کد خبر: ۷۱۰
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
در اینکه رحیمی دو دوره نماینده مجلس بوده و مسئولیت هایی هم داشته تردیدی نیست اما زمانی رشد پیدا کرد و میدان دار شد که در دولت نهم و دهم روی کار آمد.
قائم مقام حزب اعتماد ملی به ذکر قضیه ای در دوره استانداری رحیمی پرداخت که صف وی را از اصلاح طلبان و آیت الله هاشمی جدا می کند.

حجت الاسلام رسول منتجب نیا در گفتگو با ایسکا نیوز در واکنش به اظهارات اخیر اصولگرایان مبنی بر قرابت رحیمی(معاون اول احمدی نژاد) با اصلاح طلبان و طیف آیت الله هاشمی اظهار داشت: در اینکه رحیمی دو دوره نماینده مجلس بوده و مسئولیت هایی هم داشته تردیدی نیست اما زمانی رشد پیدا کرد و میدان دار شد که در دولت نهم و دهم روی کار آمد.

وی به ذکر قضایایی از رحیمی در دوم خرداد که نشان می دهد او نقطه مقابل آیت الله هاشمی، حجت الاسلام سید محمد خاتمی و اصلاح طلبان بوده پرداخت و در این زمینه توضیح داد: من شاهد عینی این قضیه هستم. دور روز مانده به انتخابات خرداد 76 به سنندج سفر کردم. زمانی که رحیمی استاندار آنجا بود. از طریق دستگاه های اطلاعاتی و منابع قضایی مطلع شدیم که در استانداری محلی به چاپ و تکثیر پوسترهایی علیه آقای خاتمی اختصاص یافته است. پوسترهایی مستهجن و بسیار زشت از اقای خاتمی که در آنجا تهیه و نقاشی می شد حتی به صورت کاریکاتور ترکیبی و مونتاژ تکثیر و توزیع می کردند.

منتجب نیا ادامه داد: شب پنج شنبه (شب انتخابات) که فردایش تبلیغات ممنوع بود این دفتر از طریق مراجع قضایی در استانداری شناسایی و ثبت و ضبط شد. اگر اشتباه نکنم بیش از 40 هزار نسخه از پوسترهای مستهجن علیه  سید محمدخاتمی در حالی که در حال توزیع بود ضبط شد و به دنبال ان، کارهای زشت دیگری هم انجام می گرفت. بعد از انتخابات و پیروزی خاتمی دفتر ریاست جمهوری از وی شکایت کرد و وکلایی تعیین کردند تا شکایت را دنبال کنند و مدارک هم مشخص بود مدارکی که از استانداری گرفته شده بود كه  به دستور و  زیر نظر شخص رحیمی بود.

قائم مقام حزب اعتماد ملی اظهار داشت: وی را چند جلسه محاکمه کردند [...] بعد از قضایای به هم خوردن دادگاه خاتمی دستور داد تا قضیه فیصله پیدا کند چراکه گویا آقایان نمی خواهند که دادگاه تشکیل شود و خاتمی رئیس جمهور وقت رضایت داد که پیگیری نشود.

قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: از این قضیه می توان به همه چیز پی برد. اگر کسی بگوید این آقا در اردوگاه هاشمی بوده و یا وابسته به اصلاح طلبان بوده دروغ بزرگی گفته است. همان زمان هم وابسته به جناح مقابل  بود و سپس هم بعد از روی کار امدن احمدی نژاد میدان یافت و مسئولیت های مختلفی را که مهمترین آن معاونت  اولی بود از طریق احمدی نژاد گرفت.

وی با بیان اینکه اصولگرایان در مخمصه قرار گرفته اند، افزود: در دوران احمدی نژاد این همه مفاسد و اختلاس صورت گرفت. کارهایی که مربوط به دولتی است که مورد حمایت اصولگرایان بود. به تعبیری دیگر همان زمان هم که  این سو استفاده ها و فساد ها اتفاق می افتاد هم اصولکرایان بر روی آن سرپوش می گذاشتند و اجازه مخالفت به کسی نمی دادند و در صورت مخالفت هم با وی برخورد می کردند.

منتجب نیا اضافه کرد:  آقایان اصولگرا به جای تبرئه می گویند ما مخالف احمدی نژاد بودیم که البته این هم  دروغ بزرگی است و آن ها فرار رو به جلو دارند. این اواخر هم دفتر رئیس جمهور سابق اعلام کرد جرایم رحیمی قبل از مسئولیت در دولت هشتم و نهم است.

قائم مقام حزب اعتماد ملی خاطرنشان کرد: با متهمی که پرونده باز داشته است برخورد نکرده اند و از آن زمان هرچه فساد رخ داده به پای دولت نهم و دهم است و اصولگرایان نمی توانند خود را مبرا کنند. چرا آن زمان فریاد نزدند و نگفتند که چه ها می گذرد و تنها در سال اخر هم انتقاد به احمدی نژاد از سوی برخی اصولگرایان رد گم کردن بود.
برچسب ها: محمدرضا رحیمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پربازدید ها

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

سیمان به قیمت واقعی خود بازگردانده شد

قهرمانان المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ امروز با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

امکانات مقابله با کرونا در استان کرمان را بازبینی و ضعف ها را برطرف کنید

رییسی: تقویت تعاملات، سطح همکاری‌های تهران- دوشنبه را ارتقا می‌دهد

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)