کد خبر: ۵۰۸۸۱
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: از صبح پنجشنبه ۲۷ مهر لغایت سوم آبان ماه جاری از ساعت هشت صبح تا ۱۸ فرآیند ثبت نام قطعی داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس دوازدهم را خواهیم داشت و داوطلبان می‌توانند به پنجره واحد وزارت کشور به آدرس keshvar.moi.ir مراجعه و بعد از دریافت کد یک بار مصرف از طریق تلفن همراهی که به نام خودشان است، وارد مرحله ثبت نام و بارگذاری مدارکی شوند که برای ثبت نام قطعی نیاز است.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: از صبح پنجشنبه ۲۷ مهر لغایت سوم آبان ماه جاری از ساعت هشت صبح تا ۱۸ فرآیند ثبت نام قطعی داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس دوازدهم را خواهیم داشت و داوطلبان می‌توانند به پنجره واحد وزارت کشور به آدرس keshvar.moi.ir مراجعه و بعد از دریافت کد یک بار مصرف از طریق تلفن همراهی که به نام خودشان است، وارد مرحله ثبت نام و بارگذاری مدارکی شوند که برای ثبت نام قطعی نیاز است.
رحمان جلالی صبح امروز ۲۴ مهرماه در نشست خبری پیرامون انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دو هفته قبل از آغاز ثبت نام نهایی داوطلبان(که از ۲۷ مهرماه جاری آغاز می‌شود)، باید هیئت‌های اجرائی تشکیل می‌شد که در استان کرمان ۶۴ هیئت اجرایی در استان تشکیل شده است.
وی افزود: ۳۹ هیئت اجرائی انتخابات در بخش‌های مستقل و ۲۵ هیئت در فرمانداری‌ها تشکیل شده و ۱۹۲۰ نفر اعضای این هیئت‌ها در سطح استان خواهند بود که ۵۱۲ نفر عضو اصلی هستند.
جلالی بیان کرد: از صبح پنجشنبه ۲۷ مهر لغایت سوم آبان ماه جاری از ساعت هشت صبح تا ۱۸ فرآیند ثبت نام قطعی داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس دوازدهم را خواهیم داشت و داوطلبان می‌توانند به پنجره واحد وزارت کشور به آدرس keshvar.moi.ir مراجعه و بعد از دریافت کد یک بار مصرف از طریق تلفن همراهی که به نام خودشان است، وارد مرحله ثبت نام و بارگذاری مدارکی شوند که برای ثبت نام قطعی نیاز است.
معان سیاسی امنیتی استاندار کرمان تاکید کرد: داوطلبان باید تائیدیه گواهی پنج سال سابقه کار اجرایی، پژوهشی، آموزشی و قضایی(در هر حوزه‌ای که فعالیت داشته) را از بالاترین مرجع ذیصلاح آن دستگاه یا معاونت توسعه دریافت کنند. ضمن اینکه دستورالعمل روال ثبت نام و بارگذاری مدارک در تارنمای وزارت کشور وجود دارد.
وی تصریح کرد: داوطلبان باید در زمان بارگذاری مدارک، شماره حساب غیرتجاری اعلام و ویژه انتخابات باشد که این شماره حساب می‌تواند متعلق به نماینده مالی (شخص حقیقی یا حقوقی) باشد.

بعد از ثبت نام نهایی، امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد

جلالی با تاکید بر اینکه داوطلبان توجه داشته باشند وقتی مرحله‌ای تیک بخورد، به هیچ وجه امکان ویرایش وجود نخواهد داشت، گفت: عدم تکمیل پرسشنامه در این مرحله به منزله انصراف است و اگر فرد در موعد قانونی پرسشنامه را پر نکند، به معنی انصراف او از مشارکت در رقابت انتخاباتی است و این کار نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان با بیان اینکه کار ثبت نام نهایی داوطلبان باید از طریق رایانه صورت گیرد و با تلفن همراه امکانپذیر نیست، اظهار کرد: فرآیند احراز صلاحیت در هیئت‌های اجرایی بعد از ثبت نام نهایی، به مدت دو هفته خواهد بود.
وی افزود: یک هفته پس از ثبت نام قطعی، طبق قانون جدید انتخابات هیئت بررسی تبلیغات استان به ریاست استاندار به منظور ساماندهی، مدیریت و عدالت تبلیغاتی شورا شکل می‌گیرد و طبق ماده ۷۴ قانون جدید انتخابات همه دستگاه‌های اجرایی موظفند حداقل یک ماه قبل از موعد تبلیغات، لیست کاملی از امکانات که در عرف می‌تواند در اختیار داوطلبین قرار گیرد، به هیئت مذکور ارائه دهند و هیئت بررسی تبلیغات طبق آیین نامه به داوطلبان اعلام خواهد کرد.
جلالی تصریح کرد: هشت روز قبل از شروع رسمی انتخابات تا ۲۴ ساعت قبل از آغاز فرآیند اخذ رأی، موعد تبلیغات خواهد بود و داوطلبان می‌توانند یک ستاد مجازی تبلیغاتی و یک تارنما داشته و باید این موارد و کانال و شبکه‌های اجتماعی را به فرماندای و هیئت بررسی تبلیغات اعلام کنند.

