کد خبر: ۵۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کمیسیون امور زیربنایی و سرمایه گذاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان ایجاد هلدینگ ها و شرکت های سرمایه گذاری متشکل از گروه های مختلف فعالان اقتصادی به منظور برنامه ریزی فعالیت های سرمایه گذاری در استان را ضروری عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اتاق کرمان، حمید عزت آبادی پور در نشست اعضای کارگروه سرمایه گذاری و بازار سرمایه کمیسیون امور زیربنایی و سرمایه گذاری افزود: با شکل گیری این شرکت ها و هلدینگ ها می توانیم آنها را به سرمایه گذاران خارجی معرفی و حتی منابعی را برای انجام فعالیت های اقتصادی آنها تعریف کنیم.
وی با اشاره به اینکه تعداد بنگاه های خصوصی بزرگ در استان کرمان بسیار کم است و برخی کلانشهرها در داشتن شرکت های سرمایه گذاری از ما جلوتر هستند، اظهار کرد: باید ساز و کاری را برای ورود سرمایه گذاران ایجاد کنیم و اصراری برای ورود سرمایه گذار به مباحث کارآفرینی وجود نداشته باشد. 
عزت آبادی پور بیان کرد: اقدامات خوبی از سوی استانداری و سایر مجموعه ها در استان برای توسعه سرمایه گذاری انجام و پیشنهاد شده است اما با توجه به اینکه برنامه تامین مالی و توجیه اقتصادی برخی طرح ها مشخص نیست، باید راه حل منطقی و قابل اجرا برای بخش اقتصادی ارائه دهیم.
رییس کمیسیون امور زیربنایی و سرمایه گذاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان ضمن تاکید بر بررسی و شناسایی وضعیت فعلی این حوزه، یکی از چالش های استان را بانک های خصوصی به عنوان جذب کننده منابع دانست و گفت: سالانه منابع زیادی وارد بانک های استان می شود که باید روش هایی برای مدیریت مصرف منابع بانک ها لحاظ شود.
وی بر ایجاد یک نهاد مالی مستقل تاکید کرد و گفت: این نهاد می تواند از بانک ها، موسسات مالی و اعتباری و صندوق های تامین سرمایه تشکیل شود تا از طریق آن، منابع بانک ها در استان مصرف شود.
عزت آبادی پور با بیان اینکه شرکت های استان با سازمان بورس بیگانه هستند و از نحوه پذیرش، ارائه سهام و امکانات جذب منابع مالی آشنایی ندارند اظهار کرد: تنها پنج شرکت پذیرفته شده استان کرمان در بورس حضور دارند که حتی در بین آنها دو شرکت گل گهر و مس سرچشمه شرکت های ملی محسوب می شوند.
وی برنامه ریزی صحیح برای آموزش شرکت های اقتصادی و تشکیل کمیته ای خاص برای پذیرش محصولات استراتژیک در بورس کالا بویژه پسته و خرما و سایر محصولات کشاورزی برای تامین مالی صادرکنندگان و فعالان این بخش را پیشنهاد کرد.
رییس کارگروه سرمایه گذاری و بازار سرمایه کمیسیون امور زیربنایی و سرمایه گذاری نیز در این نشست بر شناسایی وضعیت موجود، فرصت های سرمایه گذاری، تنگناها و پروژه های نیمه تمام استان تاکید کرد و گفت: در این راستا گروه هایی مانند ستاد سرمایه گذاری استان، معاونت برنامه ریزی اقتصادی استانداری، بانک ها، سازمان برنامه و بودجه و سازمان صنعت، معدن و تجارت می توانند به ما کمک کنند. 
مجتبی بهمنی به ساز و کارها و راه حل های تامین سرمایه اشاره کرد و افزود: استفاده از منابع و سرمایه گذاری های خارجی، ایجاد شرکت سرمایه گذاری و تامین سرمایه و استفاده از تجربیات چند شرکت با چنین فعالیت هایی می تواند یکی از راه های تامین سرمایه باشد.
وی در اختیار داشتن ساختمانی با 400 مترمربع زیربنا را شرط راه اندازی بورس کالا در هر نقطه ای از استان عنوان کرد و گفت: هماهنگی هایی برای ایجاد بورس کالا در استان کرمان انجام شده اما هنوز پیگیری ها در رابطه با داشتن ساختمانی به این منظور به نتیجه نرسیده است.
بنابر این خبر ارتباط بیشتر صنعت با دانشگاه، استفاده از بورس بویژه در بخش کشاورزی، ایجاد دیدگاه مثبت در بدنه دولت نسبت به سرمایه گذاری، ایجاد کمیسیون های امور زیربنایی و سرمایه گذاری در شهرستان ها، برگزاری سمینارهایی برای بازار سرمایه در استان، تشکیل کنسرسیوم های صنعتی، معدنی و گردشگری و تدوین برنامه بومی استانی در حوزه تولید ثروت در این کارگروه مورد تاکید قرار گرفت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

استاندار کرمان: دستگاه قضا با دروغ‌سازان در موضوع آرامستان برخورد کند

تامین اجتماعی ماهانه ۵۰۰ میلیارد تومان مستمری در کرمان پرداخت می‌کند/تجلیل از ۶ بازنشسته نمونه تامین اجتماعی

آرامستان جدید شهر کرمان افتتاح شد

۴۰۹ فوتی جدید کرونا در کشور/شناسایی ۳۹ هزار و ۳۵۷ بیمار کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته

ظریف: روایتی قابل انتشار از مذاکراتی که منتهی به برجام شد را تقدیم ملت دلاور ایران کرده‌ایم

۶ راهکار برای ایجاد ثبات و تعادل در بورس

افزایش ۳۵ درصدی مصرف بنزین در موج پنجم کرونا

کاخ سفید: کاملاً آماده بازگشت به مذاکرات وین هستیم

فراخوان فرصت‌های سرمایه گذاری شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر منتشر شد

فراخوان فرصت‌های سرمایه گذاری شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر منتشر شد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)