کد خبر: ۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۵
ارسال به دوستان
ذخیره
بعد از نامه محمود احمدی نژاد و اعلام برائت وی از مفاسد محمدرضا رحیمی، معاون اول و رئیس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی خود، رحیمی طی نامه‌ای خطاب به احمدی نژاد دست به افشاگری‌های متعددی زد. از جمله آن که گفت هنگامی که وی در سمت رئیس دیوان عالی محاسبات کشور بوده، از شخصی به نام جابر ابدالی، یک میلیون و دویست میلیون تومان دریافت کرده و بین 170 کاندیدای اصولگرای مجلس هشتم پخش کرده است.

به گزارش آفتاب این در حالی است که محمدرضا نادری، وکیل رحیمی، اعلام کرده است که محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس نهم  نیز نامش به‌خاطر دریافت مبلغ کمک به نمایندگان از طرف جابر ابدالی در پرونده وجود دارد.

محمدرضا نادری در این زمینه به خبرنگار آفتاب گفت: آقای باهنر در دادگاه رحیمی حضور نخواهد یافت اما شهادت نامه ای نوشته است که ما برای روز دادگاه رحیمی در پرونده قرار داده ایم. 

نادری گفت:این نامه رسانه ای نشده است و نمی توانم محتوای آن را آشکار سازم تا بعد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا محمدرضا رحیمی هنوز برای اجرای حکم به زندان اوین نرفته است، گفت: من در این مورد حرفی نباید بزنم.

 به گزارش آفتاب محمد رضا رحیمی، به پرداخت 5میلیارد و هفتصد و نود و یک میلیون تومان به بیت‌المال و تحمل پنج سال و 91 روز حبس محکوم شد.

شهادت‌نامه‌ کتبی باهنر به رحیمی در پرونده پرداخت پول به نمایندگان
 
بعد از افشای پرداخت پول به 170 نفر از نمایندگان مجلس هشتم از طرف شخصی به نام "جابرابدالی" که از طرف محمدرضا رحیمی معاون اول محمود احمدی نژاد مطرح شد. وکیل وی به رسانه ها گفته است که محمدرضا باهنر عضو هیات رییسه و نماینده هشت دوره مجلس نیز در جریان این پرداخت ها قرار داشته است.

کمال الدین پیرموذن نماینده اردبیل در مجلس که پیگیر تهیه‌نامه برای افشای اسانی 170 نماینده دریافت کننده پول است نیز به "آفتاب" می‌گوید: من از همکاران در مجلس شنیده‌ام که این پرداخت‌ها در دو نوبت در یک هفته انجام شده است و آقای باهنر هم در جریان یک بار این پرداخت‌ها بوده است.

پیرموذن تاکید می‌کند: این موضوع در حد شایعه است و هنوز هیچ اطلاعات موثقی درباره آن وجود ندارد. عضو فراکسیون رهروان ولایت در پاسخ به این سوال که آیا از آقای باهنر در این مورد سوال کرده‌اید؟ مطرح می‌کند: نه من درگیر تهیه‌نامه برای اعلام اسامی نماینده‌های دریافت‌کننده این پول بودم و صلاح ندیدم تا قبل از ارائه نامه به روسای قوه مقننه و قضاییه در این مورد اظهارنظری از ایشان کنم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید می‌کند: این موضوع مهم نیست که چه کسی در جریان این پرداخت‌ها بوده است. ما از مجلس و قوه قضاییه می‌خواهیم که این موضوع را بررسی و صحت و سقم قضیه را مشخص کنند. همچنین نام نمایندگانی که پول دریافت کرده‌اند را در اختیار اذهان عمومی قرار دهند.

پیرموذن در پاسخ به سوال خبرنگار آفتاب که عنوان کرد اگر مشخص شود که محمدرضا باهنر به عنوان عضو هیات رییسه مجلس در جریان این پرداخت‌ها بوده است، آیا از او توضیح خواسته می‌شود؟ می‌گوید: اگر مشخص شود که چنین چیزی واقعیت داشته و اسناد رسمی دال بر دخالت یا اطلاع آقای باهنر در این خصوص به دست ما برسد؛ مطمئنا از ایشان می‌خواهیم که در صحن علنی مجلس در این خصوص پاسخ دهند.

پیرموذن درباره نامه‌هایی که در آنها درخواست شده تا اسامی 170 نماینده‌ای که از رحیمی  پول دریافت کرده‌اند، به آفتاب می‌گوید: دو نامه تهیه شده که براساس آنها از آقای علی لاریجانی رییس محترم مجلس شورای اسلامی و آقای صادق لاریجانی رییس محترم قوه قضاییه خواسته شده است تا نام نمایندگان افشاء عمومی شوند.

او مطرح می‌کند: امروز نامه‌ها به رییس دفتر آقای علی لاریجانی و معاون پارلمانی آقای صادق لاریجانی تحویل داده شد. این نامه حاوی 20 امضاء هستند. البته بعد از تحویل نامه‌ها نمایندگان بسیاری درخواست امضاء آن را داشتند؛ اما با همان تعداد امضاء رسیدگی انجام می‌شود. نماینده اردبیل تاکید می‌کند دلیل این کار این است که افکار عمومی از مجلس می‌خواهد که این اسامی افشاء شوند. ما نیز به عنوان نمایندگان مردم وظیفه داریم به این درخواست جامع عمل بپوشانیم. این حق مردم است که بدانند در مجلس چه اتفاقاتی روی داده و می‌دهد. پیگیری این نامه در جهت تنویر افکار عمومی است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پربازدید ها

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

سیمان به قیمت واقعی خود بازگردانده شد

قهرمانان المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ امروز با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

امکانات مقابله با کرونا در استان کرمان را بازبینی و ضعف ها را برطرف کنید

رییسی: تقویت تعاملات، سطح همکاری‌های تهران- دوشنبه را ارتقا می‌دهد

اگر استاندار می‌گذارید باید به عنوان بالاترین رکن اجرایی بتواند تصمیم گیری کند

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)