آمادگی کامل استان کرمان برای برگزاری انتخابات

وی بیان کرد: ستاد انتخابات استان کرمان آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات را دارد و برگزاری الکترونیک انتخابات باید به تائید شورای نگهبان برسد. ضمن اینکه به جز اخذ رأی، همه فرآیندها الکترونیکی است.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان اظهار کرد: اطلس ۲۴۰۰ صندوق اخذ رأی در دوره‌های قبل تهیه شده و برنامه ستاد به صورت هفتگی انجام و تلاش می‌شود فیبر نوری به همه بخشداری‌ها برسد تا احراز هویت و ... به صورت کامل انجام شود. ضمناً طبق قانون جدید انتخابات، ثبت نام نهایی داوطلبان الکترونیکی خواهد بود.
وی با بیان اینکه در راهبردهای مشارکت، سلامت، رقابت و امنیت انتخابات اقدامات خیلی خوبی در استان کرمان صورت گرفته، گفت: تا امروز طبق زمان‌بندی، هیئت‌های اجرایی تشکیل شده، آموزش‌های تخصصی و متمرکز برگزار می‌شود و در حوزه الکترونیکی کوچکترین مشکلی نداشتیم.
جلالی با بیان اینکه اصحاب رسانه و حلقه‌های میانی باید در اطلاع‌رسانی به مردم، برگزاری انتخابات و مشارکت کار کنند، افزود: یکی از پایه‌های قدرت جمهوری اسلامی، مشارکت مردم در انتخابات است و کرمان دیار شهید حاج قاسم سلیمانی است و بارها کرمانی‌ها نشان دادند در این اتفاقات پیشگام هستند و انشاءالله در اسفندماه برگ زرین دیگری در تاریخ کرمان ثبت کرده و انتخابات دشمن شکنی خواهیم داشت.
وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها در زمینه مشارکت مردم در انتخابات می‌توانند خیلی کمک کنند، گفت: ۱۲۵۱ نفر از همه گروه‌ها و سلایق در مرحله پیش ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات نام نویسی کردند که نشان از انتخابات پرشور دارد.

در برخورد با جرائم انتخاباتی دستمان باز است

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: در زمینه برخورد با جرائم انتخاباتی، قانون جدید دست هیئت‌های اجرایی را خیلی باز گذاشته و دستورالعمل جدید در اختیار هیئت ها گذاشته شده است.
وی در پایان بیان کرد: آخرین مهلت رسیدگی به اعتراضات مربوط به پیش ثبت نام ۲۶ مهرماه است و بیشترین آمار مغایرت در حوزه وزارت علوم و مدرک تحصیلی است.
جلالی تصریح کرد: فردی که کد رهگیری در مرحله پیش ثبت نام دریافت نکرده، نمی‌تواند در مرحله ثبت نام نهایی نام‌نویسی کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار

تعرض به حقوق شهروندی از سوی هیچ فرد و ارگانی پذیرفتنی نیست

سخنگوی آموزش و پرورش: ۳۰‌ درصد پاداش بازنشستگان ۱۴۰۱ تا فردا پرداخت می‌شود

انتقال نافرجام 25 کیلو شیشه در قالب مسافرت خانوادگی

افزایش ابر پدیده غالب جوی در استان کرمان

گواهینامه‌های رانندگی ۵ رنگ می‌شوند

افزایش بیماری‌های تنفسی در کرمان؛ موج آنفلوانزا همچنان ادامه دارد

زمان قطعی واریز و مبلغ سود سهام عدالت مشخص شد

شناسایی ۴۵۱ بیمار قطعی فشار خون و ۲۲۷ بیمار قطعی دیابت در کرمان

مرکز روزانه توانبخشی معلولان در شهرستان زرند افتتاح شد

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۲ نظر)

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۸ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)