کد خبر: ۸۴۲
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
ذوالفقاری گفت: درصورت تایید زنده بودن دانایی‌فر و خیانت وی به کشور با آن برخورد می‌کنیم.
ذوالفقاری گفت: درصورت تایید زنده بودن دانایی‌فر و خیانت وی به کشور با آن برخورد می‌کنیم.

به نوشته نسیم معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در جمع خبرنگاران گفت: اگر زنده بودن دانایی‌فر تأیید شود در صورتی که جرم و خیانتی از سوی وی نسبت به کشور ایجاد شده باشد طبق قانون با آن برخورد می‌کنیم.

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در حاشیه تجدید میثاق کارکنان وزارخانه متبوعش در جمع خبرنگاران در مورد آخرین اخبار از شناسایی عامل اسیدپاشی اصفهان گفت: عامل اسیدپاشی اصفهان هنوز دستگیر نشده و وزارت کشور با همراهی نیروی انتظامی، اطلاعات سپاه، وزارت اطلاعات و نیز شورای تأمین استان اصفهان در حالی پیگیری پرونده مذکور است.

او در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص مبنی بر اینکه خبرهایی رسیده حاکی از آن است که عامل اسیدپاشی اصفهان متواری شده است گفت: اگر کسی فرد مذکور را می‌شناسد باید به ما اطلاع دهد اما در این زمینه باید بگویم که وی هنوز شناسایی نشده است.

ذوالفقاری با تأکید بر اینکه شناسایی عامل اسیدپاشی اصفهان هنوز قطعی نشده متذکر شد باید توجه شود که در این زمینه هر حرفی می‌زنیم بر اساس کار کارشناسی و دقیق باشد پس باید بگویم که درحال حاضر متواری شدن وی صحت ندارد و فضا به گونه‌ای است که کار پیچ خورده است.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور همچنین در خصوص تعیین تکلیف وضعیت گروهبان دانایی‌فر گفت: خبرهایی در مورد وضعیت وی اعلام شده ولی شهید شدن وی قطعی نیست.

او با بیان اینکه اگر گروهک تروریستی وعده داده که قرار است دانایی‌فر طی نشست خبری صحبتی کند وضعیت زنده بودن وی تأیید می‌شود که اگر زنده بودن وی تأیید شود در صورتی که جرم و خیانتی از سوی وی نسبت به کشور ایجاد شده باشد طبق قانون با آن برخورد می‌کنیم ولی در حال حاضر نمی‌توان در این زمینه پیش داوری کرد.

ذوالفقاری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در شرایط کنونی کشور همگی باید وظایف خود را به خوبی انجام دهیم گفت: نباید از آرمان‌های انقلاب فاصله بگیریم.

او با اشاره به زمان ورود امام به فرودگاه کویت گفت: زمانی که ایشان وارد فرودگاه مذکور شد اجازه ندادند که ایشان وارد کشور شود و در آنجا شرایط سخت و ناگواری برای طرفداران امام به وجود آمد که امروز اگر در این مورد سخن بگوییم خیلی دردآور است.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه باید کارهایی انجام دهیم که مدیون شهدا نباشیم و بدانیم که امام با مردم جامعه چگونه رفتار می‌کرد گفت: از نظر ما امام اصولگرای واقعی بود و هیچ چیزی را فدای راهی که انتخاب کرده بودنمی‌کرد.

او فصل الخطاب فرمایشات امام خمینی را قانون عنوان کرد و گفت: بر همین اساس ما امروز مسلط هستیم آنچه امام پایه گذاری کرد پایبند باشیم و در واقع آنچه دستورات اسلام بوده را به بهترین شکل ممکنت انجام دهیم تا نزد امام و شهدای رو سفید باشیم.

ذوالفقای در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا از آرمان‌های امام فاصله گرفتیم ابراز تأسف کرد و گفت: متأسفانه در روزگار کنونی مصالح فردی را در نظر می‌گیریم و هیچ کس حاضر نیست جان خود را فدا کند در حالی که با درک وصیت‌نامه شهدا به خوبی شاهدیم که آنها همگی به یک موضوع اعتقادی باور داشتند.

ذوالفقاری در ادامه با بیان اینکه اگر اگر بخواهیم مشکلات را حل کنیم باید به روحیه اول انقلاب برگردیم تأکید کرد:در آن دوران همه به دنبال انجام بستر آرمان‌های انقلاب بودند اما امروز از نظر اخلاق و رفتار در این مورد فاصله گرفته‌ایم.

او ادامه داد: در دوران آغازین انقلاب هر کس هر کاری را که انجام می‌داد به آن اشاره نمی‌کرد اما امروز هر کار کوچکی که انجام می‌شود به دنبال بزرگنمایی آن هستند و رفتار افراد در این زمین پوپولیسی است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پربازدید ها

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

سیمان به قیمت واقعی خود بازگردانده شد

قهرمانان المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ امروز با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

امکانات مقابله با کرونا در استان کرمان را بازبینی و ضعف ها را برطرف کنید

رییسی: تقویت تعاملات، سطح همکاری‌های تهران- دوشنبه را ارتقا می‌دهد

اگر استاندار می‌گذارید باید به عنوان بالاترین رکن اجرایی بتواند تصمیم گیری کند

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)