کد خبر: ۶۹۵
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تذکر رهبری انقلاب به خود را تکذیب کرد.

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز در حاشیه رونمایی از گزارش سند نقض حقوق بشر در انگلستان که در دانشکده حقوق دانشگاه تهران انجام شد در جمع خبرنگاران درباره نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی اظهار داشت: فهم من این است که نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکا و مستقیم مخاطب قرار دادن آنها در راستای حرکت تمدنی انقلاب اسلامی بود. این تمدن بر مبنای حقیقت صحبت کرده و مفاهیم را بر آن مبنا تعالی می‌بخشد. به همین دلیل از سوی کسانی که منکر حقیقت هستند مورد هجمه قرار گرفته است.

جلیلی افزود:  ارسال این نامه شروعی بسیار ارزشمند برای رساندن صدای تمدن اسلامی به جوانان اروپایی و آمریکایی است. نقض مکرر و فاحش حقوق انسان‌ها در جهان امروز توسط برخی قدرت‌ها که ادعای حقوق بشر نیز دارند، انجام می شود. این قدرت‌ها نه تنها نسبت به سایر ملل بلکه در قبال مردم خود نیز مرتکب نقض حقوق بشر می‌شوند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به لزوم تبیین این موضوع در عرصه عمومی و جهانی در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات اخیر جان‌ بولتون گفت: آنچه همه ملل حق خود می‌دانند حقوقی است که مشروع است و از آن دفاع می‌کنند. خود برخی از این کشورها نیز درباره بعضی از این حوادث سوالات جدی دارند چرا که موجی از اسلام‌هراسی را به وجود آوردند.

وی افزود: در فضایی که غربی‌ها تمدن خود را در طی 4 الی 5 قرن شکل داده‌اند می‌بینند که امروز رقیب گفتمانی جدی در همه عرصه‌ها از جمله پیشرفت و مردم‌سالاری برایشان به وجود آمده است که صدایش به جان انسان‌ها می‌نشیند.کسانی که امروز مورد هجمه تروریست‌ها قرار گرفته‌اند باید حمایت شوند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: تروریست‌ها با حمایت برخی قدرت‌های بزرگ فعالیت می‌کنند، دانشمندان اصلی ما هم از طرف این قدرت‌هادر فهرست شورای امنیت قرار گرفته و هم توسط تروریست‌ها مورد هجمه قرار می‌گیرند. در منطقه هم تروریست‌ها که علیه منافع ملت‌ها اقدام می‌کنند از طرف قدرت‌های بزرگ پشتیبانی می‌شوند همان گونه که لبنان هم هدف تروریست‌ها و هم هدف صهیونیست‌ها قرار گرفته است.

جلیلی گفت: آن چیزی که در فرانسه شکل گرفت یک سناریوی طراحی شده بود مخصوصا رفتارهایی که بعد از آن شکل گرفت. برخی می‌بینند که اندیشه اسلام با موج اقبال در اروپا روبرو شده و به دلیل اینکه نمی‌توانند با آن رقابت منطقی کنند تلاش دارند تا با رفتارهایی موج اسلام‌هراسی را شکل دهند.

جلیلی با بیان اینکه حقوق بشر یک تعریف مشخص دارد، ادامه داد: کسانی که بیشترین نقض حقوق بشر را دارند و بیشترین مسئولیت‌ها را برای آزادی اعمال می‌کنند نمی‌توانند در جایگاهی باشند که برای سایر کشورها اظهارنظر کنند.

جلیلی درباره اینکه  در مناظره خرازی و زاکانی بیان شده وی از مقام معظم رهبری تذکر گرفته است گفت: این مسئله کذب محض است و مبنا و اساسی ندارد بنابراین یک دروغ‌سازی است.

وی با اشاره به اظهارات جان‌بولتون افزود: آنچه همه ملت‌ها آن را حق خود می‌دانند دفاع از حقوقی است که مشروع بوده و براساس آن از منافع خود دفاع می‌کنند. برخی حوادث ساختگی و مصنوعی شکل می‌گیرد که کشورها در این رابطه سوال دارند. به طور مثال موج اسلام‌هراسی شکل گرفته است و با حرکات قابل تامل سعی دارند از حرف‌های اساسی اسلام که جان و دل را روشنی می‌بخشد فرار کنند.

عضومجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: نگاهی به افراد مورد هجمه تروریسم نشان می‌دهد که تروریست‌ها با غرب هم‌دست هستند و اهداف مشترک دارند به طور مثال دانشمند هسته‌ای ما که در فهرست سیاه شورای امنیت است مورد هجمه تروریست قرار می‌گیرد و حزب‌الله هم هدف صهیونیست‌ها و هم هدف تروریست‌ها است.

جلیلی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان غرب گفت: این نامه از سوی تمدنی است که حقیقت و مفاهیم و مبانی را براساس حقایق تعالی‌بخش مطرح می‌کنند. این نامه شروعی ارزشمند است تا جوانان غرب صدای تمدن اسلامی را بشنوند.

وی در زمینه آزادسازی استان نینوا گفت: به هر حال هرچه که در آن منطقه برای مبارزه با تروریسم شکل می‌گیرد ارزشمند است.

جلیلی در پایان خاطرنشان کرد: غرب با تمام استعداد خود برای انکار حقوق انسان‌ها آمده است و امروز می‌بینیم بریتانیا یکی از کشورهای صدر فهرست ناقضان حقوق بشر است و در منطقه ما هم هر رژیمی که از حقوق بشر فاصله دارد هم‌پیمان غرب و آمریکا است.
برچسب ها: سعید جلیلی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پربازدید ها

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

سیمان به قیمت واقعی خود بازگردانده شد

قهرمانان المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ امروز با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

امکانات مقابله با کرونا در استان کرمان را بازبینی و ضعف ها را برطرف کنید

رییسی: تقویت تعاملات، سطح همکاری‌های تهران- دوشنبه را ارتقا می‌دهد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)