کد خبر: ۵۷۰۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۶
ارسال به دوستان
ذخیره
مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري كرمان:
مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان وفایی با اشاره به وجود 3 اثر ثبت جهانی شده در استان کرمان گفت: استان کرمان از حیث ثبت میراث جهانی در رتبه اول کشور قرار دارد ضمن آنکه 2 اثر دیگر نیز در دستور کار استان برای ثبت جهانی است.
مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با اشاره به وجود 3 اثر ثبت جهانی شده در استان کرمان گفت: استان کرمان از حیث ثبت میراث جهانی در رتبه اول کشور قرار دارد ضمن آنکه 2 اثر دیگر نیز در دستور کار استان برای ثبت جهانی است.


محمود وفايي در مراسم بازديد از دفتر خدمات مسافرتي و جهانگردي جنوب شرق در روز جهاني جهانگردي با اشاره به سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري در خصوص گردشگري گفت: براي اولين بار 2 بند از سياست هاي ابلاغي در خصوص بحث گردشگري آمده است كه انتظار مي رود طبق اين برنامه بر تعداد گردشگران ورودي به كشور افزوده شود.

وي اظهار کرد: هدف گذاري مقام معظم رهبري بسيار مهم و معني دار است به اينصورت كه اين رويكرد بصورت جدي و قطعي دنبال شود و توجه به مقوله گردشگري در الويت قرار گيرد.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان در ادامه مطلب فوق تصريح كرد: همه فعالان گردشگري طبق اين بيانات قدم در راه بگذارند و با خلاقيت و نوآوري زمينه را براي ورود هر چه بيشتر گردشگران خارجي مهيا سازند.

وفایی با بيان اينكه استان كرمان داراي جاذبه هاي بكر و منحصربفردي است كه اول بايد به ايرانيان و سپس به جهانيان شناسانده شود ، گفت: رسالت شما در اين مسير رسالتي ملي و اعتقادي است كه اميدوارم با همكاري اين اداره كل به نتايج خوبي برسيم.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با اشاره به اينكه افق صنعت گردشگري افقي روشني است ، افزود: در 6 ماه نخست سال جاری بيش از 17 هزار گردشگر خارجي از استان كرمان بازديد كردند كه نسبت به  15 سال اخير اتفاق بسيار مباركي محسوب مي شود.

وي بيان کرد: اقدامات ، تلاشها و رويكرد دولت تدبير و اميد در بخش سياست خارجي و باز كردن حالت انقباظي كشور با دنيا بسيار موثر بوده بطوريكه اين  توافق كمك كرد كه ايران با چهره جذابش به جهانيان معرفي شود.

وفايي تصريح كرد: اميدواريم با همت و تلاش در فضاي جديد ايجاد شده و فصل پسا تحريم يك رقابت سالم را با ديگر استان‌ها شروع كنيم و به حق استان در كشور و سپس دنيا دست يابيم.

وي در ادامه بيان کرد: رويكرد استاندار، بخش خصوصي، اتاق بازرگاني، شهرداري، فرمانداران، ائمه جمعه و همه مجموعه استان متاثر از سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري است كه توجه به صنعت گردشگري نيز يكي از اين سياست هاست كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با اشاره به اينكه اگر بخواهيم به توسعه پايدار و يك اقتصاد شكوفا دست پيدا كنيم بايد گردشگري را به عنوان محور اقتصادي بشناسيم ، افزود: گردشگري بايد به عنوان يك صنعت شناخته شود و همه آنچه كه در ارتباط با اين صنعت است را مد نظر بگيريم.

وي به تكريم ارباب رجوع در دستگاه‌هاي دولتي اشاره كرد و گفت: امروزه تكريم ارباب رجوع يك آبخوري و يك صندلي نيست بلكه بردن خدمات به خانه هاي مردم است.

وفايي بيان کرد: امروزه دليلي ندارد مردم براي خريد يك بليط هزينه پرداخت كند بلكه بايد خدمات از طريق فضاي  مجازي و حتي ارزانتر در اختيار مردم قرار گيرد كه اين مسئله خود باعث ترغيب مردم به سمت گردشگري و سفر مي شود.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با بیان اینکه انتظار داریم دفاتر خدمات مسافرتي استان از روش هاي سنتي استفاده نكنند و نوآوري و خلاقيت را در دستور كار خود قرار دهند تصریح کرد: امروز با تعامل ، تلاش و رقابت سالم دست اندركاران صنعت گردشگري به موفقيت در صنعت گردشگري خواهيم رسيد.


کرمان، بهشت گردشگری و باستان شناسی

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت:خوشبختانه نگاه خوب، زیبا و جذابی از سوی رییس جمهوری و استاندار کرمان در زمینه جذب گردشگر وجود دارد که این امر نشان دهنده طلوع خورشید صنعت گردشگری و توجه ویژه به میراث فرهنگی و صنایع دستی است.

به گزارش ایسنا محمود وفایی صبح امروز 7 مهرماه در گردهمایی بزرگ صنعت گردشگران استان کرمان تصریح کرد: حقیقت این است که کسانی که پا در صنعت گردشگری می گذارند و سرمایه ای می آورند خوب می دانند که این صنعت هیچگونه نفع اقتصادی براییشان ندارد.

وی با بیان اینکه نفعع اقتصادی صنعت گردشگری قابل قیاس با هیچ فعالیت اقتصادی دیگری نیست تصریح کرد: کسانی در صنعت گردشگری هم اکنون مشغول به فعالیت هستند که عش به این آب و خاک و زیبایی های این سرزمین کهن دارند زیرا اگر بر مبنای محاسبه اقتصادی بخواهیم حساب کنیم، می بینیم حداقل در استان کرمان فعالیت های صنعت گردشگری وضعیت اقتصادی مناسبی ندارد

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه متاسفانه در سال های گذشته چرخ حرکت صنعت در گردشگری در کشور از کار افتاده بود تصریح کرد: خوشبختانه امروز در شرایط امید بخشی قرار داریم و شرایط امروز کشور، سبب شده است که خورشید اقبال گردشگری در کشور طلوع کند.

