کد خبر: ۵۹۵
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۸
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان گفت: امر به معروف و نهی از منکر یعنی امنیتی همگانی و خودکنترلی و رسانه ها در این زمینه نقش مهمی دارند.

استاندار کرمان گفت:  امر به معروف و نهی از منکر یعنی امنیتی همگانی و خودکنترلی و رسانه ها در این زمینه نقش مهمی دارند.

 به گزارش ایسنامنطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" صبح امروز چهارشنبه 1 دیماه در همایش ملی «کرمان، امنیت و توسعه» در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و علوم پیشرفته (هایتک) کرمان با اشاره به فرا رسیدن ایام دهه فجر اظهار کرد: امیدواریم انقلاب اسلامی روز به روز در مسیر توسعه یافتگی و پیشرفت در کشور و خدمات انقلاب اسلامی سرلوحه کار کشورهای دیگر قرار بگیرد.
 
وی افزود: یکی از وظایف اصلی دولت ها ایجاد امنیت برای شهروندان بوده و مطالبه شهروندان ایجاد امنیت، توسعه است و نمی توانیم این دو را از هم جدا کنیم.
 
رزم حسینی تصریح کرد: روز به روز که در پیشرفت قرار می گیریم، اهمیت امنیت خود را نشان می دهد و ما در فضای ناآرام، تشنج زا و فضای سیاسی ناآرام امکان پیشرفت نداریم.
 
وی بیان کرد: اگر در کشوری بی نظمی باشد، گردشگر به آن وارد نمی شود و البته در صورتی که امنیت باشد اما زیرساخت ها و امکانات نباشد، گردشگر وارد نمی شود در حالی که بسیاری از کشورها از طریق گردشگری اداره می شوند.
 
استاندار کرمان گفت: اقتدار امنیتی به تنهایی امکان بقای حکومت ها را فراهم نمی کند و در مقابل نیز توسعه و پیشرفت به تنهایی امکان بقا را تضمین نمی کند.
 
وی با اشاره به اینکه امنیت و توسعه دو مقوله تفکیک ناپذیر هستند، افزود: در استان کرمان تجربیات زیادی داشته ایم، در 20 سال گذشته در منطقه ای گروگانگیری روزانه داشتیم که با احداث واحدهای اقتصادی، امنیت و توسعه در منطقه ایجاد و روز به روز در حال توسعه است.
 
رزم حسینی تصریح کرد: در حال حاضر فضای عمومی کشور آرام، شرکت ها در حال رشد هستند و فضای کشور فضای توسعه ای شده است.
 
مقام عالی دولت در استان کرمان با بیان اینکه نمی توانیم فقط در حوزه اقتصادی سرمایه گذاری کنیم، باید به حوزه امنیت توجه شود تاکید کرد: استان کرمان به دنبال اسناد عمل گرایانه و اجرایی است و باید وضع موجود بررسی و مشخص شود که امروز تکلیف ما چیست؟
 
وی افزود: کرمان استان مرزی نیست اما مشکلات مرزی به آن تحمیل می شود، باید ببینیم با حضور افاغنه غیرمجاز و ترانزیت مواد مخدر استان چه کنیم؟ برای ایجاد شغل پایدار برای توسعه و امنیت چه کنیم؟
 
رزم حسینی با بیان اینکه باید برای حل مشکلات تلاش کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر به علت نظام دیوان سالاری، اختیارات متناسب با مسوولیت ها نیست و فکر کرده ایم در قالب مدیریت و پروژه در استان کارهایی انجام دهیم و یکی از این مدل ها مثلث توسعه اقتصادی بود که برکات زیادی برای استان کرمان داشته است.
 
وی با اشاره به بحران آب در استان کرمان گفت: طرح همیاران آب را در دست اجرا داریم و در این سند در جهت صرفه جویی در مصرف آب استان گام برمی داریم.
 
رزم حسینی تصریح کرد: در زمینه مقابله با حاشیه نشینی کار جهادی و سختی انجام گرفت و همه دستگاه های متولی کار کردند و یک هزار و 18 هکتار اراضی دولتی در استان آزاد شد و این کار ادامه خواهد داشت.
 
استاندار کرمان با بیان اینکه باید شهر سالم ایجاد کرده و نباید اجازه دهیم که در استان حاشیه ای ایجاد شود که متن را ضعیف و تولید ناامنی و فساد کند گفت: امنیت تنها به تجهیزات نظامی نیست و امروز با یک کارت اعتباری بانکی در زمینه اقتصادی و حمل پول امنیت داریم.
 
وی افزود: نباید همیشه به موارد سلبی و فیزیکی فکر کنیم و باید به عنوان مثال به معادن استان توجه کنیم تا مشکلات کارگران و کارفرمایان موجب ایجاد زحمت برای نیروی انتظامی نشود و این مقوله اقتصادی است.
 
رزم حسینی تصریح کرد: با همکاری همه اعضای متولی امنیت و توسعه در استان کرمان به دنبال سند کاربردی هستیم و باید نظریه پردازان در این زمینه کار کنند و نمی توانیم بی تفاوت باشیم.
 
