کد خبر: ۵۰۸۰
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۷
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) با بیان این‌که «وظیفه این مؤسسه کنترل جریان‌های بوجود آمده در ارتباط با نام امام(ره) است»، گفت: ما نباید اجازه دهیم هر کسی با نام و آرمان‌های امام دکان باز کند.
رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) با بیان این‌که «وظیفه این مؤسسه کنترل جریان‌های بوجود آمده در ارتباط با نام امام(ره) است»، گفت: ما نباید اجازه دهیم هر کسی با نام و آرمان‌های امام دکان باز کند.

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در مراسمی که به مناسبت سالگرد تأسیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(ره) در محل پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی برگزار شد با بیان این‌که «سال 67 سال بسیار مهمی در تاریخ انقلاب است» ادامه داد: به استثنای سال 57 و چند سال اول انقلاب که سال های بسیار مهمی بودند ما سال دیگری را مثل سال 67 سراغ نداریم که امام در آنها تصمیمات بزرگ و تاریخ ساز گرفته باشد.

وی در ادامه به بعضی از این تصمیمات اشاره و تصریح کرد: یکی از این تصمیمات موافقت با تأسیس و تشکیل مجمع روحانیون مبارز بود. به دلیل شرایطی که در آغاز سال 67 حاکم بود و ما در اوج جنگ و حماسه و مظلومیت بودیم این تصمیم امام برای چند صدایی کردن ملت و مشروعیت بخشیدن به آن یک نقطه عطف در تاریخ ما بود.

وی دومین تصمیم مهم امام را تصمیم‌گیری برای ورود به انتخابات سرنوشت‌ساز مجلس شورای اسلامی در دور دوم دانست و ادامه داد: از دیگر تصمیمات مهم امام انتصاب آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به فرماندهی و جانشینی فرماندهی کل قوا بود.

رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) البته مهم‌ترین تصمیم امام(ره) که تصمیمی بسیار سازنده برای کشور بود را مسأله قبول قطعنامه دانست و گفت: در سال 67 امام کارهای بسیار مهمی مثل منشور برادری، نوشتن نامه به گورباچوف، اعلام ارتداد سلمان رشدی و تعیین خط مشی روحانیت و حوزه ها در منشور روحانیت انجام داد. این در حالی است که ما بعد از سال‌های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی تا سال 67 شاهد چنین تصمیم‌گیری‌های مهمی از سوی امام(ره) نبودیم.

وی تصمیمات سرنوشت‌ساز امام(ره) در سال 67 را پاسخ بزرگی به کسانی دانست که نسبت به ایشان منصفانه سخن نمی‌گفتند و اظهار کرد: بعضی معتقد بودند که امام خود در سال‌های جنگ تصمیم‌گیری نمی‌کند و تصمیم‌گیری‌های مهم را دیگران انجام می‌دهند. اما هدایت‌های امام در سال 67 همه شبهات را از بین برد.

وی یکی دیگر از تصمیمات مهم امام(ره) را جواب ایشان به نامه یادگار مرحوم‌شان دانست و در این‌باره توضیح داد: در همین دوران، یادگار امام نامه‌ای به ایشان می‌نویسند و قضایایی را مطرح می‌کنند که آثار و ثمرات پاسخ امام به این نامه را بعد از 27 سال در مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام می‌توانیم به خوبی مشاهده کنیم.

انصاری ادامه داد: من مؤسسه را یکی از هدایای امام به مردم تلقی می‌کنم که با مشکلات زیاد و بلاهایی که بر سرش آمد همه تلاشش را به خوبی انجام داد تا وظیفه نهاده شده بر عهده اش را انجام دهد. یادگار مرحوم امام پیش و پس از رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی دو مسئولیت به عهده گرفت، یکی مسئولیت مؤسسه که روش کار آن بعد از ارتحال امام تغییر کرد و دومین مسأله مسئولیت آستان، حرم امام و ساخت حرم بود.

وی ادامه داد: حرکت کردن در مسیر خط واقعی امام به دست یادگار ایشان قرار گرفت و مرحوم حاج سید احمد خمینی بعد از رحلت امام این وظیفه را به خوبی انجام دادند.

وی در ادامه به کارهای مؤسسه تنظیم و نشر اشاره کرد و گفت: در مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی کارهای بسیار بزرگ، ستودنی، بی همتا و کم نظیری انجام شده که ما باید به انجامشان افتخار کنیم. برخی معتقدند که وظیفه ما بعد از 27 سال تمام شده است، اما پاسخ من به آن‌ها این است که ما هنوز کارهای زیادی داریم و باید در راه حفظ و حراست از اندیشه‌های امام گام های بزرگ‌تری برداریم.

رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) ادامه داد: از بدو تأسیس تا به حال مؤسسه در معرض بلاهای گوناگونی بوده، تهمت‌ها و افتراهای زیادی شنیده است، اما حتی یک نکته سیاه و یک نکته منفی در پرونده خود ندارد.

