کد خبر: ۵۷۰۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۶
ارسال به دوستان
ذخیره
مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري كرمان:
مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان وفایی با اشاره به وجود 3 اثر ثبت جهانی شده در استان کرمان گفت: استان کرمان از حیث ثبت میراث جهانی در رتبه اول کشور قرار دارد ضمن آنکه 2 اثر دیگر نیز در دستور کار استان برای ثبت جهانی است.
مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با اشاره به وجود 3 اثر ثبت جهانی شده در استان کرمان گفت: استان کرمان از حیث ثبت میراث جهانی در رتبه اول کشور قرار دارد ضمن آنکه 2 اثر دیگر نیز در دستور کار استان برای ثبت جهانی است.


محمود وفايي در مراسم بازديد از دفتر خدمات مسافرتي و جهانگردي جنوب شرق در روز جهاني جهانگردي با اشاره به سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري در خصوص گردشگري گفت: براي اولين بار 2 بند از سياست هاي ابلاغي در خصوص بحث گردشگري آمده است كه انتظار مي رود طبق اين برنامه بر تعداد گردشگران ورودي به كشور افزوده شود.

وي اظهار کرد: هدف گذاري مقام معظم رهبري بسيار مهم و معني دار است به اينصورت كه اين رويكرد بصورت جدي و قطعي دنبال شود و توجه به مقوله گردشگري در الويت قرار گيرد.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان در ادامه مطلب فوق تصريح كرد: همه فعالان گردشگري طبق اين بيانات قدم در راه بگذارند و با خلاقيت و نوآوري زمينه را براي ورود هر چه بيشتر گردشگران خارجي مهيا سازند.

وفایی با بيان اينكه استان كرمان داراي جاذبه هاي بكر و منحصربفردي است كه اول بايد به ايرانيان و سپس به جهانيان شناسانده شود ، گفت: رسالت شما در اين مسير رسالتي ملي و اعتقادي است كه اميدوارم با همكاري اين اداره كل به نتايج خوبي برسيم.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با اشاره به اينكه افق صنعت گردشگري افقي روشني است ، افزود: در 6 ماه نخست سال جاری بيش از 17 هزار گردشگر خارجي از استان كرمان بازديد كردند كه نسبت به  15 سال اخير اتفاق بسيار مباركي محسوب مي شود.

وي بيان کرد: اقدامات ، تلاشها و رويكرد دولت تدبير و اميد در بخش سياست خارجي و باز كردن حالت انقباظي كشور با دنيا بسيار موثر بوده بطوريكه اين  توافق كمك كرد كه ايران با چهره جذابش به جهانيان معرفي شود.

وفايي تصريح كرد: اميدواريم با همت و تلاش در فضاي جديد ايجاد شده و فصل پسا تحريم يك رقابت سالم را با ديگر استان‌ها شروع كنيم و به حق استان در كشور و سپس دنيا دست يابيم.

وي در ادامه بيان کرد: رويكرد استاندار، بخش خصوصي، اتاق بازرگاني، شهرداري، فرمانداران، ائمه جمعه و همه مجموعه استان متاثر از سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري است كه توجه به صنعت گردشگري نيز يكي از اين سياست هاست كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با اشاره به اينكه اگر بخواهيم به توسعه پايدار و يك اقتصاد شكوفا دست پيدا كنيم بايد گردشگري را به عنوان محور اقتصادي بشناسيم ، افزود: گردشگري بايد به عنوان يك صنعت شناخته شود و همه آنچه كه در ارتباط با اين صنعت است را مد نظر بگيريم.

وي به تكريم ارباب رجوع در دستگاه‌هاي دولتي اشاره كرد و گفت: امروزه تكريم ارباب رجوع يك آبخوري و يك صندلي نيست بلكه بردن خدمات به خانه هاي مردم است.

