کد خبر: ۵۰۷۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۵
ارسال به دوستان
ذخیره
حبیب‌الله دهمرده نماینده اصولگرای زابل در مجلس می‌گوید: رییس‌جمهور دستور می‌دهد ولی وزرایش اراده‌ای برای انجام کار و تحقق وعده‌های رئیس جمهور ندارند. این موضوع دو معنا دارد، یا وزرا توانایی کار را ندارند یا اعتقادی بر انجام این کار‌ها ندارند.

حبیب‌الله دهمرده نماینده اصولگرای زابل در مجلس می‌گوید: رییس‌جمهور دستور می‌دهد ولی وزرایش اراده‌ای برای انجام کار و تحقق وعده‌های رئیس جمهور ندارند. این موضوع دو معنا دارد، یا وزرا توانایی کار را ندارند یا اعتقادی بر انجام این کار‌ها ندارند.

به گزارش رویداد۲۴،  استاندار کرمان در دولت احمدی‌نژاد در واکنش به عدم‌تحقق وعده‌های اقتصادی دولت سیزدهم گفت‌وگو کرده است که در ادامه می‌توانید مهمترین بخش‌های این مصاحبه را بخوانید:

وزرای رئیسی اراده‌ای برای تحقق وعده‌های رئیس جمهور کار ندارند

 در ایران ما مشکل منابع نداریم، اما مشکل مدیریتی و توزیع منابع کاملاً مشهود است. اکنون تراز دولت و وضعیت با آن چیزی که آقای رئیسی وعده داده بود، همخوانی ندارد. هیچ‌وقت نمی‌توان بار تریلی را به دوش وانت گذاشت. از این‌رو بار‌ها در صحن علنی مجلس گفته‌ام که آقای رییس‌جمهور دستور می‌دهد ولی وزرایش اراده‌ای برای انجام کار و تحقق وعده‌های رئیس جمهور ندارند. این موضوع دو معنا دارد، یا وزرا توانایی کار را ندارند یا اعتقادی بر انجام این کار‌ها ندارند که هر دو موضوع، یکی است و جای انتقاد دارد.

 روند دولت باعث شده، معدل کاری آقای رییس‌جمهور پایین بیاید. تیمی که در دولت کار می‌کند و افرادی که مدیران را انتخاب می‌کنند، کارشان بسیار مهم و حساس است. باید توجه داشت که دولت، مجموعه‌ای از افراد است و نه فقط شخص رییس‌جمهور.

 در دولت سیزدهم، شخص رییس‌جمهور تلاش می‌کند، نه دولت. پیوسته از آقای رئیسی تقدیر می‌کنم و او را فردی صادق می‌دانم و شخصی است که دوست دارد کار کند و گفته‌ام که باز هم در انتخابات به او رای خواهم داد، ولی خطاب به رییس‌جمهور می‌گویم، تیمی که به کار گرفتی در ابعاد مختلف، ضعیف است و به اصلاح نیاز دارد.

 کار مجموعه دولت به گونه‌ای بوده است که معدلش در تعداد کمی از قسمت‌ها بالا و در اکثر حوزه‌ها پایین بوده و این اتفاق باعث نارضایتی مردم شده است.

 اگر وضعیت مدیریتی کشور، قوی بود، مملکت با همه مشکلات از جمله تحریم‌ها، خیلی بهتر از این اداره می‌شد. نمی‌دانم کی قرار است وضعیت بهتر شود، اما امیدوارم دولت هرچه سریع‌تر به خودش بیاید.

 باید وزرای ضعیف، استیضاح بشوند و حتی از خود رییس‌جمهور سوال شود، اما متاسفانه در این مجلس، خیلی این اراده وجود ندارد.

دشمنان قسم‌خورده هیچ‌وقت با ما آشتی نمی‌کنند مگر دست از اعتقاداتمان برداریم که این منطقی نیست

 ما نمی‌توانیم وضعیت امروز را خیلی به گردن دیگران بیندازیم. البته معنی حرف من این نیست که دیگران مقصر نیستند، چون کسی از بدخواهان بشریت، انتظار آدم‌شدن و همراهی با ما را ندارد. از طرفی روابط دوستانه ایران با برخی کشور‌ها هم برای ما داستانی شده است. هرچند این روابط باید باشد، اما دشمنان قسم‌خورده ما مثل آمریکا، انگلستان، اسراییل و آل‌سعود، هیچ‌وقت با ما آشتی نمی‌کنند مگر اینکه ما دست از اعتقاداتمان برداریم که این کار منطقی نیست. هرچند این کشور‌ها برای ما چالش‌هایی در حوزه اقتصادی ایجاد کرده‌اند، ولی کار و تلاششان در وضع موجود، جزو عوامل تعیین‌کننده نیست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار

تعرض به حقوق شهروندی از سوی هیچ فرد و ارگانی پذیرفتنی نیست

سخنگوی آموزش و پرورش: ۳۰‌ درصد پاداش بازنشستگان ۱۴۰۱ تا فردا پرداخت می‌شود

انتقال نافرجام 25 کیلو شیشه در قالب مسافرت خانوادگی

افزایش ابر پدیده غالب جوی در استان کرمان

گواهینامه‌های رانندگی ۵ رنگ می‌شوند

افزایش بیماری‌های تنفسی در کرمان؛ موج آنفلوانزا همچنان ادامه دارد

زمان قطعی واریز و مبلغ سود سهام عدالت مشخص شد

شناسایی ۴۵۱ بیمار قطعی فشار خون و ۲۲۷ بیمار قطعی دیابت در کرمان

مرکز روزانه توانبخشی معلولان در شهرستان زرند افتتاح شد

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۲ نظر)

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۸ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)