کد خبر: ۸۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۰:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
در ساعت 16:30 روز هفتم بهمن ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری ابوسعید به مأموران اعلام کرد که هم اتاقی‌اش به نام عیسی ( 36 ساله) توسط چند نفر ربوده شده است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع آدم ربایی و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

دوست فرد ربوده شده پس از حضور در اداره یازدهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به همراه عیسی در داخل خانه نشسته بودیم که ناگهان در خانه شکسته شد و دو نفر با چاقو و قمه وارد خانه شدند؛ آنها پس از قرار دادن عیسی در داخل یک گونی زردرنگ، او را در داخل صندوق عقب یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ قرار داده و به سرعت از محل دور شدند.

با انجام تحقیقات میدانی از محل ربایش و شناسایی خودرو پراید استفاده شده در آدم ربایی، کارآگاهان اداره یازدهم به محل سکونت مالک خودرو به نام علی . ب ( 40 ساله ) در منطقه تهرانسر مراجعه و در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که این شخص از محل سکونت خود متواری شده است .در ادامه و با پیگیری‌های ویژه، سرانجام محل تردد علی. ب در محدوده بیمارستان فیاض بخش شناسایی، این شخص در ساعت 22 روز نهم بهمن ماه دستگیر و به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

متهم پس از انتقال به اداره یازدهم پلیس آگاهی صراحتا به مشارکت در آدم ربایی اعتراف اما در ادامه تحقیقات مدعی شد که وی تنها به عنوان راننده و به صورتی خودرو دربستی، در ازای مبلغ دریافت 200 هزار تومان وجه نقد در این آدم ربایی حضور داشته است .

متهم که به مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتیاد دارد، در اعترافش به کارآگاهان گفت: سه جوان افاغنه به عنوان کرایه دربست خودرو، به بنده مراجعه و من نیز پیشنهاد 200 هزار تومانی آنها را قبول کردم؛ به همراه این سه نفر به خانه‌ای قدیمی در منطقه ابوسعید مراجعه کردم؛ در حالیکه یک نفر از آنها در داخل ماشین نشسته بود، دو نفر بعدی از ماشین پیاده و با تخریب در ورودی وارد خانه شدند؛ دقایقی بعد آنها یک گونی زردرنگ همراه خود داشتند که به سرعت آن را در صندوق عقب قرار داده و بلافاصله سوار ماشین شدند؛ در شرایطی که قدرت تصمیم گیری نداشتم، به دستور آنها ماشین را روشن کرده و آنها را به روستایی در منطقه پاکدشت رساندم. پس از رسیدن به روستا، آنها مبلغ 200 هزار تومان را به من پرداخت کرده و با خارج کردن فردی از داخل صندوق عقب ، من نیز به تهران بازگشتم ؛ اطمینان داشتم که پلیس به دنبال من خواهد آمد و به همین علت و به خاطر ترس از دستگیری، از محل سکونت خود متواری شدم.

با توجه به اعتراف راننده خودرو پراید، کارآگاهان موفق به شناسایی روستای محل نگهداری فرد ربوده شده در بخش شریف آباد منطقه پاکدشت شدند؛ با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه یکی از متهمان به نام گل میر ، 25 ساله و تبعه افغانستان و نهایتا دستگیری وی در ساعت یک بامداد روز 10 بهمن ماه شدند .

با دستگیری اولین متهم، تحقیقات از گل میر در همان محل دستگیری وی و برای شناسایی مخفیگاه سایر متهمین و محل نگهداری فرد ربوده شده که او نیز تبعه افغانستان بود در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. گل میر که چاره‌ای جز اعتراف نداشت، صراحتا به مشارکت در آدم ربایی اعتراف و گفت: فرد ربوده شده در زمینه انتقال پول اتباع افاغنه به کشور افغانستان فعالیت دارد و ما نیز با اطلاع از این موضوع و همچنین وضعیت مناسب مالی وی و خانواده‌اش در افغانستان‌، تصمیم گرفتیم تا او را در در ایران ربوده و از خانواده‌اش در افغانستان درخواست پول کنیم.

با اعترافات به دست آمده از متهم، مخفیگاه دو متهم دیگر پرونده و در واقع محل نگهداری فرد ربوده شده در همان روستا شناسایی و کارآگاهان در ساعت پنج بامداد همان روز موفق به دستگیری دو متهم دیگر پرونده به نام‌های علی احمد ( 35 ساله ) و احد ( 24 ساله ) و نهایتا آزادی فرد ربوده شده با دست و پاهای زنجیر شده به دیوار، شدند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با کشف کامل پرونده و اعتراف صریح متهمین، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و هر چهار متهم با قرار قانونی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند.
برچسب ها: آدم ربایی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

محسن هاشمی و جهانگیری نامزدهای حزب کارگزاران برای معرفی به جبهه اصلاحات

تماس‌های مشکوک درباره زنده بودن سرنشینان از آفریقا بود

چهار زلزله صبح چهارشنبه فاریاب کرمان خسارت نداشت

جایگاه صنایع دستی در استان مشخص نیست

چرا باید احمدی نژاد ترور شود؟

۹۶ درصد دست نانوایان آلودگی دارد

بودجه‌ی تازه‌ای که مجلس برای صداوسیما تراشید: ۷۰ درصد درآمد‌های تبلیغات مسابقات ورزشی!

حمله مسلحانه گروهک تروریستی جیش الظلم به خودروی سپاه در سراوان

امکانات نداریم/ به حمایت بیشتر استاندار و مدیریت بحران کشور نیاز داریم/تجربه مبارزه با ملخ صحرایی در باغات را نداریم/جازموریان کانون تکثیر ملخ صحرایی می شود/ناوگان سمپاشی و خودروها نیاز به تجهیز و تعمیر دارند

میراث فرهنگی در عرصه دیپلماسی تاثیر زیادی دارد/ برخی به دنبال گرفتن حافظه تاریخی ایران هستند

پربازدید ها

برخورد پراید با تریلی در محور راور - چترود 4 کشته بر جای گذاشت

سقوط آسانسور در کرمان ۲ مجروح بر جا گذاشت

5 مورد کرونای انگلیسی در کرمان و یک مورد در سیرجان شناسایی شد/ کودکان بیشترین قربانی کرونای انگلیسی

چهار زلزله صبح چهارشنبه فاریاب کرمان خسارت نداشت

رئیسی : سفر نوروزی تنها مربوط به شهر‌های دارای وضعیت آبی و زرد کرونایی است

۹۶ درصد دست نانوایان آلودگی دارد

تماس‌های مشکوک درباره زنده بودن سرنشینان از آفریقا بود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)