کد خبر: ۵۶۵۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۸
ارسال به دوستان
ذخیره
در 6 ماه نخست سال جاری سال بيش از 17 هزار گردشگر خارجي از استان كرمان بازديد كردند كه نسبت به 15 سال اخير اتفاق بسيار مباركي محسوب مي شود.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، "محمود وفايي" در مراسم بازديد از دفتر خدمات مسافرتي و جهانگردي جنوب شرق در روز جهاني جهانگردي با اشاره به سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري در خصوص گردشگري گفت: براي اولين بار 2 بند از سياست هاي ابلاغي در خصوص بحث گردشگري آمده است كه انتظار مي رود طبق اين برنامه بر تعداد گردشگران ورودي به كشور افزوده شود.

وي اظهار کرد: هدف گذاري مقام معظم رهبري بسيار مهم و معني دار است به اينصورت كه اين رويكرد بصورت جدي و قطعي دنبال شود و توجه به مقوله گردشگري در الويت قرار گيرد.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان در ادامه مطلب فوق تصريح كرد: همه فعالان گردشگري طبق اين بيانات قدم در راه بگذارند و با خلاقيت و نوآوري زمينه را براي ورود هر چه بيشتر گردشگران خارجي مهيا سازند.

وفایی با بيان اينكه استان كرمان داراي جاذبه هاي بكر و منحصربفردي است كه اول بايد به ايرانيان و سپس به جهانيان شناسانده شود ، گفت: رسالت شما در اين مسير رسالتي ملي و اعتقادي است كه اميدوارم با همكاري اين اداره كل به نتايج خوبي برسيم.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با اشاره به اينكه افق صنعت گردشگري افقي روشني است ، افزود: در 6 ماه نخست سال جاری بيش از 17 هزار گردشگر خارجي از استان كرمان بازديد كردند كه نسبت به  15 سال اخير اتفاق بسيار مباركي محسوب مي شود.

وي بيان کرد: اقدامات ، تلاشها و رويكرد دولت تدبير و اميد در بخش سياستخارجي و باز كردن حالت انقباظي كشور با دنيا بسيار موثر بوده بطوريكه اين  توافق كمك كرد كه ايران با چهره جذابش به جهانيان معرفي شود.

وفايي تصريح كرد: اميدواريم با همت و تلاش در فضاي جديد ايجاد شده و فصل پسا تحريم يك رقابت سالم را با ديگر استانها شروع كنيم و به حق استان در كشور و سپس دنيا دست يابيم.

وي در ادامه بيان کرد: رويكرد استاندار، بخش خصوصي، اتاق بازرگاني، شهرداري، فرمانداران، ائمه جمعه و همه مجموعه استان متاثر از سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري است كه توجه به صنعت گردشگري نيز يكي از اين سياست هاست كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با اشاره به اينكه اگر بخواهيم به توسعه پايدار و يك اقتصاد شكوفا دست پيدا كنيم بايد گردشگري را به عنوان محور اقتصادي بشناسيم ، افزود: گردشگري بايد به عنوان يك صنعت شناخته شود و همه آنچه كه در ارتباط با اين صنعت است را مد نظر بگيريم.

وي به تكريم ارباب رجوع در دستگاههاي دولتي اشاره كرد و گفت: امروزه تكريم ارباب رجوع يك آبخوري و يك صندلي نيست بلكه بردن خدمات به خانه هاي مردم است.

وفايي بيان کرد: امروزه دليلي ندارد مردم براي خريد يك بليط هزينه پرداخت كند بلكه بايد خدمات از طريق فضاي  مجازي و حتي ارزانتر در اختيار مردم قرار گيرد كه اين مسئله خود باعث ترغيب مردم به سمت گردشگري و سفر مي شود.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با بیان اینکه انتظار داریم دفاتر خدمات مسافرتي استان از روش هاي سنتي استفاده نكنند و نوآوري و خلاقيت را در دستور كار خود قرار دهند تصریح کرد: امروز با تعامل ، تلاش و رقابت سالم دست اندركاران صنعت گردشگري به موفقيت در صنعت گردشگري خواهيم رسيد.

در ادامه "مسعود دهقاني" مدير دفتر خدمات مسافرتي جنوب شرق از راه اندازي سايت رزرو انلاين اين دفتر خبر داد و گفت:  در حال حاضر اين سايت به دو زبان فارسي و انگليسي مجهز شده و بزودي زبان فرانسه نيز اضافه خواهد شد.

وي افزود: اين دفتر خدمات مسافرتي خدمات گردشگري را به صورت آنلاين در اختيار علاقمندان و گردشگران قرار مي دهد .

دهقاني با بيان اينكه بيش از 25 سال از راه اندازي دفتر خدمات مسافرتي جنوب شرق مي گذرد ، اظهار کرد: اين دفتر با تبليغات گردشگري كه طي سالهاي گذشته انجام داده است توانسته خدمات ارزنده اي را به صنعت گردشگري استان ارائه كند.

وي تصریح کرد: در آينده اي نزديك ايرلاين هاي خارجي انجام گرفته و پروازهاي جديدي نيز به ليست پروازهاي خارجي اضافه خواهد شد.

مدير دفتر خدمات مسافرتي جنوب شرق افزود: رويكرد ما حضور در نمايشگاههاي خارجي است بطوريكه با ارائه پكيج هاي گردشگري ، كرمان را به كشورهاي مد نظر شناسانده و در جهت جذب گردشگران خارجي تلاش مي كنيم كه خوشبختانه تا كنون موفق بوده ايم.

