کد خبر: ۵۱۰۸۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
نمایندگان استان کرمان عصر امروز دهم آبان ماه در جلسه شورای اداری استان کرمان که با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شد، مشکلات استان را مطرح کردند.

نمایندگان استان کرمان عصر امروز دهم آبان ماه در جلسه شورای اداری استان کرمان که با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شد، مشکلات استان را مطرح کردند.

به گزارش گفتارنو، در این جلسه محمدمهدی زاهدی با اشاره به مصوبه مربوط به صندوق بازنشستگی مس گفت: این مصوبه نارضایتی‌های جدی ایجاد کرده لذا بگذارید صندوق بازنشستگی مس به حال خودش باشد و نگذاریم مانند سایر صندوق‌های بازنشستگی شود. دستگاه قضا در این زمینه می‌تواند کمک کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به یکی دیگر از مشکلات استان در خصوص اتباع بیگانه اشاره کرد و افزود: موضوع اتباع بیگانه، یک معضل ملی است، کرمان مشکل اساسی با اتباع بیگانه دارد و باید برای این افراد فکر جدی صورت گیرد.

وی گفت: ماشین‌های شوتی که اتباع بیگانه را در خود جای داده‌اند خطرات بسیاری را در جاده‌ها ایجاد کرده‌اند ضمن این که با افزایش اتباع بیگانه در داخل کشور مواجه هستیم، باید این مساله در جلسه سران سه قوه مطرح و اختیارات بیشتری به نیروی انتظامی برای پیشگیری و برخورد در این زمینه داده شود.

زاهدی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: مشکلات پیمان سپاری ارزی و میزان تولیدات و صادرات پسته کشور آمریکا موضوع قابل تاملی است که باید به آن توجه شود و کشور هنوز نتوانسته پسته‌ای صادر کند درخواست دارم که وزارت دارایی، بانک مرکزی و دستگاه‌های مربوطه مشکل را حل کند وگرنه بازارهای جهانی این محصول را از دست خواهیم داد.

زاهدی با اشاره به این که مبارزه با فساد هنوز در استان کرمان به خصوص در برخی صنایع وجود دارد بیان داشت: افرادی که فساد آنها محرض شده آزادانه در استان راه می‌روند در حالی که باید با شدت و حدت با این افراد برخورد شود.

بخش عمده‌ای از ظرفیت‌های معدنی استان در بخش دولتی حبس شده است

محمدرضا پورابراهیمی دیگر نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: تفویض اختیارات در بخش اقتصادی به رئیس کل دادگستری استان یکی از دستاوردهای نشست رئیس قوه قضائیه با فعالان اقتصادی استان کرمان بود.

وی با اشاره به اینکه 12 درصد جمعیت استان را اتباع به خود اختصاص داده‌اند، اظهارداشت: اتباع بیگانه یکی از چالش‌های استان است که در همه بخش‌ها تاثیرگذارند.

پورابراهیمی با بیان اینکه ظرفیت‌هایی که در استان داریم بنا به دلایل مختلف محقق نمی‌شوند، عنوان کرد: بخش عمده‌ای از ظرفیت‌های معدنی استان در بخش دولتی حبس شده، نه خودشان بهره‌برداری می‌کنند و نه اجازه بهره‌برداری به بقیه را می‌دهند.

وی به مشکلات شرکت ذغالسنگ اشاره کرد و یادآورشد: با توجه به اینکه حق بیمه برای برخی از کارگران این شرکت‌ها پرداخت نشده میان سوابق بیمه‌ای آنها خلاء ایجاد شده و به دلیل همین خلاء بیمه‌ای امکان اعمال چهار درصدی سختی مشاغل نیست که دستگاه قضا در این زمینه می‌تواند کمک کند.

نماینده مردم کرمان و راور با بیان اینکه کمبودهایی در دستگاه قضا استان کرمان اعم از ساختمان اداری و نیروی کار وجود دارد، اظهارداشت: فضای همدلی و مودتی که در استان کرمان وجود دارد باعث شده که گام‌های بلندی در راستای توسعه استان برداشته است.

حسن پور: قوه قضاییه مظلوم‌تر از دولت و مجلس است

شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: دستگاه قضا مظلومتر از مجلس و دولت هست ضمن این که وضعیت امکانات در برخی شهرستان‌های استان خوب نیست.

وی یادآور شد: از ۱۵ درصد حقوق مالکانه استان کرمان در طول ۱۵ ساله گذشته کمتر از ۲ درصد پرداخت شده است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر گفت: جرات و جسارت از مدیران گرفته شده است و حق‌الناس نادیده گرفته شده است.

ترک فعل مدیران باعث ایجاد مشکلاتی در استان شده است

ذبیح الله اعظمی نماینده مردم جیرفت نیز در این جلسه بیان کرد: مدیران ما مشکل ایجاد می‌کنند و استاندار رفع موانع می‌کنند.

وی افزود: متاسفانه رسیدگی به شکایت کمیسیون‌های تخصصی آنقدر طولانی می‌‌شود که گاهی مدیران از چرخه خارج می‌شوند.

اعظمی اظهارداشت: استان در دو موضوع آب و زمین درگیر است ضمن این که برداشت بی‌رویه آب به حدی است که در برخی جاها فرونشست آب داریم که امنیت فضای استان را با مشکل مواجه کرده است.

وی افزود: یکی دیگر از مسائل استان ترک فعل مدیران است که مشکلاتی ایجاد کرده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

 ۱۷۱ روستا در استان کرمان از نعمت آب شرب سالم برخوردار شدند

آتش سوزی در 5 هکتار از اراضی جنگلی جبالبارز جیرفت

پزشکیان: در پیام‌های شهید سلیمانی بویی از تفرقه وجود نداشت

از ابتدای مرداد ماه به حساب 40 هزار بازنشسته وام 30 میلیونی واریز می شود

وزیر نیرو: دو هفته بسیار گرم، پیش روی کشور است؛ مردم در مصرف برق صرفه‌جویی کنند

جریمه بیش از ۱۷ میلیارد ریالی قاچاقچی سوخت در شهربابک

یک کشته و یک مصدوم در واژگونی تانکر قیر در فهرج

صعود قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار

با اعتراف قاتلان، راز مفقود شدن یک ساله زن بمی گشوده شد

آیا تلخی انتهای خیار برای دیابت خوب است؟

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)