کد خبر: ۵۹۴
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۶
ارسال به دوستان
ذخیره
اصولگرایان بیهوده نگران نباشند؛ غیر از رای مردم امکانات دیگری نداریم. تندورهای جناح مقابل و رسانه‌های آن‌ها تلاش می‌کردند پیام تفرقه و اختلاف میان اصلاح‌طلبان از این همایش استخراج کنند.

برگزاری همایش بعد از 6 سال مهم‌ترین اتفاق و اقدام اصلاح‌طلبان پس از انتخابات سال 92 بود که البته با هجمه‌های شدید جریان مقابل مواجه شد. با اینهمه سخنگوی کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات آن را به فال نیک می‌گیرد و بازخوردهای رسانه‌های رقیب را مصداق موثر بودن همایش اصلاح‌طلبان تلقی می‌کند.

این گفت‌و‌گو آخرین گفت‌و‌گوی احمد حکیمی‌پور در قالب ریاست دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بود که با ایلنا انجام شد. وی در این گفت‌و‌گو به جز تحلیل‌هایش در مسائل مختلف٬ از جزئیات میهمانان٬ دعوت‌ها٬ اتفاقات پس از همایش و... سخن می‌گوید.

دبیرکل حزب اراده ملت ایران تاکید کرد: برخی افراد در جناح مقابل٬ به رقابت در میدان بی‌رقیب عادت کردند، اما باید بدانند که امروز اصلاح‌طلبان منسجم‌تر از گذشته در صحنه هستند و قلب جریان اصلاحات بهتر از گذشته در حال تپیدن است.

توصیه ما به آن‌ها این است بیهوده نگران نباشند؛ چراکه ما غیر از رای مردم، امکانات دیگری نداریم و آنها هم نباید از رای مردم واهمه داشته باشند؛ چراکه به فرموده اما راحل میزان رای مردم است.

همچنان سخنگوی کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هستم

احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اعلام اینکه ریاست دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از هفته آینده به حزب جوانان ایران اسلامی منتقل خواهد شد، گفت: دبیرکل این حزب نیز خون‌چمن است که از این به بعد رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هم خواهد بود، البته بنده همچنان به عنوان سخنگوی کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فعالیت می‌کنم.

وی افزود: در مدتی که ریاست دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با حزب اراده ملت ایران (حاما) بود، تمام جلسات شورای مرکزی به موقع تشکیل شد و در تمام جلسات نیز بیش از دو سوم اعضا شرکت کردند، این نشان می‌دهد اصلاح‌طلبان در فضایی که دولت تدبیر و امید ایجاد کرده٬ فعال‌تر شده‌اند.

در شورای هماهنگی دبیرخانه دائمی خواهیم داشت

حکیمی‌پور یادآور شد: در این دوره کمیته‌های سیاسی، استان‌ها، انتخابات و مالی و پشتیبانی‌ همواره با ساختارهای و برنامه‌هایی که دارند، فعال بودند. ما در این مدت به دنبال این بودیم که در شورای هماهنگی دبیرخانه دائمی داشته باشیم؛ خوشبختانه تمهیدات این مساله در حال بررسی است.

دبیرکل حزب اراده ملت ایران٬ با بیان اینکه کمیته امور استان‌ها اسامی‌ همه تشکل‌های عضو شورای هماهنگی را که در استان‌ها دارای شعبه هستند دریافت کرده، گفت: در حال هماهنگی هستیم تا در استان‌ها هم شورای هماهنگی سامان بیشتری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در دوره اخیر چند تشکل برای عضویت در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درخواست خود را اعلام کردند، گفت: عضویت این ۵ تشکل در کمیته سیاسی در حال بررسی است. همچنین در این دوره ما دیدارهای مختلفی با شخصیت‌های کشور از جمله آیت‌الله هاشمی و حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی داشتیم.

برگزاری همایش بعد از ۶ سال مهم‌ترین اقدام شورای هماهنگی بود

حکیمی‌پور برگزاری همایش سراسری اصلاح‌طلبان بعد از ۶ سال را مهم‌ترین اقدام شورای هماهنگی جبهه اصلاحات انجام در این مدت برشمرد و عنوان کرد: خوشبختانه با تلاش و پیگیری همه اعضا٬ اهداف این همایش هم به نتیجه رسید و حضور رسانه‌ای شورای هماهنگی و اطلاع‌رسانی آن در این مدت خیلی خوب بود.

وی در مورد نحوه دعوت و حضور شخصیت‌های اصلاح‌طلب در همایش اخیر٬ خاطرنشان کرد: دعوت افراد را به عهده گروه‌های زیر مجموعه شورا گذاشته بودیم، البته توصیه شده بود اعضای استانی، جوانان و بانوان هر تشکل در اولویت باشند؛ با این حال هر تشکلی مجاز بود ۲۷ نفر را برای حضور در همایش دعوت کند؛ در اینکه این کارت‌ها با چه سیاستی بین افراد تشکل‌ها توزیع شد، ما دخالتی نداشتیم.دعوت از افرادی که در شورای هماهگی عضویت نداشتند٬ با ستاد اجرای همایش بود که مسئولیت آن بر عهده مجمع دانش‌آموختگان ایران اسلامی بود.

