کد خبر: ۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۵
ارسال به دوستان
ذخیره

معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه کاهش 50 درصدی ساخت و ساز مشکل اصلی بیمه کارگران ساختمانی است، گفت: برای افزایش پوشش بیمه کارگران ساختمانی جدید منتظر مصوبه هیئت دولت هستیم.

محمدحسن زدا در گفتگو با مهر، در مورد آخرین وضعیت بیمه کارگران ساختمانی افزود: بر اساس تصویب مجلس شورای اسلامی، بیمه کارگران ساختمانی مطابق ۱۵ تا ۲۰ درصد مبلغ تمام شده پروانه ساختمان محاسبه می شود که مصوبه 15 درصد به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده است.

وی تاکید کرد: ما از دولت درخواست کرده ایم برای افزایش پوشش بیمه ای کارگران جدید ساختمانی مصوبه را به ۲۰ درصد تبدیل کنند که در حال حاضر نیز منتظر تصویب دولت هستیم.

زدا با اشاره به اینکه این درخواست در هفته جاری در دستور هیئت دولت قرار می گیرد، اظهار داشت: باید این مصوبه به ما ابلاغ شود تا ببینیم می توان چه تعداد کارگران ساختمانی را برای تحت پوشش قرار گرفتن افزایش دهیم.

معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه بعد از ابلاغ مصوبه چه تعداد بر پوشش کارگران ساختمانی افزوده می شود، گفت: باید ابتدا ببینیم میزان منابعی که از سوی دولت به ما اختصاص پیدا می کند چقدر است و در این صورت وضعیت بیمه کارگران ساختمانی جدید نهایی می شود.

وی از بیمه ۸۰۰ هزار کارگر ساختمانی خبر داد و گفت: پوشش این تعداد افراد تا زمانی که منابع بیمه ای جدید اضافه شود، ادامه پیدا می کند.

زدا در مورد همکاری شهرداری ها با سازمان تامین اجتماعی برای معرفی کارگران ساختمانی توضیح داد: تاکنون این افراد بلاتکلیف بودند، اما با تصویب قانون جدید چنانچه این کار را انجام ندهند، اقدامی غیرقانونی انجام داده اند و آثاری که برای کار غیرقانونی وجود دارد، برای آنان هم اجرایی می شود که البته مطمئن هستیم شهرداری ها با ما همکاری خواهند کرد.

معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی در خصوص کارگران ساختمانی که پشت نوبت بیمه قرار دارند، نیز اظهار داشت: بر اساس اعلام انجمن صنفی کارگران ساختمانی در حال حاضر یک میلیون نفر پشت نوبت هستند که در صورت افزایش منابع به مرور تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه مشکل رکود در ساخت و ساز معضلی است که برای بیمه کارگران ساختمانی با آن روبرو هستیم، تاکید کرد: مشکل اصلی ما رکود در بحث ساخت و ساز است و نه عدم همکاری شهرداری ها و بر اساس اعلام مرکز آمار، ۵۰ درصد صدور پروانه ساختمان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است که این موضوع برای بیمه کارگران ساختمانی خوب نیست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

امکانات مقابله با کرونا در استان کرمان را بازبینی و ضعف ها را برطرف کنید

۳۳ درصد کرمانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی در دوره همه‌گیری را رعایت می‌کنند

صادقانه به دنبال تفاهم ایران و عربستان هستیم / مناقشه‌ میان تهران و ریاض فاجعه بار خواهد بود / هر گونه درگیری بین این دو، بر قیمت نفت تأثیر می گذارد / کل جهان باید اطمینان یابند که ایران و عربستان به تفاهم دست می‌یابند

رییسی: تقویت تعاملات، سطح همکاری‌های تهران- دوشنبه را ارتقا می‌دهد

قهرمانان المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ امروز با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

حداقل سن واکسیناسیون کرونا ۵ سال دیگر کاهش یافت / متولدان ۱۳۶۸ و قبل از آن می‌توانند ثبت نام کنند

سیمان به قیمت واقعی خود بازگردانده شد

ثبت نام قطعی ۴۲ هزار نفر برای پیاده روی اربعین/ رئیس سازمان حج: تمام زائران باید از طریق هوایی سفر کنند

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90

واکسیناسیون کرونا در کرمان از مرز 1.5 میلیون دُز گذشت

پربازدید ها

نحوه "بازنشستگی زنان شاغل " تشریح شد

آبفا کرمان: اقدامات را برای رفع بوی نامطبوع فاضلاب سرعت بخشیدیم

هلال احمر: تا دو ماه آینده ۷۰ میلیون دوز واکسن کرونا وارد می‌کنیم / ۱۰ میلیون دوز از این واکسن ها مخصوص سنین ۱۲ تا ۱۸ سال است

آموزش و پرورش: مدارس از آبان به صورت تدریجی، حضوری خواهند شد / در مناطق شهری، ترجیح می‌دهیم مدارس دیرتر حضوری شوند / فاصله‌های استاندارد‌ چپ و راست، میانگین فضا برای هر دانش آموز و تراکم مدرسه را مشخص کرده ایم

واکسیناسیون کرونا در کرمان از مرز 1.5 میلیون دُز گذشت

۳۳ درصد کرمانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی در دوره همه‌گیری را رعایت می‌کنند

حداقل سن واکسیناسیون کرونا ۵ سال دیگر کاهش یافت / متولدان ۱۳۶۸ و قبل از آن می‌توانند ثبت نام کنند

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)