کد خبر: ۶۹۶
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۵
ارسال به دوستان
ذخیره
محمد جواد حق شناس در گفتگو با ایسکانیوز در واکنش به اظهارات برخی اصولگرایان مبنی بر قرابت رحیمی(معاون اول رئیس جمهور سابق) به آیت الله هاشمی و اصلاح طلبان اظهار داشت: وی در دولت اول هاشمی استاندار کردستان شد.اگر استدلال آن ها در ست هم باشد که آقای احمدی نژاد هم در دولت دوم هاشمی استاندار بوده است و بیشتر می تواند نفر هاشمی تعریف شود.
حق شناس: رحیمی معاون اول هاشمی بود یا معاون اول احمدی نژاد؟

 عضو حزب اعتماد ملی گفت: اصولگرایان اگر به جای منتسب کردن رحیمی به جریان اصلاح طلب و آیت الله هاشمی اشتباه خود را بپذیرند و بابت این اشتباه از ملت عذر خواهی کنند راحت پذیرفته می شود تا بخواهند فرار رو به جلو داشته باشند.

محمد جواد حق شناس در گفتگو با ایسکانیوز در واکنش به اظهارات برخی اصولگرایان مبنی بر قرابت رحیمی(معاون اول رئیس جمهور سابق) به آیت الله هاشمی و اصلاح طلبان اظهار داشت: وی در دولت  اول هاشمی استاندار کردستان شد.اگر استدلال آن ها در ست هم  باشد که آقای احمدی نژاد هم در دولت دوم هاشمی استاندار بوده است و بیشتر می تواند نفر هاشمی تعریف شود.

وی ادامه داد: اگر آقایان با این نگاه صحبت می کنند خیلی ها در دولت هاشمی مسئولیت داشتند. خط و ربط سیاسی نیروها به لحاظ زمان بندی در مقطع 76 به بعد است که جریان اصلاح طلبی و اصولگرایی تازه شکل می گیرد و در جریان 84 جریان رادیکالی با محوریت احمدی نژاد متولد می شود که با همراهی جریان اصولگرایی در جایگاه اجرایی کشور می نشیند.

عضو شورای مرکزی اعتماد ملی دو قطبی کردن جامعه را مهمترین شاخص پس از قدرت گیری احمدی نژاد دانست و گفت:  احمدی نژاد همواره خود را نقطه مقابل هاشمی تعریف می کرد و با این رویکرد در پی موقعیت یافتن بود، به تعبیری دیگر مقابله با آیت الله هاشمی موقعیت خودشان را تعریف کنند و یارگیری کرد این نگاه را هم اصولگرایان منصف و هم افکار عمومی در جامعه متوجه میشوند.

حق شناس با طرح این سوال که رحیمی معاون اول دولت هاشمی بود یا معاون اول دولت احمدی نژاد؟ افزود: رحیمی با رای نمایندگان مجلس هفتم به ریاست دیوان محاسبات می رسد که در آن زمان هم  رئیس مجلس حداد عادل است. در واقع چارچوب  و موقعیت افراد در آن زمان روشن است. جالب آنکه رحیمی در کمپین احمدی نژاد بود درحالی که این روزها میبینیم  اصولگرایان چشم های خود را به روی تخلفات  دوران خود بسته اند.

وی تاکید کرد: تخلفات رحیمی متعلق به زمانی است که ریاست دیوان محاسبات را برعهده داشته است. اقداماتی که ادامه یافته و تا زمانی که به سمت معاون اولی احمدی نژاد می رسد هم وجود داشته است، بنابراین احمدی نژاد و طیفی از نمایندگان مجلس هفتم که وی را به این جایگاه رسانده اند پاسخگو باشند. معاون اول احمدی نژاد با این وجود دبیر کمیته مبارزه با مفاسد اقتصادی می شود در حالی که چنین سابقه ای دارد.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: اصولگرایان اگر به جای منتسب کردن رحیمی به جریان اصلاح طلب و آیت الله هاشمی اشتباه خود را بپذیرند و بابت این اشتباه از ملت عذر خواهی کنند راحت پذیرفته می شود تا بخواهند فرار رو به جلو داشته باشند.

وی اضافه کرد: علت مواضع اصولگرایان نسبت به این موضوع پیچیده نیست. آن ها  نگرانند و  به جای تصحیح اشتباهی که از نماینده اصولگرای آن ها به وجود آمده خطای دیگری را مرتکب می شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

ساماندهی تردد‌ها در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت در دستور کار است

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

پربازدید ها

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

نماینده بم: با طرح صیانت موافقم، ولی باید چکش کاری شود

امهال وام‌های گردشگری تا پایان سال

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)