کد خبر: ۶۳۱
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۸
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی از تولید مناسب و آغاز ذخیره سازی انواع میوه های شب عید مانند پرتقال،‌کیوی، نارنگی، سیب و ... خبر داد و گفت:‌ با توجه به هزینه‌های تولید و توزیع این محصولات، قیمت منطقی برای هر کیلوگرم از میوه های شب عید حدود 2500 تا 3000 تومان است.

ابوالقاسم حسن‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در زمینه تولید میوه‌های شب عید هیچ مشکلی وجود ندارد چراکه در حال حاضر حدود چهار میلیون تن انواع مرکبات در کشور تولید شده که حدود دو میلیون تن آن پرتقال است.

وی افزود: سالانه حدود 650 هزار تن نارنگی، 200 هزار تن کیوی، 940 هزار تن انار و ... در کشور تولید می شود که به نظر می‌رسد برای ذخیره سازی و تامین انواع میوه های شب عید هیچ مشکلی وجود نداشته باشد و به واردات نیازی نداریم.

مدیر کل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد:‌ براساس برنامه ریزی های صورت گرفته سازمان تعاون روستایی موظف به خرید و ذخیره سازی میوه‌های مورد نیاز شب عید به ویژه انواع مرکبات و سیب است که خرید و ذخیره سازی آن آغاز شده است.

به گفته حسن پور سازمان تعاون روستایی موظف به خرید 45 هزار تن پرتقال و 20 هزار تن سیب برای تامین نیاز شب عید شده که معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی نیز با این سازمان نهایت همکاری را دارد تا با کمبودی برای شب عید مواجه نشویم.

قیمت منطقی برای میوه‌های شب عید 2500 تا 3000 تومان
وی اظهار کرد: با توجه به شرایط تولید و توزیع محصولات کشاورزی و هزینه هایی که از مزرعه تا بازار بر قیمت میوه‌های شب عید تاثیرگذار است، به نظر می رسد قیمت منطقی برای هر کیلوگرم میوه مورد نیاز مردم در شب عید به ویژه مرکبات و سیب حدود 2500 تا 3000 تومان است.

مدیر کل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد:‌ برای خرید و ذخیره سازی میوه‌های مورد نیاز شب عید همکاری های لازم با سازمان تعاون روستایی صورت گرفته و درحال حاضر انبارهای کشور از میوه‌های مورد نیاز شب عید به ویژه سیب، پرتقال و کیوی پر شده است.

حسن پور افزود: هماهنگی های لازم با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای نظارت بر توزیع این محصولات در بازار و کنترل قیمت و پلیس راهور برای حل مشکل محدودیت تردد کامیون‌های حامل میوه‌های شب عید صورت گرفته است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)