کد خبر: ۶۴۹۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۶
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: تاکنون 15 میلیارد دلار آمادگی سرمایه گذاری خارجی در کشور مطرح شده است.
به گزارش ایرنا محسن جلال پور روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با محوریت گردشگری افزود: با اجرایی شدن برجام، امید بر این است که فضای کشور برای سرمایه گذاری بویژه سرمایه گذاری خارجی فراهم شود.
وی گفت: یک دوره تا حل مسائل در عرصه بین الملل داریم و در این دوره باید حداکثر تلاش صورت گیرد تا رونق را در کشور داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه امسال با یک شرایط ویژه و انتظار آغاز شد ادامه داد: در این مدت همه در این فضا بودند که دستاورد تفاهم به نتیجه برسد و تصمیم گیری شود و پس از آن مردم در شرایط انتظاری قرار گرفتند که وضعیت به سمت بهتر شدن فضای اقتصادی پیش خواهد رفت.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: دوره بین تصمیم گیری درباره برجام و اجرایی شدن آن برای اقتصاد دوره خوبی نبوده زیرا عمدتا افرادی که در حوزه سرمایه گذاری، صادرات، تولید و مجموعه فعالیت های اقتصادی بودند با عدم پیش بینی وضعیت روبروی خود مواجه بودند.
وی اظهار کرد: در هفت ماه امسال وضعیت اقتصاد کشور رونقی را به خود نگرفت و حتی صحبت از این بود که در سه ماه دوم که هنوز آمار آن اعلام نشده، رشد منفی داشته باشیم اما اعلام شد در سه ماه اول رشد یک درصدی را در حوزه اقتصاد داشته ایم.
جلال پور تصریح کرد: عمده این شرایط حاکی از این بوده که تولید کنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان نمی توانستند تصمیم گیری کنند.
وی افزود: در سه ماه دوم امسال رئیس جمهوری با توجه به شرایطی که در سه ماه اول وجود داشت دستور دادند تیمی برای تعیین تکلیف و برنامه ریزی برای شش ماه دوم امسال تشکیل شود و در جلسات این تیم جمع بندی شد که باید برای اجرایی کردن برجام اقدام شود.
وی همچنین با اشاره به وضعیت استان کرمان گفت: پیگیری های استان کرمان به دلیل توجه ویژه استاندار در کشور زبانزد است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بیان کرد: استاندار کرمان بین استانداران کشور، شاخص هستند و کارهای خوبی در استان در حوزه سرمایه گذاری انجام شده است.
وی گفت: انتقال آب و آب شیرین کن از برنامه های مهم ما برای استان کرمان است زیرا با پیگیری های تامین آب، در حوزه سرمایه گذاری در این استان گام های مهمی برداشته می شود.
جلال پور افزود: کارهایی که در دو سال و نیم گذشته در زمینه حراست از میراث فرهنگی و احیای این میراث در سطح استان کرمان انجام شده، ستودنی است.
وی به سفر آتی هیات دولت به استان کرمان اشاره کرد و گفت: کرمان استانی شاخص و پرظرفیت است و باید در فاصله موجود تا سفر هیات دولت به استان، بر اساس تجربیات موجود بسته ای را تدوین کنیم.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان تصریح کرد: در این سفرها دو جلسه توسعه و شورای اداری دارای اهمیت ویژه ای است و باید اقدام شود تا مصوبات مناسبی برای استان کرمان صورت گیرد.
وی گفت: سازمان های مرتبط باید در حوزه های مختلف ایده های مناسب و همراه با راهکار را تدوین کنند تا به عنوان مصوبه سفر در نظر گرفته شود.
جلال پور با تاکید بر اینکه کشور به سمت فضای جذب سرمایه گذار در حرکت است افزود: مهم این است که استان کرمان در روند کارها به گونه ای عمل کند که سرمایه گذاران برای حضور در این استان تشویق و ترغیب شوند.
وی تاکید کرد: باید در استان کرمان قرنطینه خرما و پسته داشته باشیم تا موجب نشود محصولات تولیدی این استان از سایر استان ها صادر شود.
برچسب ها: سرمایه گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

استاندار کرمان: دستگاه قضا با دروغ‌سازان در موضوع آرامستان برخورد کند

تامین اجتماعی ماهانه ۵۰۰ میلیارد تومان مستمری در کرمان پرداخت می‌کند/تجلیل از ۶ بازنشسته نمونه تامین اجتماعی

آرامستان جدید شهر کرمان افتتاح شد

۴۰۹ فوتی جدید کرونا در کشور/شناسایی ۳۹ هزار و ۳۵۷ بیمار کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته

ظریف: روایتی قابل انتشار از مذاکراتی که منتهی به برجام شد را تقدیم ملت دلاور ایران کرده‌ایم

۶ راهکار برای ایجاد ثبات و تعادل در بورس

افزایش ۳۵ درصدی مصرف بنزین در موج پنجم کرونا

کاخ سفید: کاملاً آماده بازگشت به مذاکرات وین هستیم

فراخوان فرصت‌های سرمایه گذاری شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر منتشر شد

فراخوان فرصت‌های سرمایه گذاری شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر منتشر شد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)