کد خبر: ۶۳۹
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۹
ارسال به دوستان
ذخیره
وی اظهار داشت: در اوایل سالجاری در خبرنامه ای که یک دستگاه منتشر می‌کند، آمده بود که سال ۹۳ خرید گندم با مشکل مواجه می شود، چرا که شرکت بازرگانی دولتی به وزارت جهاد منتقل نشده و از سوی دیگر، عنوان شده که نان نیز چالش برانگیز خواهد بود که البته این نگرانی نیز بی‌مورد بود.

وزیر صنعت با بیان اینکه گاها روزهای جمعه به نانوایی‌ها سرکشی می‌کند، گفت: از این پس فقط 35 نمایندگی مجاز می‌توانند خودرو وارد کشور کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا نعمت زاده در نشست مطبوعاتی امروز خود با خبرنگاران در پاسخ به پرسش مهر در خصوص واردات و تنظیم بازار کالاهای اساسی گفت: در اواخر سال ۹۱ مجلس طرح انتزاع وزارت جهاد از وزارت صنعت را تصویب کرد که به دلیل صدور مصوبه ستاد تدابیر ویژه ای اقتصادی، این انتزاع تا اواخر سال ۹۲ به تعویق افتاد.

وی افزود: دولت مصوب کرد تا تنظیم بازار کالاهای کشاورزی از ابتدای سال ۹۳ به وزارت جهادکشاورزی سپرده شود که بر این اساس، جلساتی نیز در وزارتخانه های صنعت و وزارت جهاد کشاورزی برای تنظیم آئین نامه به قانون انتزاع تدوین و به تصویب دولت رسید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در این آئین نامه صراحتا وظایف مرتبط با تنظیم بازار محصولات کشاورزی به استثنای شرکت بازرگانی دولتی ایران به وزارت جهادکشاورزی منتقل شد، چرا که فعالیت شرکت بازرگانی دولتی، یک فعالیت بازرگانی است و به نظر می رسد باید در وزارت صنعت باقی بماند.

به گفته نعمت زاده، از ابتدای امسال تمامی وظایف تنظیم بازار و واردات محصولات کشاورزی به وزارت جهادکشاورزی سپرده شده و حتی در نامه ای که رسما به وزیر جهادکشاورزی ارسال کرده ام، به صراحت اعلام شده که تنظیم بازار شب عید سال ۹۴ نیز به عهده وزارت جهادکشاورزی است.

جمعه‌ها به نانوایی می‌روم

وی اظهار داشت: در اوایل سالجاری در خبرنامه ای که یک دستگاه منتشر می‌کند، آمده بود که سال ۹۳ خرید گندم با مشکل مواجه می شود، چرا که شرکت بازرگانی دولتی به وزارت جهاد منتقل نشده و از سوی دیگر، عنوان شده که نان نیز چالش برانگیز خواهد بود که البته این نگرانی نیز بی‌مورد بود.

به گفته این عضو کابینه یازدهم، اگر چه خرید گندم مطابق با قانون وظیفه وزارت جهاد بود اما وزیر جهادکشاورزی ماموریت خرید گندم را به وزارت صنعت واگذار کرد که امسال بیشترین خرید گندم را به میزان ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن صورت داده و پول کشاورزان را نیز پرداخت کرده‌ایم و البته نان نیز به چالش برنخورد.

وی اظهار داشت: علیرغم افزایش قیمت نان اما کیفیت بدتر نشده و من خود شخصا مراقب عملکرد کیفی نان هستم و گاها روزهای جمعه به نانوایی ها سرکشی می‌کنم.

نعمت زاده ادامه داد: براساس نامه ای که رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به وزارت صنعت ارسال کرده‌ام، دولت خواستار انتقال شرکت بازرگانی دولتی ایران است که البته هنوز این موضوع تعیین تکلیف نهایی نشده و در کمیسیون صنعت و زیر بنایی دولت مطرح و در حال بررسی است.

دستور رئیس جمهور برای ذخیره استراتژیک کالاهای اساسی

نعمت زاده در ادامه در پاسخ به پرسش دیگر مهر در خصوص موجودی ذخایر استراتژیک کشور گفت : به دستور رئیس جمهور، موجودی بالغ بر ۶ ماه کشور به صورت ذخیره استراتژیک ذخیره ساز ی شده و خرید روغن خام، برنج، شکر و گندم به بهترین شکل صورت گرفته است.

وی در ادامه با بیان اینکه موجودی شکر در انبارها بالا است و به همین دلیل واردات آن ممنوع شده است، خاطرنشان کرد:  در سال ۹۱ حدود ۲.۵ میلیون تن شکر وارد شده و سود بازرگانی آن از ۴۰ درصد به صفر رسیده است که مشخص نیست منافع آن به جیب چه کسانی رفته است، چرا که سالانه یک میلیون تن شکر کمبود داریم.

وی گفت: علیرغم ابلاغیه دولت، اجازه واردات شکر و برنج را نداده ایم و تنها گندم و روغن وارد شده است، البته بخش خصوصی اگر نیاز بداند می تواند واردات صورت دهد و البته تا زمانی که وزیر جهادکشاورزی اجازه ندهد، هیچ ثبت سفارشی برای واردات کالاهای اساسی صورت نخواهد گرفت.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)