کد خبر: ۶۲۲
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۸
ارسال به دوستان
ذخیره
در دیدار استاندار با رییس هیات مدیره سازمان عمران کرمان مطرح شد
استاندار کرمان با اشاره به برخی ناملایمت های سیاسی که در دولت گذشته گریبانگیر سازمان عمران شده بود گفت: در دولت تدبیر و امید این اراده وجود دارد که با جدیت از سازمان ها و شرکت های اقتصادی توسعه گرا حمایت شود؛ ضمن آنکه این بنگاه های اقتصادی باید از درگیری در فضاهای سیاسی پرهیز کنند تا بدون دغدغه بتوانند به بحث توسعه اقتصادی وارد شوند.


استاندار کرمان با اشاره به برخی ناملایمت های سیاسی که در دولت گذشته گریبانگیر سازمان عمران شده بود گفت: در دولت تدبیر و امید این اراده وجود دارد که با جدیت از سازمان ها و شرکت های اقتصادی توسعه گرا حمایت شود؛ ضمن آنکه این بنگاه های اقتصادی باید از درگیری در فضاهای سیاسی پرهیز کنند تا بدون دغدغه بتوانند به بحث توسعه اقتصادی وارد شوند.

به گزارش گفتارنو به نقل از ایسنا منطقه کویر علیرضا رزم حسینی در جلسه ای که با محوریت طرح توسعه فضاهای گلخانه ای در استان کرمان برگزار شده بود با بیان اینکه سازمان عمران استان کرمان به عنوان متولی اجرای این طرح بنگاهی توسعه گرا است افزود: انتظار هم می رود که این سازمان به اجرای چنین طرح های نوینی مبادرت ورزد که هم در آن بحث آموزش و دانش دیده شده و هم ساخت گلخانه ها و فروش محصولات حاصله بخوبی دیده شده است.

وی با اشاره به برخی ناملایمت های سیاسی که در دولت گذشته گریبانگیر سازمان عمران شده بود ادامه داد: در دولت تدبیر و امید این اراده وجود دارد که با جدیت از سازمان ها و شرکت های اقتصادی توسعه گرا حمایت شود؛ ضمن آنکه این بنگاههای اقتصادی باید از درگیری در فضاهای سیاسی پرهیز کنند تا بدون دغدغه بتوانند به بحث توسعه اقتصادی وارد شوند.

استاندار کرمان با ذکر این مطلب که طرح پیش بینی شده به شکل کاملا علمی به مقابله با بحران آب خواهد رفت اضافه کرد: چنانچه این طرح به مرحله بهره برداری برسد بی شک به الگویی موفق تبدیل خواهد شد زیرا به توسعه فضاهای گلخانه ای که عملا بهره وری در تولید را افزایش می دهد توجه شده است.

رزم حسینی در ادامه به اعلام حمایت دولت اقتصادی کرمان و مجموعه دولت از طرح توسعه فضاهای گلخانه ای در استان کرمان پرداخت و اظهار کرد: در شرایطی که دولت گرفتار بودجه نفتی است که دچار نوسانات شدید قیمت است، قطعا از طرح‌های بنگاه‌های بخش خصوصی استقبال خواهد شد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه شرکت آب منطقه ای کرمان نیز باید از چنین طرح هایی که کمک ویژه ای به کاهش مصرف آب می کنند استقبال و حمایت کنند تصریح کرد: باید از درون این پروژه، طرحی حمایتی استخراج و به دولت تقدیم شود که بر اساس آن اگر کشاورزان در مسیر تولید محصولات خود، به صرفه جویی در مصرف آب توجه نمایند، مازاد آب حاصل از صرفه جویی آنان از سوی دولت خریداری و به این صورت ذخیره ای مناسب برای منابع آبی استان بوجود آید.

مقام عالی استان با اذعان به اینکه کارهای اقتصادی، نیاز روز مردم می باشد، خاطر نشان کرد: در استان مشکل جذب سرمایه گذار وجود ندارد بلکه مشکل اجرای طرح‌ها به دلیل عدم هماهنگی و توجیه برخی دستگا‌ه‌های اجرایی و نیز وجود برخی قوانین مزاحم به یک معضل تبدیل شده است که از رسانه ها می خواهیم با پیگیری تفاهم نامه ها و اطلاع رسانی، مجموعه مدیریتی استان را در اجرای همه این پروژه ها یاری نمایند.

توسعه فضاهای گلخانه‌ای طرحی بی‌بدیل در کشور خواهد بود

رییس هیات مدیره سازمان عمران استان کرمان گفت: طرح توسعه فضاهای گلخانه ای، پروژه ای نو و بدیعی بوده و از طرح دیگری کپی برداری نشده است.

محمدرضا شه بخش در این دیدار با اعلام این مطلب که سازمان عمران همواره مطابق با رویکرد توسعه ای استان حرکت کرده است افزود: امید آن داریم که مجموعه اقدامات این سازمان موجبات پیشرفت و توسعه استان را فراهم آورد.

وی با اشاره به طرح توسعه فضاهای گلخانه ای، ادامه داد: از آنجاییکه این طرح کاملا بدیعی بوده و در هیچ کجا همانند آن اجرا نشده است معتقدیم اجرای آن می تواند نقشه راهی برای سایر استان های کشور باشد.

