کد خبر: ۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۵
ارسال به دوستان
ذخیره

معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه کاهش 50 درصدی ساخت و ساز مشکل اصلی بیمه کارگران ساختمانی است، گفت: برای افزایش پوشش بیمه کارگران ساختمانی جدید منتظر مصوبه هیئت دولت هستیم.

محمدحسن زدا در گفتگو با مهر، در مورد آخرین وضعیت بیمه کارگران ساختمانی افزود: بر اساس تصویب مجلس شورای اسلامی، بیمه کارگران ساختمانی مطابق ۱۵ تا ۲۰ درصد مبلغ تمام شده پروانه ساختمان محاسبه می شود که مصوبه 15 درصد به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده است.

وی تاکید کرد: ما از دولت درخواست کرده ایم برای افزایش پوشش بیمه ای کارگران جدید ساختمانی مصوبه را به ۲۰ درصد تبدیل کنند که در حال حاضر نیز منتظر تصویب دولت هستیم.

زدا با اشاره به اینکه این درخواست در هفته جاری در دستور هیئت دولت قرار می گیرد، اظهار داشت: باید این مصوبه به ما ابلاغ شود تا ببینیم می توان چه تعداد کارگران ساختمانی را برای تحت پوشش قرار گرفتن افزایش دهیم.

معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه بعد از ابلاغ مصوبه چه تعداد بر پوشش کارگران ساختمانی افزوده می شود، گفت: باید ابتدا ببینیم میزان منابعی که از سوی دولت به ما اختصاص پیدا می کند چقدر است و در این صورت وضعیت بیمه کارگران ساختمانی جدید نهایی می شود.

وی از بیمه ۸۰۰ هزار کارگر ساختمانی خبر داد و گفت: پوشش این تعداد افراد تا زمانی که منابع بیمه ای جدید اضافه شود، ادامه پیدا می کند.

زدا در مورد همکاری شهرداری ها با سازمان تامین اجتماعی برای معرفی کارگران ساختمانی توضیح داد: تاکنون این افراد بلاتکلیف بودند، اما با تصویب قانون جدید چنانچه این کار را انجام ندهند، اقدامی غیرقانونی انجام داده اند و آثاری که برای کار غیرقانونی وجود دارد، برای آنان هم اجرایی می شود که البته مطمئن هستیم شهرداری ها با ما همکاری خواهند کرد.

معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی در خصوص کارگران ساختمانی که پشت نوبت بیمه قرار دارند، نیز اظهار داشت: بر اساس اعلام انجمن صنفی کارگران ساختمانی در حال حاضر یک میلیون نفر پشت نوبت هستند که در صورت افزایش منابع به مرور تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه مشکل رکود در ساخت و ساز معضلی است که برای بیمه کارگران ساختمانی با آن روبرو هستیم، تاکید کرد: مشکل اصلی ما رکود در بحث ساخت و ساز است و نه عدم همکاری شهرداری ها و بر اساس اعلام مرکز آمار، ۵۰ درصد صدور پروانه ساختمان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است که این موضوع برای بیمه کارگران ساختمانی خوب نیست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رئیس جمهور: دستگاه‌های مسوول تمام تلاش خود را برای جلوگیری از موج چهارم بیماری کرونا در کشور بکار گیرند

مونسان: کرمان مقصد اصلی گردشگران خارجی می‌شود/ تمدید فرصت استفاده از تسهیلات صنایع دستی تا پایان اسفند/ طرح زیرگذر باغ شاهزاده ماهان  غیرقابل توجیه است

ما قیمت گذاری می‌کنیم اما در بازار یک اتفاق دیگر می‌افتد

بهزاد نبوی رییس و سیدحسین مرعشی نایب رئیس جبهه اصلاحات شدند

اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات از خنثی شدن یک عملیات تروریستی در غرب کشور

روحانی: من می ترسم پشت پرده دستی در کار باشد که بخواهند مردم را از انتخابات مایوس کنند و بگویند اراده دست ما است نه دست شما، شما مردم کاره ای نیستید/ ما می‌توانستیم از برجام خارج شویم ولی آن را حفظ کردیم؛ برای به کرسی نشاندن حرف‌مان

نظارت صداوسیما بر اینترنت مثل سپردن هوافضا به اتحادیه مینی‌بوس‌رانی است

فرماندار بافت: ۲ روستای شهرستان بافت قرنطینه شدند

۸۳ درصد اقتصاد کرمان تحت تأثیر کرونا قرار گرفته

تخصیص ارز مورد نیاز خرید واکسن از هند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)