حکیمی‌پور ادامه داد: روز یکشنبه تقریبا دوسوم زمان جلسه شورای مرکزی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات٬ صرف تحلیل بازخوردهای همایش سراسری اصلاح‌طلبان شد. در این جلسه برداشت اکثریت این بود که همایش اخیر بیش از ۸۰ درصد موفقیت‌آمیز بوده است.

رقبا از تجدید فعالیت اصلاح‌طلبان به شدت نگران شده‌اند

وی گفت: برای ما اصل برگزاری این همایش مهم‌ترین مساله و دغدغه بود. طبیعتا هر کاری که انجام می‌شود دارای ضعف‌ها و قوت‌هایی است، ما تلاش می‌کنیم در همایش‌های بعدی نقاط ضعف خود را جبران کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره واکنش اصولگرایان به همایش سراسری اصلاح‌طلبان یادآور شد: بازخوردهایی که در رسانه‌های رقیب دیده شد، نشانه موثر بودن همایش اصلاح‌طلبان بود. تندورهای جناح مقابل و رسانه‌های آن‌ها تلاش می‌کردند پیام تفرقه و اختلاف میان اصلاح‌طلبان را از این همایش استخراج کنند٬ که موفق نشدند.

حکیمی‌پور تاکید کرد: نکته مهمی که می‌توان آن را به خوبی احساس کرد، این است که رقبا از تجدید فعالیت اصلاح‌طلبان به شدت نگران شده‌اند. با این حال ما جوسازی‌ها و تخریب‌های رسانه‌های جناح مقابل در مورد این همایش را نشانه موفق بودن حرکت خود ارزیابی می‌کنیم.

بادامچیان استاد پیش‌گویی‌های غیرواقعی است

وی در خصوص اظهارات اخیر یک عضو حزب موتلفه اسلامی که گفته بود جریان اصلاح‌طلبی را مطلقا قبول نداریم و روزنامه‌های اصلاح‌طلب زیاد است، گفت: اظهارات بادامچیان برای ما ملاک نیست که بخواهیم بر اساس آن نظر خود را بدهیم. با این حال نباید فراموش کرد ایشان جزء افرادی است که طی این سال‌ها همواره مدعی بوده «اصلاحات مرده است»، اما امروز متوجه شده ادعای او اشتباه بوده لذا وی بیشتر از تجدید فعالیت و انسجام جریان اصلاحات دلواپس شده و نگرانی خود را هم به این شکل بروز داده است.

حکیمی‌پور با تاکید بر اینکه بادامچیان استاد پیش‌گویی‌های غیرواقعی است و بیشتر حرف‌هایی که می‌گو‌ید محقق نمی‌شود، عنوان کرد: برخی افراد در جناح مقابل به رقابت در میدان بی‌رقیب عادت کردند، اما باید بدانند که امروز اصلاح‌طلبان منسجم‌تر از گذشته در صحنه هستند و قلب جریان اصلاحات بهتر از گذشته در حال تپیدن است. توصیه ما به آن‌ها این است بیهوده نگران نباشند؛ چراکه ما غیر از رای مردم، امکانات دیگری نداریم و آن‌ها هم نباید از رای مردم واهمه داشته باشند؛ چراکه به فرموده اما راحل میزان رای مردم است.

وی در پاسخ به این سوال که همایش آینده اصلاح‌طلبان چه زمانی برگزار می‌شود، گفت: ما بازخوردهای این همایش را به ویژه در استان‌ها تحلیل و برنامه‌ریزی می‌کنیم و بر اساس آن برنامه و همایش بعدی خود را تنظیم خواهیم کرد. گروه‌های زیر مجموعه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در این ایام کنگره‌های خود را برگزار می‌کنند، این کنگره‌ها نیز فرصتی دوباره برای انسجام بیشتر اصلاح‌طلبان است. در همین راستا کنگره حزب مردم‌سالاری ۹ بهمن ماه امسال و کنگره حزب ارده ملت ایران در تاریخ دوم اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد. ما تلاش می‌کنیم اصلاح‌طلبان بدون ایجاد حساسیت و سوءظن‌های بی‌مورد به حیات سیاسی خود ادامه دهند.

درخواست گروه‌ها برای عضویت در شورای هماهنگی بررسی شد

حکیمی‌پور با اشاره به جلسه روز یکشنبه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات یادآور شد: در جلسه روز یکشنبه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات همانطور که گفتم مساله برگزاری همایش سراسری اصلاح‌طلبان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. همچنین در مورد گروه‌های که درخواست عضویت در شورای هماهنگی را داشتند، بحث شد و قرار شد برخی از این گروه‌ها فعلا وارد کمیته انتخابات شوند که نام آن‌ها بعدا اعلام می‌شود. همانطور که پیش‌تر گفتم در پایان این جلسه هم ریاست دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به حزب جوانان ایران اسلامی منتقل شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پربازدید ها

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

سیمان به قیمت واقعی خود بازگردانده شد

قهرمانان المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ امروز با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

امکانات مقابله با کرونا در استان کرمان را بازبینی و ضعف ها را برطرف کنید

رییسی: تقویت تعاملات، سطح همکاری‌های تهران- دوشنبه را ارتقا می‌دهد

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)