شه بخش با بیان اینکه ایجاد گلخانه های مذکور می تواند برای 10 هزار نفر اشتغال زایی کند اضافه کرد: با توجه به اینکه بنگاههای بخش خصوصی همراهی و همکاری خود را به جهت آبادانی و توسعه کشور، از مجموعه دولت دریغ نکرده اند به تبع انتظار دارند که دولت در اجرای پروژه ها نهایت حمایت و پشتیبانی را از آنان داشته باشند.

وی در پایان با اذعان به اینکه در خصوص پروژه موردنظر اقدامات کاغذی و تفاهم نامه ای تکمیل شده است اظهار کرد: برای اجرای طرح توسعه فضاهای گلخانه ای که به تولید محصولات زراعی به منظور تامین بازار کشور و نیز صادرات به سایر کشورهای متقاضی می پردازد، آمادگی کامل داریم.

دانش و تکنولوژی ساخت گلخانه‌ها بومی خواهد شد

مدیر اجرایی توسعه فضاهای گلخانه ای سازمان عمران استان کرمان گفت: مطمئنا در پایان اجرای طرح توسعه فضاهای گلخانه ای، دانش و تکنولوژی ساخت گلخانه ها بومی خواهد شد.
حمید زنده روح کرمانی در این مراسم با بیان این مطلب که سازمان عمران همراه با روند رو به رشد و توسعه استان کرمان در صدد اجرای طرحی به منظور بهره وری بیشتر در تولید محصولات کشاورزی برآمده است افزود: بر اساس این طرح در نظر داریم یکهزار هکتار زمین زراعی سند دار همراه با آب مکفی را به ایجاد و ساخت گلخانه ای مجهز به آخرین تکنولوژی های روز دنیا اختصاص دهیم.
وی با اشاره به اینکه از این فضای تخصیص داده شده 650 هکتار را سبزیجات و صیفی جات و نیز 350 هکتار گل شاخه بریده شامل می شود ادامه داد: برای اجرای این طرح سعی بر آن داشتیم که از مشارکت کشاورزانی که دارای زمین و آب مکفی هستند استفاده نماییم که با شناسایی 500 کشاورز، در صدد ایجاد 500 واحد 2 هکتاری به منظور ایجاد گلخانه هایی با دانش هیدورپونیک هستیم.
مدیر اجرایی این طرح همچنین با بیان اینکه از سرمایه گذاری و همکاری شرکت های خارجی نیز بهره برده ایم اضافه کرد: در این بخش مقرر شد آموزش و انتقال دانش بر عهده شرکت های فرانسوی که تجربه بیشتری در ساخت گلخانه دارند قرار گیرد و پس از آن با فراگیری علم توسعه فضاهای گلخانه ای توسط کارشناسان مربوطه ایرانی، امید آن داریم که تکنولوژی ساخت گلخانه در استان بومی شود.

زنده روح در ادامه نظارت و فروش را از ارکان مهم در موفقیت این طرح دانست و اظهار کرد: طی توافقات صورت گرفته فروش محصول گل برداشت شده از گلخانه ها را در اختیار اتحادیه صادرکنندگان گل ایران قرار دادیم که اگر این مهم محقق شود بی شک اقدامی بی بدیل و نو در صنعت کشاورزی کشور خواهد بود.

وی در پایان بودجه اجرایی طرح را بالغ بر 26 هزار میلیارد ریال عنوان و خاطر نشان کرد: هم اکنون در مرحله انتهایی فاز مطالعات و ایجاد تفاهمات هستیم و اگر مانعی بر سر راه نباشد ان شاء الله اجرای پروژه را از ابتدای سال آینده آغاز خواهیم کرد.

بر اساس این گزارش، در ادامه این جلسه، تفاهم نامه ای مبنی بر گسترش حمایت های دولتی از سازمان عمران استان کرمان در اجرای طرح توسعه فضاهای گلخانه ای مابین استانداری کرمان و سازمان عمران استان کرمان منعقد شد.

بر اساس طرح توسعه فضاهای گلخانه ای از سوی سازمان عمران استان کرمان، از سال آینده ساخت یکهزار هکتار گلخانه به جهت تولید سبزیجات، صیفی جات و نیز گل شاخه بریده صادراتی آغاز خواهد شد که اقلام کشت شده، نیاز مصرفی کشور و نیز سایر کشورهای دارای بازار مصرف را تامین خواهد کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

ساماندهی تردد‌ها در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت در دستور کار است

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

پربازدید ها

فعال شدن بیش از 60 جایگاه سوخت

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

درخواست پورابراهیمی از شرکت زغالسنگ: صورت‌های مالی خود را منتشر کنید

پیگیری برای حل مشکلات فعالان صنعت پسته در کرمان

ارائه گزارش عملکرد شش ماهه شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه

۸۰ درصد جایگاه‌های سوخت به صورت آفلاین فعال شده اند/ حل مشکل تا ظهر امروز

ساماندهی تردد‌ها در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت در دستور کار است

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)