کد خبر: ۵۰۳۶۹
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۲
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون سیاسی استاندار کرمان:
معاون سیاسی استاندار کرمان با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک در استان کرمان گفت: در حال حاضر برگزاری انتخابات الکترونیک در دو حوزه انتخابیه کرمان و راور و رفسنجان و انار که بیشترین متقاضی ثبت‌نامی را دارند برگزار می‌شود.

معاون سیاسی استاندار کرمان با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک در استان کرمان گفت: در حال حاضر برگزاری انتخابات الکترونیک در دو حوزه انتخابیه کرمان و راور و رفسنجان و انار که بیشترین متقاضی ثبت‌نامی را دارند برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم، رحمان جلالی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در جلسه شورای اداری استان کرمان با اشاره به گزارش فرآیند پیش ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان کرمان، اظهار داشت: یک‌هزار و 251 نفر آمار نهایی متقاضیان استان است.

وی با بیان اینکه 85 درصد این آمار داوطلبان نمایندگی مجلس استان کرمان مرد و 15 درصد آنها خانم هستند، ادامه داد: 14 نفر از افرادی که پیش‌ثبت‌نام خود را انجام دادند مشمول ماده 29 هستند که باید در مهلت قانونی از سمت خود استعفا می‌دادند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به اینکه مدارک ارائه شده متقاضیان برای صحت‌سنجی به مراکز مربوطه ارسال شده است، گفت: این مدارک طی فرآیند یک ماهه بررسی و اگر مدارکی دارای نقص باشد از طریق پیامک به داوطلب اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه در صورت نداشتن مشکل داوطلبان کد رهگیری دریافت می‌کنند، افزود: داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می‌توانند از این کد رهگیری در هنگام ثبت‌نام قطعی استفاده کنند.

جلالی با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک در استان کرمان، بیان کرد: در حال حاضر برگزاری انتخابات الکترونیک در دو حوزه انتخابیه کرمان و راور و رفسنجان و انار که بیشترین متقاضی ثبت‌نامی را دارند برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه آمار افرادی که از استان کرمان در این دوره انتخابات مجلس پیش ثبت‌نام کردند نسبت به دوره قبل سه برابر شده است، افزود: براساس قانون جدید انتخابات داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی یک هفته مهلت داشتند که پیش ثبت‌نام خود را انجام دهند.

وی با اشاره به مزایای فرآیند پیش ثبت‌نام، ادامه داد: فضای جدیدی در قانون انتخابات کشور شکل گرفته و در قانون جدید انتخابات هر داوطلب می‌تواند یک کانال و صفحه در فضای مجازی داشته باشد.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان با بیان اینکه کمیته صیانت و نظارت در قانون دیده شده است، گفت: ستاد انتخابات استان کرمان آمادگی کامل را برای برگزاری انتخابات در استان را دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به اینکه اطلس پشتیبانی انتخابات و شعب اخذ رای در استان تهیه شده است، افزود: فضا برای برگزاری انتخابات امن در استان کرمان فراهم است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار

تعرض به حقوق شهروندی از سوی هیچ فرد و ارگانی پذیرفتنی نیست

سخنگوی آموزش و پرورش: ۳۰‌ درصد پاداش بازنشستگان ۱۴۰۱ تا فردا پرداخت می‌شود

انتقال نافرجام 25 کیلو شیشه در قالب مسافرت خانوادگی

افزایش ابر پدیده غالب جوی در استان کرمان

گواهینامه‌های رانندگی ۵ رنگ می‌شوند

افزایش بیماری‌های تنفسی در کرمان؛ موج آنفلوانزا همچنان ادامه دارد

زمان قطعی واریز و مبلغ سود سهام عدالت مشخص شد

شناسایی ۴۵۱ بیمار قطعی فشار خون و ۲۲۷ بیمار قطعی دیابت در کرمان

مرکز روزانه توانبخشی معلولان در شهرستان زرند افتتاح شد

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۲ نظر)

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۸ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)