کد خبر: ۵۹۵
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۸
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان گفت: امر به معروف و نهی از منکر یعنی امنیتی همگانی و خودکنترلی و رسانه ها در این زمینه نقش مهمی دارند.

استاندار کرمان گفت:  امر به معروف و نهی از منکر یعنی امنیتی همگانی و خودکنترلی و رسانه ها در این زمینه نقش مهمی دارند.

 به گزارش ایسنامنطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" صبح امروز چهارشنبه 1 دیماه در همایش ملی «کرمان، امنیت و توسعه» در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و علوم پیشرفته (هایتک) کرمان با اشاره به فرا رسیدن ایام دهه فجر اظهار کرد: امیدواریم انقلاب اسلامی روز به روز در مسیر توسعه یافتگی و پیشرفت در کشور و خدمات انقلاب اسلامی سرلوحه کار کشورهای دیگر قرار بگیرد.
 
وی افزود: یکی از وظایف اصلی دولت ها ایجاد امنیت برای شهروندان بوده و مطالبه شهروندان ایجاد امنیت، توسعه است و نمی توانیم این دو را از هم جدا کنیم.
 
رزم حسینی تصریح کرد: روز به روز که در پیشرفت قرار می گیریم، اهمیت امنیت خود را نشان می دهد و ما در فضای ناآرام، تشنج زا و فضای سیاسی ناآرام امکان پیشرفت نداریم.
 
وی بیان کرد: اگر در کشوری بی نظمی باشد، گردشگر به آن وارد نمی شود و البته در صورتی که امنیت باشد اما زیرساخت ها و امکانات نباشد، گردشگر وارد نمی شود در حالی که بسیاری از کشورها از طریق گردشگری اداره می شوند.
 
استاندار کرمان گفت: اقتدار امنیتی به تنهایی امکان بقای حکومت ها را فراهم نمی کند و در مقابل نیز توسعه و پیشرفت به تنهایی امکان بقا را تضمین نمی کند.
 
وی با اشاره به اینکه امنیت و توسعه دو مقوله تفکیک ناپذیر هستند، افزود: در استان کرمان تجربیات زیادی داشته ایم، در 20 سال گذشته در منطقه ای گروگانگیری روزانه داشتیم که با احداث واحدهای اقتصادی، امنیت و توسعه در منطقه ایجاد و روز به روز در حال توسعه است.
 
رزم حسینی تصریح کرد: در حال حاضر فضای عمومی کشور آرام، شرکت ها در حال رشد هستند و فضای کشور فضای توسعه ای شده است.
 
مقام عالی دولت در استان کرمان با بیان اینکه نمی توانیم فقط در حوزه اقتصادی سرمایه گذاری کنیم، باید به حوزه امنیت توجه شود تاکید کرد: استان کرمان به دنبال اسناد عمل گرایانه و اجرایی است و باید وضع موجود بررسی و مشخص شود که امروز تکلیف ما چیست؟
 
وی افزود: کرمان استان مرزی نیست اما مشکلات مرزی به آن تحمیل می شود، باید ببینیم با حضور افاغنه غیرمجاز و ترانزیت مواد مخدر استان چه کنیم؟ برای ایجاد شغل پایدار برای توسعه و امنیت چه کنیم؟
 
رزم حسینی با بیان اینکه باید برای حل مشکلات تلاش کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر به علت نظام دیوان سالاری، اختیارات متناسب با مسوولیت ها نیست و فکر کرده ایم در قالب مدیریت و پروژه در استان کارهایی انجام دهیم و یکی از این مدل ها مثلث توسعه اقتصادی بود که برکات زیادی برای استان کرمان داشته است.
 
وی با اشاره به بحران آب در استان کرمان گفت: طرح همیاران آب را در دست اجرا داریم و در این سند در جهت صرفه جویی در مصرف آب استان گام برمی داریم.
 
رزم حسینی تصریح کرد: در زمینه مقابله با حاشیه نشینی کار جهادی و سختی انجام گرفت و همه دستگاه های متولی کار کردند و یک هزار و 18 هکتار اراضی دولتی در استان آزاد شد و این کار ادامه خواهد داشت.
 
استاندار کرمان با بیان اینکه باید شهر سالم ایجاد کرده و نباید اجازه دهیم که در استان حاشیه ای ایجاد شود که متن را ضعیف و تولید ناامنی و فساد کند گفت: امنیت تنها به تجهیزات نظامی نیست و امروز با یک کارت اعتباری بانکی در زمینه اقتصادی و حمل پول امنیت داریم.
 
وی افزود: نباید همیشه به موارد سلبی و فیزیکی فکر کنیم و باید به عنوان مثال به معادن استان توجه کنیم تا مشکلات کارگران و کارفرمایان موجب ایجاد زحمت برای نیروی انتظامی نشود و این مقوله اقتصادی است.
 