مقام عالی دولت در استان کرمان بیان کرد: در امر به معروف و نهی از منکر متاسفانه در جامعه اسلامی بد عمل کردیم و هرکس فکر می کند امر به مروف ونهی از منکر آمرانه برخورد کردن با فرهنگ است.
 
رزم حسینی افزود: امر به معروف و نهی از منکر یعنی امنیتی همگانی و خودکنترلی و رسانه ها در این زمینه نقش مهمی دارند.
 
استاندار کرمان تصریح کرد: باید فرهنگ اقتصادی را در استان ریشه دار و نهادینه کنیم و نباید منفی فکر کرد، با توجه به ظرفیت های بسیار استان کرمان، می توانیم مشکلات را حل کنیم و باید بپذیریم که مدیریت جهادی به شعار و اسم نیست.
 
رزم حسینی تاکید کرد: هر مسوولی که در نظام جمهوری اسلامی مسوولیت پذیرفته، تکلیف شرعی و قانونی در جهت خدمت به مردم با رویکرد فداکارانه دارد نه مصلحت اندیشی و محافظه کاری.
 
مقام عالی دولت ر استان کرمان بیان کرد: اگر با مردم صادق باشیم در همه زمینه ها ما را همراهی می کنند، چرا می خواهیم سرگذشت سلحشوری مردم کشورمان را در دفاع مقدس فراموش کنیم؟
 
رزم حسینی تصریح کرد: امروز شهید الله دادی در خط مقدم مبارزه با اسرائیل حضور دارد و سلحشورانی مانند سردار سلیمانی افتخار ماست و باید قدر این عزیزان را دانسته و راه شهدا را ادامه دهیم که این راه در توسعه پایدار و امنیت تحقق پیدا می کند نه با باندبازی و گروه های سیاسی.
 
وی با اشاره به اینکه دانشگاه، آموزش و پرورش، شهرداری و ... در امنیت نقش دارند، تاکید کرد: شهرداری در دوره های گذشته با حاشیه نشینی مقابله نکرده و چرا شوراهای شهر یکدل نیستند و برای گرفتن رای مصلحت اندیشی می کنند؟
 
استاندار کرمان در پایان اظهار کرد: هر کشوری که پرونده قضایی کمتری داشته باشد، توسعه آن بیشتر است و این یک شاخص می باشد و باید مردم را به صحنه آورده و به اقتصاد مقاومتی پایبند کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فعال اصلاح‌طلب: انتخابات شبیه 92 است و تکثر کاندیدا داریم

نامزدهای انتخاباتی هم اکنون نسبت به دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند

علی لاریجانی: در صورت کاندیداتوری اسحاق جهانگیری، وارد رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌شوم

امام جمعه کرمان: برای مهار ویروس کرونا در ایام نوروز مشارکت عمومی لازم است/ مردم در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند

مرعشی: خاتمی در مراوده با حاکمیت تعلل کرده است/ واکنش‌های شدید از هر دو سو نیز نشان‌دهنده سازنده بودن این نامه‌نگاری است

ظرف چند روز آینده مشکل مرغ در استان حل خواهد شد

کرونای انگلیسی در استان کرمان گریبان 9 نفر را گرفته است

جهانگیری: هیچ کشوری از دوستان شفیق و نزدیک ایران و دیگران به طور رسمی از ما نفت خریداری نکرده اند/ در جلسه‌ای در حضور رهبر معظم انقلاب یکی از آقایان مدعی شده بود که فردی را می‌شناسد که می‌تواند روزانه دو میلیون بشکه نفت بفروشد/ همه فقط مدعی بودند و نتوانستند حتی یک بشکه نفت بفروشند/ در روز‌های پایان سختی‌ها هستیم

کلاس های دبیرستان زینبیه جیرفت کانکسی است/نادیده گرفتن نیازهای آموزشی دانش آموزان عشایری باعث تبعات زیادی از جمله ترک تحصیل می شود

پیش بینی کاهش دما در کرمان/در مناطق شرقی و جنوب شرق وزش باد را داریم

پربازدید ها

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد

مرعشی: خاتمی در مراوده با حاکمیت تعلل کرده است/ واکنش‌های شدید از هر دو سو نیز نشان‌دهنده سازنده بودن این نامه‌نگاری است

احمدي‌نژادی‌ها با اصلاح‌طلبان لج مي‌كنند يا اصولگرايان؟

جهانگیری: هیچ کشوری از دوستان شفیق و نزدیک ایران و دیگران به طور رسمی از ما نفت خریداری نکرده اند/ در جلسه‌ای در حضور رهبر معظم انقلاب یکی از آقایان مدعی شده بود که فردی را می‌شناسد که می‌تواند روزانه دو میلیون بشکه نفت بفروشد/ همه فقط مدعی بودند و نتوانستند حتی یک بشکه نفت بفروشند/ در روز‌های پایان سختی‌ها هستیم

علی لاریجانی: در صورت کاندیداتوری اسحاق جهانگیری، وارد رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌شوم

امام جمعه کرمان: برای مهار ویروس کرونا در ایام نوروز مشارکت عمومی لازم است/ مردم در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند

استاندار کرمان: فرمانداران و بخشداران حق جانب‌داری از هیچ کاندیدایی ندارند

فعال اصلاح‌طلب: انتخابات شبیه 92 است و تکثر کاندیدا داریم

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)