کد خبر: ۶۴۵
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۸:۴۳
ارسال به دوستان
ذخیره
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه تا زمان اجرای فیلترینگ هوشمند باید شبکه‌های اجتماعی فیلتر شوند، گفت: وزارت ارشاد و هیچ فردی نمی‌تواند در مقابل حکم مقام قضایی شاخ و شانه بکشد و از اجرای حکم امتناع کند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه تا زمان اجرای فیلترینگ هوشمند باید شبکه‌های اجتماعی فیلتر شوند، گفت: وزارت ارشاد و هیچ فردی نمی‌تواند در مقابل حکم مقام قضایی شاخ و شانه بکشد و از اجرای حکم امتناع کند.

امیرحسین قاضی زاده در گفت‌وگو با فارس درباره وجود تناقض میان دو دستگاه قضایی و ارشاد برای فیلتر شبکه‌های اجتماعی اظهار داشت: بدون شک باید با عناوین مجرمانه و زیرساخت‌های جرم برخورد شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: بر همین اساس باید توسط دستگاه‌های مربوطه و ذی‌ربط از توسعه و گسترش عناوین مجرمانه جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون اساسی محل تشخیص عناوین مجرمانه و برخورد با آنها قوه قضاییه است، ادامه داد: اگر آقایان در وزارت ارشاد بحثی در این باره دارند باید مقامات دستگاه قضاییه را توجیه و قانع کنند که شبکه‌های اجتماعی عناوین مجرمانه ندارد.

وی متذکر شد: در تمام زمینه‌ها تشخیص نهایتاً با قاضی است چراکه قاضی است که باید نهایتاً تصمیم بگیرد و حکم را صادر کند.

قاضی زاده بیان داشت: در مواردی که کم‌کاری وجود دارد مدعی‌العموم می‌تواند وارد شود و حکم صادر و نهایتاً مسأله را حل و فصل کند.

عضو کمیسیون اجتماعی خانه ملت در ادامه سخنان خود یادآور شد: هیچ دستگاه دولتی حتی وزارت ارشاد و هیچ فردی نمی‌تواند در مقابل حکم مقام قضایی شاخ و شانه بکشد و از اجرای حکم امتناع کند. البته اعتراض در مقابل حکم جایز است.

وی بیان داشت: اگر در جایی از قانون خوشمان آمد اجرا کنیم و در جایی دیگر خوشمان نیامد، قانون را اجرا نکنیم سنگ روی سنگ بند نمی‌‌ماند. در چنین شرایطی با جامعه روبرو نیستیم بلکه با یک جنگل طرف هستیم.

قاضی‌زاده با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی زیرساخت هستند، ابراز داشت: مهم محتوای این شبکه‌‌ها است. در این زمینه باید در مرحله نخست اقدام به ایجاد و توسعه شبکه‌های بومی کنیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در خانه ملت ابراز داشت: اگر مسئولان به صورت هوشمند فیلترینگ را اجرایی کنند به طوری‌که عناوین غیراخلاقی و ضد اجتماعی فیلتر شود می‌تواند مفید فایده واقع شود.

وی متذکر شد: اگر امکان فیلترینگ هوشمند وجود ندارد باید جلوی فعالیت شبکه‌های اجتماعی گرفته شود تا این امکان میسر شود.

قاضی زاده خاطرنشان کرد: البته در این میان ترجیح بر استفاده از شبکه‌های اطلاعات داخلی است. وزارت ارشاد باید این شبکه‌‌های تبلیغ کند تا مردم به سمت شبکه‌‌های اجتماعی بومی حرکت کنند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)