کد خبر: ۸۲۷
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
دکترعلي اکبر جوانفکر،چهره نزديک به محمود احمدي نژاد در گفتگو با خبرگزاري آريا گفت:دکتر احمدي نژاد همواره مدافع حق و عدالت بوده و هيچگاه بي دليل و ناعادلانه از همکارانش دفاع نکرده است.وي تاکيد کرد:بيانيه صادره از سوي دفتر رئيس جمهور سابق ، تلاشي در جهت تفکيک موضوع مسئوليت دکتر رحيمي در دولت دهم از پرونده اتهامي وي بدون تاييد روند رسيدگي قضايي به اتهامات بوده است. 

مشروح اين گفتگو را در ذيل بخوانيد؛

آقاي دکتر احمدي نژاد در طول ساليان اخير همواره نشان داده اند که حامي همکاران و مسوولان دولتشان بوده و از آنها در مقابل مسائل مختلف دفاع کرده اند اما از نامه اخير دفتر دکتر احمدي نژاد برداشت هاي متفاوتي شد لطفا بفرماييد آيا آنگونه که دکتر رحيمي و برخي رسانه ها برداشت کرده اند دکتر احمدي نژاد ترجيح داده است از اقاي رحيمي دفاع نکند اگر پاسختان مثبت است دراين مورد توضيح دهيد و در غيراينصورت بفرماييد برداشت شما از اين نامه و نسبتي که با آقاي رحيمي دارد چيست؟

منطق سئوال شما درست نيست. دکتر احمدي نژاد همواره مدافع حق و عدالت بوده و هيچگاه بي دليل و ناعادلانه از همکارانش دفاع نکرده است. او بارها تصريح کرده است که هر تخلفي حتي اگر از نزديکان او نيز باشد بايد به صورت عادلانه مورد رسيدگي قرار گيرد. موضوع آقاي رحيمي دو بخش کاملا متفاوت از هم دارد اما متاسفانه برخي افراد ذي نفوذ در کشور تلاش کردند تا اين دو بخش را به هم مرتبط کنند. يک بخش اين است که هيچ اتهامي متوجه آقاي محمدرضا رحيمي به عنوان معاون اول دولت دهم نيست و اتهام منسوبه ، مربوط به دوره مسئوليت ايشان در زماني بوده که در سمت رياست ديوان محاسبات ، زير نظر مجلس شوراي اسلامي خدمت مي کرده است ، اما متاسفانه برخي مقامات مسئول و عموم رسانه هاي اصلاح طلب و اصولگرا به صورتي بي محابا و به دور از جوانمردي و انصاف به انتقام کشي از دولت دهم پرداختند و دکتر احمدي نژاد را آماج تبليغات سوء خود قرار دادند و حتي آمران اصلي در اصل موضوع اتهامي را به فراموشي سپردند. بيانيه صادره از سوي دفتر رئيس جمهور سابق ، تلاشي در جهت تفکيک موضوع مسئوليت دکتر رحيمي در دولت دهم از پرونده اتهامي وي بدون تاييد روند رسيدگي قضايي به اتهامات بوده است. در مورد محتواي پرونده قضايي نيز آقاي رحيمي بهتر از هر فرد ديگري مي توانند توضيح دهند و فرايند رسيدگي قضايي به اتهامات منسوبه را تشريح کنند.   

اما برخي براين باورند که چون آقاي رحيمي متهم بوده است نبايد آقاي دکتر احمدي نژاد از ابتدا به ايشان پست مهم مي داد؟

اين حرف بي اساسي است که برخي مطرح مي کنند زيرا در هنگام اعطاي مسئوليت معاون اولي به آقاي محمد رضا رحيمي، هيچ اتهامي متوجه ايشان نبوده و حتي 215 تن از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي از اين انتصاب قاطعانه حمايت کرده بودند. حتي با فرض اينکه اتهامي متوجه يک فرد باشد، به صرف اتهام نمي توان او را از حقوق سياسي و اجتماعي اش محروم کرد.

نسبت سياسي آقاي رحيمي بيشتر به آقاي هاشمي نزديک است يا به آقاي دکتر احمدي نژاد؟
بنده دستگاه نيت خوان ندارم و نمي توانم به شما بگويم که آقاي رحيمي در طول سالهاي پس از انقلاب ، چه نيتي داشته است.

آقاي دکتر احمدي نژاد در چند نوبت متوالي دفاعيات محکمي از جناب آقاي رحيمي داشته اند و حتي در يکي از آنها مي گويند که اگر ثابت شود آقاي رحيمي خلافي داشته اند از مردم عذرخواهي مي کنند اين نکته اي است که در روزهاي اخير از سوي منتقدان رييس جمهور سابق مکررا يادآوري مي شود نظر شما در اين مورد چيست؟

دکتر احمدي نژاد بر اين نکته تاکيد داشته اند که اگر ثابت شود آقاي رحيمي ريالي در دولت دهم سوء استفاده کرده است، ايشان از مردم عذرخواهي خواهند کرد و اين موضع ايشان همچنان پابرجاست.علاوه بر اين تاکيد داشته اند که اگر به صورت "عادلانه محاکمه"  شود و البته در اين زمينه مسائلي وجود دارد که ورود به آن را به مصلحت جامعه و حتي شخص خودم نمي دانم.

اخيرا تلاشي در مجلس صورت گرفت تا نام نمايندگاني که از آقاي رحيمي پول گرفته اند منتشر شود اما به يکباره اين تلاش عقيم ماند آيا شما هم معتقديد که بايد نام اين نمايندگان منتشر شود؟

 بنده معتقدم بر اساس همان منطقي که دستگاه قضايي آقاي رحيمي را مستحق مجازات دانسته است، آمران اصلي و دريافت کنندگان مبالغ مزبور نيز بايد مجازات شوند. اگر زندان و انفصال از خدمات دولتي مجازات درستي براي آقاي رحيمي باشد، به طور اولي دستور دهندگان و دريافت کنندگان نيز مستحق مجازاتي شديدتر و يا مشابه آن هستند.  

برخي تحليل مي کنند به زندان رفتن آقاي رحيمي که معاون اول دولت آقاي احمدي نژاد بوده ضربه اي به محبوبيت آقاي احمدي نژاد در جامعه مي زند به نظر شما اين رويداد چه تاثيري در وجهه عمومي آقاي دکتر احمدي نژاد دارد؟

همان خدايي که با وجود شديدترين تبليغات مسموم در فضاي عمومي کشور ، اعتبار و منزلت دکتر احمدي نژاد را حفظ کرده و اعتماد مردم را به ايشان تحکيم بخشيده است ، از اين پس نيز نيرنگ ها و توطئه هاي مشمئز کننده عليه او را بي اثر کرده و خادم ملت را براي خدمتي بالاتر و موثرتر از گذشته به اين آب و خاک پاک حفظ خواهد کرد.  
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پربازدید ها

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

سیمان به قیمت واقعی خود بازگردانده شد

قهرمانان المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ امروز با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

امکانات مقابله با کرونا در استان کرمان را بازبینی و ضعف ها را برطرف کنید

رییسی: تقویت تعاملات، سطح همکاری‌های تهران- دوشنبه را ارتقا می‌دهد

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)