وي همچنين از راه اندازي شعبه دفتر خدمات مسافرتي جنوب شرق در كشور فرانسه خبر داد و تصريح كرد: اين دفتر تا 3 ماه آينده در كشور فرانسه به بهره برداري مي رسد.

دهقاني همچنين از راه اندازي تور كرمان گردن با همكاري شهرداري خبر داد و گفت: مردم كرمان مي توانند از طريق سايت دفتر جنوب شرق جهت حضور در اين تورها كه در روزهاي جمعه برگزار مي شوند، ثبت نام كنند.

مدير دفتر خدمات مسافرتي جنوب شرق به تورهاي خارجي كه بصورت پروازي انجام مي گيرند ، اشاره كرد و گفت: اين تورها بصورت اقساط 25 ماهه در اختيار علاقمندان قرار مي گيرد.

دهقاني با بيان اينكه رضايتمندي مشتري از اولويت هاي اين دفتر خدمات مسافرتي است، گفت:  هفته اي قريب به 500 نفر از تورهاي اين دفتر استفاده مي كنند كه بيش از 90 درصد آنها از خدمات ارائه شده راضي بوده اند .

وي به برگزاري دوره هاي آموزش ويژه پرسنل اين دفتر اشاره كرد و گفت: آموزش در صنعت گردشگري از مسايل بسيار مهم و الزامي است كه اميدواريم مد نظر ديگر فعالان عرصه گردشگري قرار گيرد.

مدير دفتر خدمات مسافرتي جنوب شرق با اشاره به صدور گواهينامه بين المللي و پلاك ترانزيت در مدت زمان ده دقيقه ، افزود: برگزاري تورهاي يكروز و دوروزه استان گردي نيز از برنامه هايي است كه در حال انجام است.

مدير دفتر خدمات مسافرتي جنوب شرق از راه اندازي سايت "گردشگر مجازي" نيز خبر داد وخاطرنشان كرد: گردشگران در هركجاي دنيا از طريق اين سايت مي توانند جاذبه هاي گردشگري استان كرمان را ببينند و  علاقمندي خود را براي سفر به اين استان ابراز كنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بلیت سینماها در ۱۶ آذر نیم بها می شود

طرح همراه با مردم در شرکت توزیع برق کرمان اجرا شد

بهره‌برداری فاز اول انتقال آب از خلیج‌فارس به گل‌گهر سیرجان

شورای شهر از عملکرد شهردار کنونی راضی است / خلاءهای قانونی با تعامل شوراها و دستگاه های نظارتی و استانداری رفع می شود

حاشیه‌نشینی باید در نطفه خفه شود / پلیس‌های ساختمان شهرداری باید فعال شوند / شهرداری ها امکانات خود را در اختیار نامزدهای انتخابات قرار ندهند

در شهرداری‌ها ارتشاء بیش از اختلاس است / 25 نفر در یکی از شهرداری‌های کشور دستگیر شدند / ایام انتخابات از امکانات شهرداری له یا علیه کاندیدای خاصی استفاده نشود

5 بازیکن کرمانی در اردوی تیم ملی فوتسال بانوان

تاکید استاندار کرمان بر حل مشکلات شرکت‌های خودروسازی بم و معادن ذغال‌سنگ

۵ بازیکن از تیم گل گهر سیرجان کنار گذاشته شدند

پیش بینی کاهش دما در روزهای ابتدایی هفته در کرمان

پربازدید ها

گرانی با گرانفروشی متفاوت است / افزایش قیمت گران فروشی تلقی می شود/ تعزیرات اصلاً نیروی ناظر ندارد، تعزیرات محل رسیدگی و صدور حکم است

نقدینگی خودروسازان کرمان با فروش اوراق سهام تامین می‌شود / سیستم بانکی از خودروسازان استان حمایت کند / سود حاصل از فروش خودرو مستقیم به استان برمی‌گردد

تعاملات استان کرمان با سفارتخانه های خارجی ارتقاء می یابد / نمایشگاه دائمی محصولات و تولیدات صادراتی استان راه اندازی می شود

باور جدی برای صادرات در کشور وجود ندارد / تلاش می‌کنیم مسیر صادرات تسهیل شود / کالا‌های صادراتی با کیفیت را وارد بازار جهانی می‌کنیم

۱۶ میلیون و ۴۱۹ هزار سهم در بورس کرمان معامله شد

حمایت از هنرمندان صنایع دستی تولید ملی را رونق می‌دهد / هنرهای دستی کرمان شناخته شده نیست / نبود پوشش بیمه ‌ای مناسب دغدغه اصلی هنرمندان است

باید به زنجیره‌های اصلی خرده فروشی روسیه وصل شویم / مشکلات ساختاری صادرات کشورمان باید شود / ایران اجازه ورود رقبای دیگر را ندهد

صدور ۵۲ درصدی صادرات محصولات کشاورزی ایران به عراق، افغانستان و امارات / واردات محصولات کشاورزی به ثبات رسیده است

از ایده‌های دانشجویی برای افزایش ایمنی حمایت می کنیم / نقاط ضعف باید شناسایی شود / اگر از تولید درست استفاده نشود ضعف مدیریتی است

۱۵۰۰ میلیارد تومان وام مسکن میان فرهنگیان توزیع شده است / در صورت تامین اعتبار میزان وام مسکن فرهنگیان افزایش می یابد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)