کد خبر: ۸۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۰:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
در ساعت 16:30 روز هفتم بهمن ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری ابوسعید به مأموران اعلام کرد که هم اتاقی‌اش به نام عیسی ( 36 ساله) توسط چند نفر ربوده شده است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع آدم ربایی و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

دوست فرد ربوده شده پس از حضور در اداره یازدهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به همراه عیسی در داخل خانه نشسته بودیم که ناگهان در خانه شکسته شد و دو نفر با چاقو و قمه وارد خانه شدند؛ آنها پس از قرار دادن عیسی در داخل یک گونی زردرنگ، او را در داخل صندوق عقب یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ قرار داده و به سرعت از محل دور شدند.

با انجام تحقیقات میدانی از محل ربایش و شناسایی خودرو پراید استفاده شده در آدم ربایی، کارآگاهان اداره یازدهم به محل سکونت مالک خودرو به نام علی . ب ( 40 ساله ) در منطقه تهرانسر مراجعه و در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که این شخص از محل سکونت خود متواری شده است .در ادامه و با پیگیری‌های ویژه، سرانجام محل تردد علی. ب در محدوده بیمارستان فیاض بخش شناسایی، این شخص در ساعت 22 روز نهم بهمن ماه دستگیر و به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

متهم پس از انتقال به اداره یازدهم پلیس آگاهی صراحتا به مشارکت در آدم ربایی اعتراف اما در ادامه تحقیقات مدعی شد که وی تنها به عنوان راننده و به صورتی خودرو دربستی، در ازای مبلغ دریافت 200 هزار تومان وجه نقد در این آدم ربایی حضور داشته است .

متهم که به مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتیاد دارد، در اعترافش به کارآگاهان گفت: سه جوان افاغنه به عنوان کرایه دربست خودرو، به بنده مراجعه و من نیز پیشنهاد 200 هزار تومانی آنها را قبول کردم؛ به همراه این سه نفر به خانه‌ای قدیمی در منطقه ابوسعید مراجعه کردم؛ در حالیکه یک نفر از آنها در داخل ماشین نشسته بود، دو نفر بعدی از ماشین پیاده و با تخریب در ورودی وارد خانه شدند؛ دقایقی بعد آنها یک گونی زردرنگ همراه خود داشتند که به سرعت آن را در صندوق عقب قرار داده و بلافاصله سوار ماشین شدند؛ در شرایطی که قدرت تصمیم گیری نداشتم، به دستور آنها ماشین را روشن کرده و آنها را به روستایی در منطقه پاکدشت رساندم. پس از رسیدن به روستا، آنها مبلغ 200 هزار تومان را به من پرداخت کرده و با خارج کردن فردی از داخل صندوق عقب ، من نیز به تهران بازگشتم ؛ اطمینان داشتم که پلیس به دنبال من خواهد آمد و به همین علت و به خاطر ترس از دستگیری، از محل سکونت خود متواری شدم.

با توجه به اعتراف راننده خودرو پراید، کارآگاهان موفق به شناسایی روستای محل نگهداری فرد ربوده شده در بخش شریف آباد منطقه پاکدشت شدند؛ با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه یکی از متهمان به نام گل میر ، 25 ساله و تبعه افغانستان و نهایتا دستگیری وی در ساعت یک بامداد روز 10 بهمن ماه شدند .

با دستگیری اولین متهم، تحقیقات از گل میر در همان محل دستگیری وی و برای شناسایی مخفیگاه سایر متهمین و محل نگهداری فرد ربوده شده که او نیز تبعه افغانستان بود در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. گل میر که چاره‌ای جز اعتراف نداشت، صراحتا به مشارکت در آدم ربایی اعتراف و گفت: فرد ربوده شده در زمینه انتقال پول اتباع افاغنه به کشور افغانستان فعالیت دارد و ما نیز با اطلاع از این موضوع و همچنین وضعیت مناسب مالی وی و خانواده‌اش در افغانستان‌، تصمیم گرفتیم تا او را در در ایران ربوده و از خانواده‌اش در افغانستان درخواست پول کنیم.

با اعترافات به دست آمده از متهم، مخفیگاه دو متهم دیگر پرونده و در واقع محل نگهداری فرد ربوده شده در همان روستا شناسایی و کارآگاهان در ساعت پنج بامداد همان روز موفق به دستگیری دو متهم دیگر پرونده به نام‌های علی احمد ( 35 ساله ) و احد ( 24 ساله ) و نهایتا آزادی فرد ربوده شده با دست و پاهای زنجیر شده به دیوار، شدند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با کشف کامل پرونده و اعتراف صریح متهمین، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و هر چهار متهم با قرار قانونی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند.
برچسب ها: آدم ربایی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

انقلاب نیازی به شعار توخالی و غیر عملکردی ندارد/ رفتارمان نماد اسلام است نه شعار ما/نمی‌شود با ادعای انقلابی بودن تخریب، دروغ و جعل صحبت‌هایی را منتشر کرد

دستگیری عامل تیراندازی و شرارت در"جیرفت

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از پروژه رادیوتراپی انجمن خیریه یاس کرمان بازدید کرد

نامه تشکل های اصولگرا به وزیر کشور: مدیریت استان لیبرال است؛ باید تغییر کند

۶ بهمن ۹۸، اولین درخواست ظریف در جلسه هیات دولت جهت اتخاذ تصمیمات لازم درمورد کرونا / اولین مکاتبه وزارت خارجه با وزارت بهداشت در زمینه تامین واکسن، در مرداد ۱۳۹۹ انجام شد

پاسخ به چند پرسش پرتکرار درباره واکسیناسیون کودکان و نوجوانان با سینوفارم

بسیج دانشجوئی: از مدیران انقلابی، جهادی استفاده شود و نه مدیران لیبرال/ اصولگرایان به سمت مجید دوستعلی شیفت کردند؟

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

پربازدید ها

پاسخ به چند پرسش پرتکرار درباره واکسیناسیون کودکان و نوجوانان با سینوفارم

۳۳ درصد کرمانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی در دوره همه‌گیری را رعایت می‌کنند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

حداقل سن واکسیناسیون کرونا ۵ سال دیگر کاهش یافت / متولدان ۱۳۶۸ و قبل از آن می‌توانند ثبت نام کنند

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از پروژه رادیوتراپی انجمن خیریه یاس کرمان بازدید کرد

دستگیری عامل تیراندازی و شرارت در"جیرفت

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

بسیج دانشجوئی: از مدیران انقلابی، جهادی استفاده شود و نه مدیران لیبرال/ اصولگرایان به سمت مجید دوستعلی شیفت کردند؟   ( نظر)

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد   ( نظر)

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90   ( نظر)

زیرگذر میدان آزادی شهر کرمان روی قنات احداث شده است   ( نظر)