کد خبر: ۷۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
سخنگوی دولت با بیان این‌که صحبت های برخی نمایندگان مجلس درمورد دو تابعیتی بودن یکی از مسئولین نهاد ریاست جمهوری صد در صد کذب است ، تصریح کرد: هیچ مسئولی در ریاست جمهوری نه گرین کارت دارد و نه تابعیت دوگانه که مستندات آن هم قابل ارائه است.

سخنگوی دولت با بیان این‌که صحبت های برخی نمایندگان مجلس درمورد دو تابعیتی بودن یکی از مسئولین نهاد ریاست جمهوری صد در صد کذب است ، تصریح کرد: هیچ مسئولی در ریاست جمهوری نه گرین کارت دارد و نه تابعیت دوگانه که مستندات آن هم قابل ارائه است.

به گزارش ایسنا ‌محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران با بیان این‌که هجمه ها علیه دولت با توجه به اصالت ،‌هویت و ماموریت های جریان های سیاسی رقیب شکل می گیرد اظهار کرد: ما باید نسبت به رقبای دولت انصاف داشته باشیم و آن‌ها نیز باید متقابلا در مقابل ما انصاف را رعایت کنند و به طور کل معتقدیم اتهام افکنی به خدمتگزاران فعلی دولت کار درستی نیست، چون دولت مصمم است با کمال سلامت خدمت رسانی به مردم را انجام دهد و با فساد مقابله کند.

نوبخت همچنین در رابطه با خبری مبنی بر تغییر وزیر دادگستری گفت: این خبر صحت ندارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا نوبخت در بخشی از صحبت های خود به تشریح مصوبات جلسه امروز هیأت وزیران پرداخت و تصریح کرد: در جلسه امروز هیأت وزیران با توجه به نزدیکی ایام تعطیلات نوروز و ضرورت آماده شدن راه های مواصلاتی تهران به سمت استان های شمالی کشور مصوب شد مبلغ 150 میلیارد تومان برای تکمیل قسمت های راه هراز – فیروزکوه و رشت به قزوین تخفیف داده شود . همچنین 15 میلیارد تومان برای مقابله با سیل و مشکلات ناشی از حوادث غیر مترقبه به استان گلستان اختصاص یافت.

سخنگوی دولت با اشاره به این‌که در جلسه امروز گزارشی در خصوص اجرای طرح تحول سلامت از سوی وزیر بهداشت ارائه شد تصریح کرد: هیأت وزیران از محل منابع هدفمندی یارانه ها و منابع بودجه ای برای اجرای طرح تحول سلامت در لایحه بودجه 52 هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده اند که نسبت به سال جاری 44 درصد رشد داشته است و بیشترین سهم را در بودجه سال آینده ، بهداشت و درمان دارد.

نوبخت با اشاره به این‌که هفته گذشته در 4 بهمن شورای عالی اداری تشکیل شد گفت:‌در این شورا در جهت ارتقای جایگاه سازمان فضایی کشور دولت مصوبه سال 89 شورای عالی اداری را لغو کرد که بر اساس این مصوبه سازمان فضایی کشور که طبق قانون از سازمان های تابع وزارت ارتباطات است به نهاد ریاست جمهوری منتقل شده بود.

وی توضیح داد: اگر سازمان فضایی کشور در جایگاه معاونت ریاست جمهوری قرار می گرفت زیر نظر ریاست جمهوری می توانست با توجه به اهمیتش فعالیت کند، اما نهاد ریاست جمهوری تنها یک تشکیلات اداری است و با توجه به مسائل پیشرفت موضوعات فضایی کشور که منجر به اقتدار ملی ما می‌شود می بایست این تغییر اتفاق می افتاد تا در جایگاه معاونت ریاست جمهوری قرار گیرد.

بنابراین شورای عالی اداری تصمیم گرفت این سازمان از نهاد ریاست جمهوری به جایگاه قانونی و واقعی خود منتقل شود و برخی از ماموریت ها در رابطه با آن به معاون علمی وفناوری ریاست جمهوری تخصیص شد.

به گزارش ایسنا، نوبخت در جواب سوالی در مورد نظر دولت در رابطه با طرح حذف ثروتمندان از دریافت یارانه، گفت: برای سال آینده تصمیم داریم طبق قانون هدفمندی یارانه‌ها بخشی از منابعی که حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی است را به صورت نقدی به خانوارها بدهیم. همچنین مثل امسال یک سبد حمایت غذایی به خانواده‌های کم درآمد پرداخت خواهد شد.