رزم حسینی تصریح کرد: با همکاری همه اعضای متولی امنیت و توسعه در استان کرمان به دنبال سند کاربردی هستیم و باید نظریه پردازان در این زمینه کار کنند و نمی توانیم بی تفاوت باشیم.
 
مقام عالی دولت در استان کرمان بیان کرد: در امر به معروف و نهی از منکر متاسفانه در جامعه اسلامی بد عمل کردیم و هرکس فکر می کند امر به مروف ونهی از منکر آمرانه برخورد کردن با فرهنگ است.
 
رزم حسینی افزود: امر به معروف و نهی از منکر یعنی امنیتی همگانی و خودکنترلی و رسانه ها در این زمینه نقش مهمی دارند.
 
استاندار کرمان تصریح کرد: باید فرهنگ اقتصادی را در استان ریشه دار و نهادینه کنیم و نباید منفی فکر کرد، با توجه به ظرفیت های بسیار استان کرمان، می توانیم مشکلات را حل کنیم و باید بپذیریم که مدیریت جهادی به شعار و اسم نیست.
 
رزم حسینی تاکید کرد: هر مسوولی که در نظام جمهوری اسلامی مسوولیت پذیرفته، تکلیف شرعی و قانونی در جهت خدمت به مردم با رویکرد فداکارانه دارد نه مصلحت اندیشی و محافظه کاری.
 
مقام عالی دولت ر استان کرمان بیان کرد: اگر با مردم صادق باشیم در همه زمینه ها ما را همراهی می کنند، چرا می خواهیم سرگذشت سلحشوری مردم کشورمان را در دفاع مقدس فراموش کنیم؟
 
رزم حسینی تصریح کرد: امروز شهید الله دادی در خط مقدم مبارزه با اسرائیل حضور دارد و سلحشورانی مانند سردار سلیمانی افتخار ماست و باید قدر این عزیزان را دانسته و راه شهدا را ادامه دهیم که این راه در توسعه پایدار و امنیت تحقق پیدا می کند نه با باندبازی و گروه های سیاسی.
 
وی با اشاره به اینکه دانشگاه، آموزش و پرورش، شهرداری و ... در امنیت نقش دارند، تاکید کرد: شهرداری در دوره های گذشته با حاشیه نشینی مقابله نکرده و چرا شوراهای شهر یکدل نیستند و برای گرفتن رای مصلحت اندیشی می کنند؟
 
استاندار کرمان در پایان اظهار کرد: هر کشوری که پرونده قضایی کمتری داشته باشد، توسعه آن بیشتر است و این یک شاخص می باشد و باید مردم را به صحنه آورده و به اقتصاد مقاومتی پایبند کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

یک اپیدمیولوژی درباره عواقب واکسن‌هراسی توضیح داد

هیچ یک از واکسن های موجود فعلی در مقابله با کرونا به صورت ۱۰۰ درصدی پاسخگو نیستند

۶۰ میلیارد کلاھبرداری از طریق جعل سند زمین و املاک

آنچه ما را تهدید می‌کند تهدید هویتی است

هنوز تفاوتی با دولت روحانی حس نکردیم/ مظلوم نمایی ترفندی برای فرار از پاسخگویی

واکسیناسیون دانش آموزان رفسنجانی آغاز شد

ریاست جبلی بر رسانه ملی قطعی شده است؟

دارند نام هاشمی را از تاریخ دفاع مقدس پاک می‌کنند

امیرعبداللهیان خطاب به بورل: مذاکرات را از سر خواهیم گرفت / اتلاف وقت نمی‌کنیم / اگر دیگران به تعهدات خودشان برگردند، ما نیز آمادگی داریم اقدامات جبرانی خود را متوقف کنیم

سرانه یارانه پنهان هر ایرانی یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در ماه/ ۱۰ میلیون نفر نباید یارانه بگیرند

پربازدید ها

آنچه ما را تهدید می‌کند تهدید هویتی است

ریاست جبلی بر رسانه ملی قطعی شده است؟

دارند نام هاشمی را از تاریخ دفاع مقدس پاک می‌کنند

امیرعبداللهیان خطاب به بورل: مذاکرات را از سر خواهیم گرفت / اتلاف وقت نمی‌کنیم / اگر دیگران به تعهدات خودشان برگردند، ما نیز آمادگی داریم اقدامات جبرانی خود را متوقف کنیم

هنوز تفاوتی با دولت روحانی حس نکردیم/ مظلوم نمایی ترفندی برای فرار از پاسخگویی

هاشم امانی از اعضای باسابقه حزب موتلفه اسلامی درگذشت

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

بسیج دانشجوئی: از مدیران انقلابی، جهادی استفاده شود و نه مدیران لیبرال/ اصولگرایان به سمت مجید دوستعلی شیفت کردند؟   ( نظر)

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد   ( نظر)

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90   ( نظر)