کد خبر: ۵۱۹۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان از ناپایداری بیش از ۵۰ درصد ساختمان‌های موجود در طرح‌های مصوب بافت فرسوده و ناکارآمد شهری در جنوب کرمان خبر داد.

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان از ناپایداری بیش از ۵۰ درصد ساختمان‌های موجود در طرح‌های مصوب بافت فرسوده و ناکارآمد شهری در جنوب کرمان خبر داد.

 به گزارش فارس، ابراهیم امیری اظهار کرد: ارتقاء سیما و منظر شهری از بعد روحی و روانی تاثیر بسزایی دارد و جنوب کرمان در این حوزه بسیار ناپایدار است و به طور کلی بیش از ۵۰ درصد ساختمان‌های واقع در بافت‌های ناکارآمد شهری جنوب کرمان ناپایدار بوده و بیشترین درصد ناپایداری با ۷۳ درصد مربوط به شهر منوجان است.

 وی در خصوص طرح ساماندهی فضاهای ناپایدار شهری اظهار داشت: طرح ساماندهی حاشیه هلیل‌رود با اعتبار بیش از ۶ میلیارد ریال توسط اداره کل راه و شهر سازی جنوب کرمان تهیه شده است که علاوه بر ارتقاء سیما و منظر شهری سبب ایجاد فضای تفریحی- گردشگری و برطرف شدن کانون‌های جرم‌خیز و در نهایت رضایت ساکنان خواهد شد.

 وی ادامه داد: محور طالقانی به عنوان شریان اصلی تجاری، نبض بازار و از قدیمی‌ترین خیابان‌های شهر جیرفت در منطقه مرکزی و واقع در بافت فرسوده شهری قرار گرفته که طرح پیاده‌راه‌سازی طالقانی با همکاری شهرداری جیرفت با اعتبار ۳.۵ میلیارد ریال تهیه شده است.

 امیری بیان کرد: اجرای این پروژه جزو مصوبات سفر معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری به کرمان است که تامین اعتبار آن توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران صورت خواهد گرفت.

 امیری در حوزه شهرستان کهنوج نیز به محور خیابان امام خمینی(ره) این شهر اشاره کرد و گفت: این محور نیز از قدیمی‌ترین خیابان‌های این شهر است که به عنوان مرکز تجاری شهر ایفای نقش می‌کند.

 وی با اشاره به اینکه طرح پیاده‌راه سازی محور امام خمینی کهنوج با همکاری شهرداری کهنوج با اعتبار ۴ میلیارد ریال تهیه شده، بیان کرد: اجرای این پروژه نیز جزو مصوبات سفر معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری است که تامین اعتبار آن توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران صورت خواهد گرفت، همچنین طرح بهسازی معابر اطراف قلعه تاریخی منوجان که بیش از یک هزار سال قدمت دارد نیز در شرکت بازآفرینی مصوب شده و مقرر شد شرکت بازآفرینی شهری پروژه را تامین اعتبار کند.

 مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی در ستاد باز آفرینی شهری دبیر این ستاد است، افزود: می‌طلبد همه دستگاه‌ها همکاری لازم را برای طرح‌های بازآفرینی شهری داشته باشند و تاسیساتی چون برق، آب، گاز جهت طرح‌های بازآفرینی از طریق اعتبارات دستگاه‌های خدمات‌رسان باید انجام شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قیمت طلا و سکه صعودی شد

دستور قطع برق ادارات پرمصرف صادر شد

 ۱۷۱ روستا در استان کرمان از نعمت آب شرب سالم برخوردار شدند

آتش سوزی در 5 هکتار از اراضی جنگلی جبالبارز جیرفت

پزشکیان: در پیام‌های شهید سلیمانی بویی از تفرقه وجود نداشت

از ابتدای مرداد ماه به حساب 40 هزار بازنشسته وام 30 میلیونی واریز می شود

وزیر نیرو: دو هفته بسیار گرم، پیش روی کشور است؛ مردم در مصرف برق صرفه‌جویی کنند

جریمه بیش از ۱۷ میلیارد ریالی قاچاقچی سوخت در شهربابک

یک کشته و یک مصدوم در واژگونی تانکر قیر در فهرج

صعود قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار

پربازدید ها

قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی امروز ۲۷ تیر ۱۴۰۳

جدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار

صعود قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار

وزیر نیرو: دو هفته بسیار گرم، پیش روی کشور است؛ مردم در مصرف برق صرفه‌جویی کنند

قیمت طلا و سکه صعودی شد

 ۱۷۱ روستا در استان کرمان از نعمت آب شرب سالم برخوردار شدند

دستور قطع برق ادارات پرمصرف صادر شد

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)