وی اضافه کرد: در گذشته تنها پرداخت نقدی را داشتیم و در اولین گام در سال جاری پرداخت غیرنقدی را هم اضافه کردیم و سال آینده 4 هزار و 800 میلیارد تومان نیز به حوزه بهداشت و درمان مردم اختصاص خواهیم داد.

سخنگوی دولت با اشاره به این‌که تا الان 525 میلیارد تومان برای تولید یارانه داده‌ایم، گفت: 5 هزار و 725 میلیارد تومان به دستگاه‌های بخش تولید سهم داده‌ایم و سال آینده این کار را تداوم خواهیم داد.

وی با بیان این‌که علاوه بر موضوعات مطرح شده دو کار دیگر را در سال آینده انجام خواهیم داد، تصریح کرد: تسهیلات ارزان قیمت برای مسکن پرداخت می‌کنیم که تا سقف 50 میلیون تومان برای شهرهای بزرگ با تسهیلات 10 درصد خواهد بود و همچنین اختصاص هزار میلیارد تومان برای اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان خواهیم داشت که این منابع باید از درآمدهای حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی به دست آید، بنابراین دو راه پیش رو درایم یکی اینکه قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهیم که این کار را دولت مناسب نمی‌داند و دوم اینکه از افرادی که یارانه دریافت می‌کنند کاسته شود.

سخنگوی دولت با اشاره به این که در سال گذشته دو هزار و 400 نفر از دریافت یارانه انصراف دادند، گفت: این افراد در نجات جان افراد بیمار و همچنین توسعه اشتغال و تولید کشور شریک شدند و در این ثواب ما را همراهی کردند.

وی با اشاره به این‌که تعدادب از خانوارها در کشور ما وجود دارند که واقعا به دریافت یارانه نیازمند هستند، افزود: افراد دیگری هستند که نیازی به دریافت این مبلغ یارانه ندارند که شناسایی آنها کار سختی است. البته از 40 پایگاه اطلاعاتی برای شناسایی آنها اقداماتی کرده‌ایم، اما هنوز اطلاعات ما برای شناخت کامل نشده است بنابراین باید در این زمینه با دقت عمل کنیم تا با ایجاد احساس تبعیض در بین افراد جامعه نارضایتی ایجاد نشود، چون نمی‌خواهیم آشوب در جامعه به وجود آید.

نوبخت تاکید کرد: ما با حذف افراد ثروتمند از دریافت یارانه موافق هستیم مشروط بر اینکه عادلانه و واقع‌بینانه باشد.

سخنگوی دولت با بیان این‌که ما به کمک مجلس برای حذف افراد ثروتمند از دریافت یارانه نیازمندیم، گفت: این‌که به طور کلی گفته شود باید 30 میلیون از دریافت یارانه حذف شوند قابل اجرایی شدن نیست چون شناسایی کافی در این زمینه اتفاق نیفتاده است اما اگر مجلس به ما لیست بدهد و اعلام کند که چه کسانی باید از دریافت یارانه حذف شوند دولت دستور مجلس را انجام خواهد داد پس ما موافق هر تصمیم واقع‌بینانه و عملیاتی هستیم و با مجلس همراهی می‌کنیم البته اینطور نخواهد بود که بار مسئولیت را به عهده مجلس بگذاریم بلکه با همکاری و توافق در این زمینه اقدام خواهیم کرد.

وی در جواب سوالی در مورد کسری 50 میلیارد تومانی بودجه سال آینده به گفته برخی صاحب‌نظران، گفت: سقف درآمدهای بودجه از 224 هزار میلیارد تومان از منابع عمومی با تصویب مجلس به 207 هزار میلیارد تومان رسید که برای شش ماه اول تصویب شد و درباره این‌که گفته می‌شود بودجه سال آینده 50 هزار میلیارد تومان کسری دارد باید بگویم حرف برخی نمایندگان محترم مجلس را به حساب مجلس نگذاریم چون عقل جمعی نمایندگان در کمیسیون تلفیق 207 هزار میلیارد تومان را تصویب کرد که 17 میلیارد تومان تقلیل یافت.

سخنگوی دولت با اشاره به این‌که در بودجه سال آینده دو سقف برای شش ماهه اول و دوم مشخص شد، گفت: دولت از لایحه خود دفاع می‌کند و نه از 72 دلار برای یک بشکه نفت، چرا که معتقد است لایحه‌ای که ارائه داده است برای هر شرایطی انعطاف‌پذیر است.

