کد خبر: ۵۲۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۹
ارسال به دوستان
ذخیره
عضو تیم مذاکره کننده می‌گوید:این گروه وایبری که بیش‌ازحدمورد توجه رسانه‌ها واقع‌شده است صرفاًباهدف اطلاع‌رسانی درموردمسائل عادی و پیش‌پاافتاده تشکیل شد.
عضو تیم مذاکره کننده می‌گوید:این گروه وایبری که بیش‌ازحدمورد توجه رسانه‌ها واقع‌شده است صرفاًباهدف اطلاع‌رسانی درموردمسائل عادی و پیش‌پاافتاده تشکیل شد.

چه پیام‌هایی در گروه وایبر تیم مذاکره‌ کننده رد و بدل می‌شود؟به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر عراقچی عضو تیم مذاکره کننده هسته ای و معاون وزیر خارجه در مورد استفاده از شبکه‌های اجتماعی اظهار داشت: در طول روز خیلی وقتمان با هم می‌گذرد و وقتی هم جدا می‌شویم از طریق ایمیل ارتباط داریم، حتی سه‌نفری (با آقای ظریف و تخت روان‌چی) یک گروه وایبری هم داریم! .... وایبر که الآن شده وسیله ارتباطی و خیلی‌ها با وایبر کار می‌کنند. 

اینکه گفتم یک گروه داریم؛ من و آقای ظریف و آقای تخت روانچی در آن هستیم. برخی اخباری که ویژه است و لازم است آن دو نفر دیگر هم بدانند هر کسی در گروه قرار می‌دهد تا دیگران هم در جریان قرار بگیرند. بعضی وقت‌ها هم عکس‌ها و جوک‌ها و مطالبی که مربوط به خودمان است را می‌گذاریم! غیرازآن فقط اینستاگرام است.

عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان بعد از شش ماه روایت دیگر از گروه وایبری تیم مذاکره کننده مطرح کرد و گفت: این گروه وایبری که بیش‌ازحد مورد توجه رسانه‌ها واقع‌شده است صرفاً با هدف اطلاع‌رسانی در مورد مسائل عادی و پیش‌پاافتاده تشکیل شد.

به‌عنوان‌مثال من خبری را در جایی می‌دیدم و احساس می‌کردم که خوب است آقایان ظریف و تخت روانچی هم ببینند، آن را در این گروه قرار می‌دادم. یا لینک برخی مقالات و مطالب را می‌گذاریم. همچنین پیام‌های خیلی عادی که از نظر امنیتی و اطلاعاتی مشکلی نداشت را در آن قرار می‌دهیم.

مثلاً یک نماینده مجلس انتقاداتی را در یکی از سایت‌ها مطرح کرده بود و آقای روانچی آن را در این گروه وایبری گذاشته بودند تا ما هم ببینیم. از همه مفصل‌تر جوک‌هایی بود که راجع به خودمان می‌دیدیم. ازآنجایی‌که الحمدالله ذوق مردم ایران در این زمینه خیلی قوی است و موضوع مذاکره و اعضای تیم دستمایه طنزهای زیادی قرار می‌گرفت. هریک از ما که به این جوک‌ها دسترسی پیدا می‌کرد آن را به گروه می‌فرستاد.

الآن استفاده از این گروه کمتر شده است ولی هنوز کاربرد دارد. آخرین مطلبی که گذاشته شده مثلاً اطلاعیه‌ای است مربوط به فراخوان "تظاهرات در مقابل سفارت انگلیس" آقای ظریف این خبر را جایی دیده بودند و در گروه گذاشتند که ما هم ببینیم، یعنی بحث‌های محرمانه و موضوعات کاری اصلاً و به‌ هیچ‌ وجه مطرح نمی‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برنامه جدید دولت برای مدیریت بازار محصولات کشاورزی/ تعرفه‌های جدید صادراتی بهمن ماه اعلام می‌شود

افزایش قیمت سیمان صحت ندارد

۹ سارق هنگام سرقت در عملیات‌های پلیس کرمان دستگیر شدند

غرفه‌های رایگان در اختیار دستفروشان قرار بگیرد

بیش از ۵۰ میلیون نفر از جمعیت کشور چاق هستند / افراد دارای چاقی مفرط در معرض خطر ابتلا به ۲۱ سرطان قرار دارند

با گذشت اولیای دم، یک محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافت

بیمه سلامت ۴۰ میلیون تومان کمک هزینه پیوند کلیه پرداخت می‌کند

پیش بینی هواشناسی از بارش پراکنده برف و باران در استان کرمان

لزوم مناسب‌سازی زیرساخت‌های شهری کرمان برای معلولان / هیچ معلولی برای حضور در اجتماع نباید مشکل و محدودیتی داشته باشد

هشدار روزنامه اصولگرا: با همه وعده‌هایی که بعد از ناآرامی‌ها داده شد هیچ قدمی برای اصلاح امور برداشته نشد

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)