کد خبر: ۵۳۱۸
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
مشابه این پرونده در استان گیلان نیز اتفاق افتاد به طوری که بیماری که به جراحی بینی اقدام کرده بود در مقام شاکی خصوصی به اداره کل تعزیرات حکومتی مراجعه و از اخذ مبلغ مازاد بر تعرفه توسط پزشک جراح خود شکایت می‌کند.
پرونده دو پزشک مختلف به علت دریافت زیرمیزی و مبلغ خارج از تعرفه در شعب تعزیرات حکومتی اصفهان و گیلان رسیدگی شد.

به گزارش فارس، به تازگی در استان اصفهان یکی از جراحان مغز و اعصاب از بیماری مبلغ ۲ میلیون تومان مبلغ خارج از تعرفه و یا به عبارتی زیرمیزی دریافت کرد.

بیمار در مقام شاکی خصوصی شکایت خود را به اداره کل تعزیرات حکومتی اصفهان اعلام کرد، پس از بررسی این شکایت در شعبه تعزیرات حکومتی، تخلف برای رئیس شعبه محرز شد و در نهایت این پزشک متخلف وجه اخذ شده را به بیمار بازگرداند و همچنین مطابق قانون به پرداخت ۴ میلیون تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

مشابه این پرونده در استان گیلان نیز اتفاق افتاد به طوری که بیماری که به جراحی بینی اقدام کرده بود در مقام شاکی خصوصی به اداره کل تعزیرات حکومتی مراجعه و از اخذ مبلغ مازاد بر تعرفه توسط پزشک جراح خود شکایت می‌کند.

پرونده برای رسیدگی به شعبه ویژه ارسال می‌شود و بعد از مراحل رسیدگی صحت ادعای شاکی برای رئیس شعبه اثبات می‌شود.

جالب توجه اینکه برای رئیس شعبه روشن شد که پزشک متخلف در جراحی‌های دیگر نیز مبالغی خارج از تعرفه از بیماران دریافت کرده است.

بدین ترتیب بر اساس قانون و به استناد ماده ۴ قانون تعزیرات حکومتی امور بهداشتی ودرمانی، حکم به پرداخت مبلغ ۵۴۷ میلیون و ۸۰۸ هزار ریال جزای نقدی در حق دولت و توبیخ کتبی و درج در پرونده پزشکی برای پزشک خاطی صادر شد. 
برچسب ها: جریمه ، پزشک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

زمان برگزاری امتحانات دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم کرمان اعلام شد ​

استان کرمان به سامانه شفافیت توزیع مرغ پیوست

وزیر کار: استفاده از کالابرگ الکترونیک اختیاری شد

توصیه مهم؛ اول استعلام بگیرید بعد چک قبول کنید

سربازان منقضی خدمت سال ۹۷ به بعد می‌توانند تسهیلات بانکی بگیرند

کمبود ویتامینی که اغلب نادیده گرفته می‌شود

عدم مراجعه بیش از 40 هزار کرمانی برای دریافت کارت ملی هوشمند

۱۹ درصد مدارس کشور فرسوده هستند

زمان بازگشت تیم ملی از قطر مشخص شد

70  درصد موارد حیوان گزیدگی در کرمان ناشی از گزش سگ است / برنامه مبارزه با سگ‌های ولگرد در کرمان به صورت کامل انجام نشده است

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)