وی با اشاره به ابلاغ کلی سیاستهای برنامه ششم توسعه بر مبنای اقتصادی مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری تصریح کرد: برای اولین بار است که در یک برنامه توسعه ای در کشور، 2 بند از این سیاستها مربوط به حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی است و مقام معظم رهبری تاکید جدی بر حمایت از صنایع دستی و صیانت از میراث فرهنگی دارند و امیداواریم طبق سیاست های ابلغی برنامه ششم توسعه بتوانیم ظرفیت گردشگری داخلی و خارجی کشور را به 5 برابر وضعیت موجود برسانیم

وفایی با بیان اینکه فرمان مقام معظم رهبری فرمانی است اعتقادی و قانونیی و رسالت همه ما انجام تکلیف شرعی و ملی است تصریح کرد: خوشبختانه یک فضای بسیار خوبی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 92 و همچنین توافق هسته ای در کشور ایجاد شده است و استان کرمان نیز از این امر مستثنی نبوده و باید بتوانیم استان کرمان را متناسب با آنچه که در شانف منزلت و سزاوار این مردم است به دنیا معرفی کنیم.

 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان تاکید کرد: استان کرمان فقط بهشت معادن کشور نیست بلکه به غیر از پتانسیل های و ظرفیت هی فراوان در حوزه های مختلف، بهشت گردشگری و باستان شناسی کشور نیز است.
 
وی با بیان اینکه استان کرمان در زمینه صنایع دستی نیز حرف های بسیاری برای گفتن دارد تصریح کرد: ریشه چندین صنایع دستی در استان کرمان است ضمن آنکه ردپای تاریخ ده هزار سال قبل از میلاد نیز در این استان دیده می شود.
 
وفایی با اشاره به وجود 3 اثر ثبت جهانی در استان کرمان گفت: استان کرمان از حیث ثبت میراث جهانی در رتبه اول کشور قرار دارد ضمن آنکه 2 اثر دیگر نیز در دستور کار استان برای ثبت جهانی است.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه گردشگری، محور توسعه استان کرمان است تصریح کرد: این حرف تنها یک شعار نیست بلکه یک حقیقت است و خوشبختانه با نگاه استاندار کرمان، شرایطی فراهم شده است که در استان یک جنب و جوش مثال زدنی ایجاد شده است و استاندار کرمان هنرمندانه توسانسته است فرهنگ و اقتصاد را در کرمان با یکدیگر گره بزند.
 
وی با اشاره به زیرساخت های صنعت گردشگری تصریح کرد: علی رغم همه زحمات صورت گرفته در سال های گذشته، اما باید بپذیریم که در توسعه زیرساخت های گردشگری با مشکل رو برو هستیم و باید بتوانیم فصل جدیدی در حوزه گردشگری استان ایجاد کنیم و اگر می خواهیم شعار توسعه استان را محقق کرده و از درآمدهی نفتی فاصله بگیریم، باید به امر اقتصاد گردشگری توجه ویژه داشته باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

عامل قتل یک خانواده در شهرستان قلعه گنج، دستگیر شد

کرونا طی ۲۴ ساعت جان ۸ کرمانی را گرفت/۷۰ نفردیگر به جمع بستری شدگان اضافه شدند

شناسایی 6هزار و 605دانش آموز بازمنده از تحصیل در ریگان و رودبار جنوب/برخی از این دانش آموزان به دلیل نداشتن پول کتاب، ترک تحصیل کرده بودند

تعیین حق ویژه‌ای برای معلمین استثنایی/باید به سمت ترکیبی شدن مدارس گام برداریم

بستری بیماران کرونایی در سالن بحران صنعت مس/تالارهای پذیرایی از 17تیرماه وقت مراسم به کسی ندهند

58 درصد حوادث کار، ناشی از خطای انسانی است

ایجاد 650 پایگاه اوقات فراغت به صورت مجازی/ساختمان فعلی دانشگاه فرهنگیان کرمان جوابگوی ظرفیت پذیرشی دانشجویان نیست

رشد ۱۰۵ درصدی کشفیات قاچاق کالا و ارز در کرمان

تامین نقدینگی همچنان بزرگترین مشکل واحدهای تولیدی است

آتش‌سوزی در 15 هکتار از مراتع راویز رفسنجان

پربازدید ها

مرغداران رغبتی برای جوجه ریزی و تولید ندارند/60تا 70درصد مرغ مورد نیاز استان، از استان های همجوار وارد می شود/در تامین مرغ وابسته تر شدیم

مدیرعامل بانک کشاورزی ایران:مهلت 5 ساله به کشاورزان برای پرداخت تسهیلات داده شود

افزایش بیش از ۱۰ درصد قیمت کالا تخلف محسوب می‌شود

تامین نقدینگی همچنان بزرگترین مشکل واحدهای تولیدی است

جزئیات پیش فروش تابستانه ایران خودرو اعلام شد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

بحران پذیرش بیمار در سیرجان/ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کرونا در سیرجان تکمیل شد   ( نظر)

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: این بحث که ما بیماری را بگیریم که ایمنی ایجاد کنیم یک توصیه علمی نیست/ستاد کشوری موج دوم کرونا را تایید نکرده است/ کسی به اسم کریمی نمی‌شناسم   ( نظر)

برای 36 نفر در پرونده ترور حاج قاسم سلیمانی دستور جلب صادر شد/اعلام وضعیت قرمز از طریق پلیس بین الملل   ( نظر)