وی در ادامه درباره رسالت مؤسسه گفت: برای فهم رسالت این سازمان باید این سؤال را مطرح کرد که ما باید چه کنیم تا سرمایه‌هایی که میراث امام است را حفظ و حراست نماییم و پاسخ به این سؤال را باید با توجه به رسالت‌مان یعنی حفظ و حراست از حرم و مؤسسه بدهیم.

وی درباره آفت‌هایی که بر سر راه نگه داشتن نام بزرگان است، توضیح داد: ما در جامعه خود هنرمندان زیادی را داریم که جانشین یا شاگرد ندارند. کسانی که سرمایه‌های مختلفی دارند، اما به هر دلیلی آن‌ها را در راه خدا انفاق نمی‌کنند و این یک آفت بزرگ است.

انصاری دومین آفت را افراط و زیاده روی دانست و گفت: ما نباید اجازه دهیم هر کسی با نام و آرمان های امام دکان باز کند. هر چند این به معنای جلوگیری از تبلیغ و ترویج اندیشه‌های امام نیست، اما وظیفه ما کنترل جریان‌های بوجود آمده در ارتباط با نام امام است.

وی تاکید کرد: سومین آفت در این زمینه عدم تبلیغ درست است. باید توجه داشته باشیم تبلیغ یک برنامه علمی است که اگر به درستی درباره آن عمل نکنیم موفق نخواهیم بود. نوع و نحوه تبلیغ کردن بسیار در جهان امروز مهم و تأثیرگذار است.

وی دومین سرمایه بزرگ تاریخی و هنری بعد از امام را سرمایه حرم دانست و گفت: ما باید به داشتن چنین مکانی افتخار کنیم؛ چرا که این حرم امروزه میلیون ها زائر دارد. 80 درصد گردشگران خارجی حتما برای بازدید حرم حاضر خواهند شد. علاوه بر این حرم مرکز فرهنگی و هنری منحصر به فرد و مخصوص به خود را دارد. به زودی کتابخانه‌ای در حرم تأسیس می‌شود که بزرگ‌ترین کتابخانه کشور خواهد شد. علاوه بر این ما یک مرکز علمی بزرگ یعنی پژوهشکده امام خمینی(س) را نیز در کنار حرم داریم.

رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در پایان گفت: سرمایه‌های بزرگی در دست ماست که وظیفه عرضه آن را به عهده داریم و هیچ تریبونی مهمتر از تریبون امام برای معرفی و عرضه نام، افکار و آرمان‌های امام نخواهد بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

زمان برگزاری امتحانات دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم کرمان اعلام شد ​

استان کرمان به سامانه شفافیت توزیع مرغ پیوست

وزیر کار: استفاده از کالابرگ الکترونیک اختیاری شد

توصیه مهم؛ اول استعلام بگیرید بعد چک قبول کنید

سربازان منقضی خدمت سال ۹۷ به بعد می‌توانند تسهیلات بانکی بگیرند

کمبود ویتامینی که اغلب نادیده گرفته می‌شود

عدم مراجعه بیش از 40 هزار کرمانی برای دریافت کارت ملی هوشمند

۱۹ درصد مدارس کشور فرسوده هستند

زمان بازگشت تیم ملی از قطر مشخص شد

70  درصد موارد حیوان گزیدگی در کرمان ناشی از گزش سگ است / برنامه مبارزه با سگ‌های ولگرد در کرمان به صورت کامل انجام نشده است

پربازدید ها

فهرستی از نیروهای سیاسی دادیم برای حل مشکلات کشور/ از حسین مرعشی تا حسین شریعتمداری/ هر دو حسین هستند ولی این کجا و آن کجا

هیچ فردی با فیلتر کردن موافق نیست/برخی اوقات مسئولان برای جلوگیری از ایجاد ناامنی مجبور می‌شوند محدودیت‌هایی را ایجاد کنند/ 96 نفر از افاغنه در کرمان دستگیر شدند برخی از آنها پول می‌گرفتند و شعارنویسی می‌کردند/ تشکیل 645 پرونده در خصوص حوادث اخیر

«کیهان»، اگر دشمن تیم ملی نباشد، دوست آن‌هم نیست

روزنامه اعتماد: صدای مردم متکثر است/ می‌توان نظرسنجی کرد

خیلی بد است که موضوع کلان کشور را به دهه هشتاد تقلیل دهیم/ آمار خودراضی‌کننده می‌دهیم، بعد جامعه به سفره خودش نگاه می‌کند/ اشتباه نظام آموزشی این بود که سعی کردیم افرادی را به‌طور یکجانبه به عنوان مدل معرفی کنیم/ آن‌قدر دایره تنگ شده که حزب‌الهی‌ها هم جا نمی‌شوند

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)