وفايي بيان کرد: امروزه دليلي ندارد مردم براي خريد يك بليط هزينه پرداخت كند بلكه بايد خدمات از طريق فضاي  مجازي و حتي ارزانتر در اختيار مردم قرار گيرد كه اين مسئله خود باعث ترغيب مردم به سمت گردشگري و سفر مي شود.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با بیان اینکه انتظار داریم دفاتر خدمات مسافرتي استان از روش هاي سنتي استفاده نكنند و نوآوري و خلاقيت را در دستور كار خود قرار دهند تصریح کرد: امروز با تعامل ، تلاش و رقابت سالم دست اندركاران صنعت گردشگري به موفقيت در صنعت گردشگري خواهيم رسيد.


کرمان، بهشت گردشگری و باستان شناسی

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت:خوشبختانه نگاه خوب، زیبا و جذابی از سوی رییس جمهوری و استاندار کرمان در زمینه جذب گردشگر وجود دارد که این امر نشان دهنده طلوع خورشید صنعت گردشگری و توجه ویژه به میراث فرهنگی و صنایع دستی است.

به گزارش ایسنا محمود وفایی صبح امروز 7 مهرماه در گردهمایی بزرگ صنعت گردشگران استان کرمان تصریح کرد: حقیقت این است که کسانی که پا در صنعت گردشگری می گذارند و سرمایه ای می آورند خوب می دانند که این صنعت هیچگونه نفع اقتصادی براییشان ندارد.

وی با بیان اینکه نفعع اقتصادی صنعت گردشگری قابل قیاس با هیچ فعالیت اقتصادی دیگری نیست تصریح کرد: کسانی در صنعت گردشگری هم اکنون مشغول به فعالیت هستند که عش به این آب و خاک و زیبایی های این سرزمین کهن دارند زیرا اگر بر مبنای محاسبه اقتصادی بخواهیم حساب کنیم، می بینیم حداقل در استان کرمان فعالیت های صنعت گردشگری وضعیت اقتصادی مناسبی ندارد

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه متاسفانه در سال های گذشته چرخ حرکت صنعت در گردشگری در کشور از کار افتاده بود تصریح کرد: خوشبختانه امروز در شرایط امید بخشی قرار داریم و شرایط امروز کشور، سبب شده است که خورشید اقبال گردشگری در کشور طلوع کند.

وی با اشاره به ابلاغ کلی سیاستهای برنامه ششم توسعه بر مبنای اقتصادی مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری تصریح کرد: برای اولین بار است که در یک برنامه توسعه ای در کشور، 2 بند از این سیاستها مربوط به حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی است و مقام معظم رهبری تاکید جدی بر حمایت از صنایع دستی و صیانت از میراث فرهنگی دارند و امیداواریم طبق سیاست های ابلغی برنامه ششم توسعه بتوانیم ظرفیت گردشگری داخلی و خارجی کشور را به 5 برابر وضعیت موجود برسانیم

وفایی با بیان اینکه فرمان مقام معظم رهبری فرمانی است اعتقادی و قانونیی و رسالت همه ما انجام تکلیف شرعی و ملی است تصریح کرد: خوشبختانه یک فضای بسیار خوبی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 92 و همچنین توافق هسته ای در کشور ایجاد شده است و استان کرمان نیز از این امر مستثنی نبوده و باید بتوانیم استان کرمان را متناسب با آنچه که در شانف منزلت و سزاوار این مردم است به دنیا معرفی کنیم.

 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان تاکید کرد: استان کرمان فقط بهشت معادن کشور نیست بلکه به غیر از پتانسیل های و ظرفیت هی فراوان در حوزه های مختلف، بهشت گردشگری و باستان شناسی کشور نیز است.
 
وی با بیان اینکه استان کرمان در زمینه صنایع دستی نیز حرف های بسیاری برای گفتن دارد تصریح کرد: ریشه چندین صنایع دستی در استان کرمان است ضمن آنکه ردپای تاریخ ده هزار سال قبل از میلاد نیز در این استان دیده می شود.
 
