمانی ورزش را باهم پیش ببریم تا خانواده‌ها از اعتماد به این حوزه نتیجه عکس نگیرند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: شرایط جسمانی دانش‌آموزان استان در سنین پایه بسیار اسفبار است لذا بایستی ابعاد پرورش فرهنگی و جسمانی ورزش را باهم پیش ببریم تا خانواده‌ها از اعتماد به این حوزه نتیجه عکس نگیرند.

به گزارش ایرنا، میثم پاریزی در نشست مجمع انتخاباتی هیات آمادگی جسمانی استان کرمان افزود: با وجود تمامی فعالیت‌ها و جذابیت‌های ورزش، باید در کنار پرورش بُعد جسمانی افراد که بسیار مهم است و جامعه ما از کم‌تحرکی رنج می‌دهد، ابعاد فرهنگی ورزش را نیز پیگیری کنیم.

وی اظهارداشت: همه به واسطه حضور شهید سلیمانی حساب ویژه‌ای روی کرمان باز می‌کنند لذا باید بخش فرهنگی و ورزشی با هم در مسیر پیشرفت حرکت کند و در مسیر طی شده با خلاقیت، نوآوری و شکوفایی راه شهدا را ادامه دهیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با بیان اینکه انتظار می‌رود هیات آمادگی جسمانی نظارت بر باشگاه‌ها و مربیان ورزشی خود را به صورت جدی پیگیری کند تصریح کرد: حساسیت‌هایی بر این حوزه در گذشته وجود داشته اما با نگاه به شرایط و دغدغه‌ها در حوزه‌های عرفی، قانونی و شرعی باید نظارت‌ها بیشتر شود.

وی ادامه داد: در شان یک مربی ورزشی و باشگاه نیست که تصاویری در مجازی منتشر کند تا اعتبار ورزش استان را زیر سئوال ببرد؛ آن هم در زمینه ورزشی که با ۱۰ درصد جمعیت استان به صورت مستقیم ارتباط دارد و ۳۰۰ هزار نفر از مراکز ورزشی ما خدمات می‌گیرند.

پاریزی عنوان کرد: در چهار ماه ابتدایی سال جاری ۴۵ مجوز تاسیس جدید باشگاه فقط در شهر کرمان داشتیم که سرمایه‌گذاری حدود یک‌هزار میلیارد ریالی را نشان می‌دهد؛ سرمایه‌گذاری که دولت در آن نقشی نداشته اما تسهیل کننده بوده و مجوزها را صادر کرده است.

وی در ادامه با بیان اینکه تسهیلات و نظارت باید با جدیت در دستور کار باشد گفت: انتظار داریم هیات آمادگی جسمانی به عنوان نمایندگان ما در این رشته با جمعیت قابل توجه، اهتمام ویژه ای داشته باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ورزشکاری که با پول و منابع ملی در میادین قهرمان می‌شود افتخاری برای ورزش استان و کشور دارد اظهارداشت: اما اگر قرار باشد این فرد به پرچم کشور بی‌احترامی کند، این اجازه را نمی‌دهیم؛ چه کسی و کدام کشور چنین اجازه‌ای را می‌دهد، این مساله باید در هیات‌هایی که بحث قهرمانی را دارند، دنبال شود.

وی با بیان اینکه مسایل فرهنگی را باید طی یک ماه جمع کنیم تصریح کرد: نمی‌توانیم بر عملکرد و رفتاری صحه بگذاریم که قرار باشد اعتبار بخش حاکمیتی را پایین بیاورد.

پاریزی همچنین با اشاره به صدور مجوزهای هیات همگانی و رشته آمادگی جسمانی افزود: تعداد بانوان در رشته آمادگی جسمانی نسبت به دیگر رشته‌ها بیشتر است لذا انتظار داریم این موضوع در این هیات بیشتر پیگیری شود.

وی یادآور شد: صحبت‌های من تهدید نیست و از باب دلسوزی است؛ به عنوان خدمتگزار ورزش استان که نقش نظارتی و صیانتی دارد، انتظار داریم در این حوزه جدیت وجود داشته باشد و نشستی برای نظارت بر باشگاه‌ها بگذارید تا متناسب با شرایط هر منطقه کار را در بخش نظارتی پیش ببرید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه در هیات‌های شهرستانی سرپرست نخواهیم داشت و احکام با معرفی ادارات شهرستانی ورزش و جوانان صادر می‌شود گفت: مجامع سالیانه مکانی برای ارزیابی فنی و مالی هیات‌هاست و باید آن را براساس تکلیف قانونی برگزار کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار

تعرض به حقوق شهروندی از سوی هیچ فرد و ارگانی پذیرفتنی نیست

سخنگوی آموزش و پرورش: ۳۰‌ درصد پاداش بازنشستگان ۱۴۰۱ تا فردا پرداخت می‌شود

انتقال نافرجام 25 کیلو شیشه در قالب مسافرت خانوادگی

افزایش ابر پدیده غالب جوی در استان کرمان

گواهینامه‌های رانندگی ۵ رنگ می‌شوند

افزایش بیماری‌های تنفسی در کرمان؛ موج آنفلوانزا همچنان ادامه دارد

زمان قطعی واریز و مبلغ سود سهام عدالت مشخص شد

شناسایی ۴۵۱ بیمار قطعی فشار خون و ۲۲۷ بیمار قطعی دیابت در کرمان

مرکز روزانه توانبخشی معلولان در شهرستان زرند افتتاح شد

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۲ نظر)

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۸ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)