نوبخت در جواب سوال دیگری در مورد اتفاقات و حواشی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی و این‌که گفته می‌شود رییس‌جمهور با حالت قهر این جلسه را ترک کرده است، تصریح کرد: خوشبختانه در آن جلسه حضور داشتم و چنین چیزی صحت ندارد و این‌که گفته شود رییس‌جمهور با شنیدن زیر سوال رفتن اقدامات آقای ظریف مبنی بر قدم زدن با جان کری جلسه را ترک کرده باشد نادرست است چون معتقدیم شورای عالی انقلاب فرهنگی جایگاه مهمی دارد و حتی این جلسه بیشتر از سقفی که برای آن زمان در نظر گرفته شده بود طول کشید.

سخنگوی دولت در رابطه با نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی و آمریکای شمالی،‌ تاکید کرد:‌ نامه تاریخی و قابل مباهات بود که به جوانان غربی توصیه کرد بر اساس مستندات اسلامی و اسناد اسلام و قرآن به شناخت اسلام بپردازند.

وی همچنین در مورد رویه مجلس مبنی بر دادن کارت زرد به وزرا و زیر سوال بردن عملکرد آنها، گفت: یکی از سوالات در مورد آقای فانی است در حالیکه آموزش و پرورش با 50 هزار نیروی مازاد روبرو است.

سخنگوی دولت در جواب سوالی در مورد حرکت اقتصادی کشور به سوی بانک‌محور، یادآورشد: حرکت حوزه اقتصادی کشور و بورس از سرمایه‌محور به بانک‌محور کاری شدنی است و ان‌شاءالله با تلاش‌های مسئولین مربوطه اتفاق بیفتد.

نوبخت همچنین در مورد واردات فرآورده‌های نفتی بی‌کیفیت به کشور، افزود: من این موضوع را نشنیده‌ام، ولی حتما مخالف واردات محصولات بی‌کیفیت به کشور هستیم.

سخنگوی دولت همچنین در مورد سوالی در رابطه با پایان‌نامه‌های دکترا و حمایت دولت از موضوعات آنها، گفت: به طور قطع از موضوعات پایان‌نامه‌ای که برای توسعه کشور کاربرد خواهد داشت حمایت خواهیم کرد.

وی همچنین در مورد مبلغ عیدی کارمندان دولت گفت: به طور قطع مبلغ عیدی کارمندان از سال قبل بیشتر است اما مقدار آن بعد از تصویب هیات وزیران اعلام می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

انقلاب نیازی به شعار توخالی و غیر عملکردی ندارد/ رفتارمان نماد اسلام است نه شعار ما/نمی‌شود با ادعای انقلابی بودن تخریب، دروغ و جعل صحبت‌هایی را منتشر کرد

دستگیری عامل تیراندازی و شرارت در"جیرفت

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از پروژه رادیوتراپی انجمن خیریه یاس کرمان بازدید کرد

نامه تشکل های اصولگرا به وزیر کشور: مدیریت استان لیبرال است؛ باید تغییر کند

۶ بهمن ۹۸، اولین درخواست ظریف در جلسه هیات دولت جهت اتخاذ تصمیمات لازم درمورد کرونا / اولین مکاتبه وزارت خارجه با وزارت بهداشت در زمینه تامین واکسن، در مرداد ۱۳۹۹ انجام شد

پاسخ به چند پرسش پرتکرار درباره واکسیناسیون کودکان و نوجوانان با سینوفارم

بسیج دانشجوئی: از مدیران انقلابی، جهادی استفاده شود و نه مدیران لیبرال/ اصولگرایان به سمت مجید دوستعلی شیفت کردند؟

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

پربازدید ها

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

نامه تشکل های اصولگرا به وزیر کشور: مدیریت استان لیبرال است؛ باید تغییر کند

بسیج دانشجوئی: از مدیران انقلابی، جهادی استفاده شود و نه مدیران لیبرال/ اصولگرایان به سمت مجید دوستعلی شیفت کردند؟

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

سیمان به قیمت واقعی خود بازگردانده شد

قهرمانان المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ امروز با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

بسیج دانشجوئی: از مدیران انقلابی، جهادی استفاده شود و نه مدیران لیبرال/ اصولگرایان به سمت مجید دوستعلی شیفت کردند؟   ( نظر)

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد   ( نظر)

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90   ( نظر)

زیرگذر میدان آزادی شهر کرمان روی قنات احداث شده است   ( نظر)