کد خبر: ۸۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۰
ارسال به دوستان
ذخیره
دو روز پیش یکی از اعضای شورای شهر تهران برای اولین بار در تاریخ مدیریت شهری پایتخت، متن کامل لایحه پیشنهادی بودجه شهرداری تهران را پیش از تصویب روی سامانه اطلاع‌رسانی شورای شهر تهران قرار داد و از شهروندان و کارشناسان مالی و شهری خواست تا نظرات خود را درباره کتاب دخل و خرج یکساله مدیریت شهری 94 به شورا ارائه دهند.

آفتاب: به گزارش دنیای اقتصاد، لایحه پیشنهادی بودجه در 6بخش مجزا به همراه پیوست‌ها و برش اولیه از برنامه پنج ساله دوم شهرداری منتشر شده است. بخش نخست این گزارش به ارائه جزئیات لایحه پیشنهادی بودجه 94 اختصاص دارد که بررسی اولیه آن اعداد و ارقام جالبی را از میزان درآمد‌ها و ریز هزینه‌های شهرداری تهران در سال آینده بیان می‌کند. مطابق با تحلیل‌های اولیه با آنکه شهردار تهران ادامه رکود ساخت‌وساز را یکی از دلایل انقباضی شدن بودجه سال آینده عنوان کرده است اما همچنان نزدیک به 8 هزار میلیارد تومان از درآمدهای سال آتی شهر تهران به مجموعه عوارض ساختمانی (شامل تراکم، تغییر کاربری، پروانه و...) متکی است. 

براساس آنچه در جریان انتشار عمومی متن لایحه پیشنهادی بودجه سال 94 شهرداری تهران مشخص شده، مجموعه عوارض ساختمانی مصوب سال 93  معادل 7 هزار و 700میلیارد تومان تعیین شده بود که گزارش شهرداری از عملکرد 9 ماه نخست سال جاری نشان می‌دهد تاکنون حدود 5هزار و 400 میلیارد تومان از این رقم کسب شده است. 

درآمد در نظر گرفته شده برای عوارض ساخت‌وساز برای سال آینده نیز در لایحه پیشنهادی نزدیک به رقم سال جاری یعنی 7 هزار و 700میلیارد تومان است که حدود 4 هزار میلیارد تومان آن از محل صدور مجوز تراکم و 3 هزار و 500 میلیارد تومان از محل تغییر کاربری‌ها تامین خواهد شد. یکی از ردیف‌های درآمدی جالب برای شهرداری تهران در سال آینده نیز تحت عنوان «عوارض حذف پارکینگ» معادل 170 میلیارد تومان است، این درحالی است که مطابق با ضوابط طرح تفصیلی جدید، شهرداری اجازه صدور مجوز ساخت بدون تامین پارکینگ را ندارد. یکی دیگر از ردیف‌های درآمدی پیش‌بینی شده برای سال آینده نیز جرایم مربوط به کمیسیون ماده 100 است که در بودجه سال 94 نسبت به سال جاری 50 درصد رشد داشته است. درآمدهای حاصل از جریمه کمیسیون ماده 100 مصوب سال جاری 30 میلیارد تومان بوده که در 9 ماه نخست بیش از رقم درنظرگرفته شده (32 میلیارد تومان) از این محل وصول شده است. این ردیف درآمدی در بودجه سال آینده به حدود 46 میلیارد تومان رسیده است. 
برچسب ها: شهرداری تهران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پربازدید ها

واکسیناسیون کرونا در کرمان از مرز 1.5 میلیون دُز گذشت

۳۳ درصد کرمانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی در دوره همه‌گیری را رعایت می‌کنند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

حداقل سن واکسیناسیون کرونا ۵ سال دیگر کاهش یافت / متولدان ۱۳۶۸ و قبل از آن می‌توانند ثبت نام کنند

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)