وفایی با اشاره به وجود 3 اثر ثبت جهانی در استان کرمان گفت: استان کرمان از حیث ثبت میراث جهانی در رتبه اول کشور قرار دارد ضمن آنکه 2 اثر دیگر نیز در دستور کار استان برای ثبت جهانی است.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه گردشگری، محور توسعه استان کرمان است تصریح کرد: این حرف تنها یک شعار نیست بلکه یک حقیقت است و خوشبختانه با نگاه استاندار کرمان، شرایطی فراهم شده است که در استان یک جنب و جوش مثال زدنی ایجاد شده است و استاندار کرمان هنرمندانه توسانسته است فرهنگ و اقتصاد را در کرمان با یکدیگر گره بزند.
 
وی با اشاره به زیرساخت های صنعت گردشگری تصریح کرد: علی رغم همه زحمات صورت گرفته در سال های گذشته، اما باید بپذیریم که در توسعه زیرساخت های گردشگری با مشکل رو برو هستیم و باید بتوانیم فصل جدیدی در حوزه گردشگری استان ایجاد کنیم و اگر می خواهیم شعار توسعه استان را محقق کرده و از درآمدهی نفتی فاصله بگیریم، باید به امر اقتصاد گردشگری توجه ویژه داشته باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

زائران اربعین برای ثبت نام فقط از سامانه سماح استفاده کنند

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای مقابله با پدیده گرد وغبار کرمان

پدر و پسر گم شده در سیرجان پیدا شدند

استانداردهای دوگانه اصولگرایان با نگاهی به اظهارات اخیر «دکتر زاهدی» نماینده کرمان

استاندار کرمان: سند تحول بنیادین یک سند مهم در تعلیم و تربیت کشور است/ اجرای دقیق سند تحول بنیادین باید اولویت اصلی آموزش و پرورش در استان باشد/نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان: برخی افراد به اشتباه معلم شده‌اند/ چاره‌ای برای رفع دغدغه‌های معلمان در سند تحول بنیادین اندیشیده شود

زنگ مهر در بیش از 7700 مدرسه استان کرمان به صدا درآمد/۳۵ درصد فضاهای آموزشی مدارس استان کرمان یا تخریبی هستند یا نیاز به مقاوم سازی دارند

انجام طرح حذف قبوض کاغذی به منظور کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف وقت/ صدور ۹۸۷ هزار قبض برق سبز در کرمان

مرمت و بازسازی کلیه‌ی کاروانسراهای بازار تاریخی کرمان /آغاز فاز اول طرح گذر فرهنگی در آیندۀ نزدیک

دام و طیور از این آب نمی خورند چه برسد به انسان!

از نظر استحکام بنای مدارس مشکل نداریم/ با تغییر نظام آموزشی، با کمبود کلاس مواجه شدیم/ تراکم دانش آموزان در هر کلاس به ۴۵ نفر رسیده است / اگر سخت گیرانه به مدارس غیر دولتی نگاه کنیم تعداد زیادی از آن ها را باید تعطیل کنیم

پربازدید ها

تحریم های بانکی قوی تر از تحریم های خارجی است/تعهد بانک ها در پروژه های عملیاتی خوب نیست/پیشرفت فیزیکی پروژه ها جلوتر از منابع مالی است

هیچ کدام از کشتارگاه های استان به رتبه a نرسیده است/ مدیر کشتارگاه دام و طیور: ضمانت اجرایی برای مصوبات تنظیم بازار وجود ندارد/سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان: ۹۰ درصد مصوبات تنظیم بازار عملیاتی شده است/در تمام کشورهای جهان دولت در بازار دخالت نمی کند/ مدیر کل بازرسی استانداری: تصمیمات ستاد تنظیم بازار در رابطه با مرغ اجرایی نشده است

سهمیه هر دانش آموز تنها یک دفتر است/سهمیه کاغذ استان به مدارس و دانشگاه ها اختصاص پیدا می کند/راهداری و معاونت عمرای استانداری، متولی جذب سهمیه لاستیک درون شهری و برون شهری هستند/۴۱۲ تن شکر و برنج برای محرم و صفر توزیع شد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)