کد خبر: ۸۹۲
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۰
ارسال به دوستان
ذخیره
عضو سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام در کرمان:
به شخصه معتقدم هر انسانی که در جامعه زندگی می کند مسوولیتی اجتماعی دارد و انسانی موفق است که به این مسوولیت اجتماعی عمل کند. مسوولیت اجتماعی می تواند محدود به فعالیت های کوچک باشد و یا تا فعالیت های مدنی و اجتماعی گسترده تر، بسط یابد.
یک عضو سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام در کرمان گفت: مصممیم که همکاری و تعامل مناسبی با شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان داشته باشیم.

عماد محسنی تکلو گفت وگویی با ایسنا منطقه کویر داشت که بخش‌هایی از آن در پی می‌آید:

به عقیده شما کار تشکیلاتی، دغدغه جوانان دغدغه مند امروز را پاسخ می دهد؟ دغدغه های شما در فعالیت های سیاسی چیست؟

به شخصه معتقدم هر انسانی که در جامعه زندگی می کند مسوولیتی اجتماعی دارد و انسانی موفق است که به این مسوولیت اجتماعی عمل کند. مسوولیت اجتماعی می تواند محدود به فعالیت های کوچک باشد و یا تا فعالیت های مدنی و اجتماعی گسترده تر، بسط یابد. اما متاسفانه در جامعه ما، به مسوولیت های اجتماعی توجهی نمی شود. معتقدم اصلاح جامعه، چه سیاسی، چه اجتماعی و چه فرهنگی و اقتصادی از درون جامعه و از خود ما شروع می شود. کسانی که تصمیم سازی می کنند و مسوولیتی بر دوش آنها گذارده شده است از دل جامعه برآمده اند.

اگر اشتباهی در مسیر پیشرفت صورت گیرد مقصر کل جامعه است، چرا که برآیند آن، برونداد خوبی نداشته است. باید به افراد جامعه به کمک اقدامات فرهنگی و اجتماعی، آگاهی سیاسی دهیم. اگر جامعه ای آگاهی سیاسی پیدا کند روح پرسش گری در آن زنده خواهد شد و جامعه زنده و پویا میشود. در ایران معاش اندیشی و مسائل اقتصادی موجب آن شده که مطالبه گری عمومی کاهش یابد. به عقیده من در ذیل کار جمعی و تشکیلاتی است که می توان جامعه از جمله جوانان را مطالبه گر بار آورد. همچنین مطبوعات و رسانه های جمعی، برگزاری همایش ها و نیز تشکیل کارگاههای آموزشی بر روند آگاهی بخشی تاثیرگذار خواهند بود.

حجت الاسلام و المسلمین هادی خامنه ای، دبیر کل مجمع نیروهای خط امام، در کنگره این حزب، از اصلاحات به عنوان جریانی که هیچگاه به پایان نمی رسد و همواره ادامه دارد یاد کرده است. نظر شما در این خصوص چیست؟

هر شاخه فکری که در کشور به وجود می آید، از بدنه و نیز سابقه اجتماعی برخوردار است؛ مسوولینی هم که از جریان اصلاح طلبی بوده و در حال خدمت هستند برآمده از جامعه اند.اگر بپذیریم که اصلاحات از دل جامعه برآمده است پس مطمئنا از بین نمی رود. بسیاری از مردم بر این عقیده بودند که مسیر اشتباهی در سیاست گذاری کشور وجود دارد بنابراین اصلاحات به وجود آمد و تا وقتی که به نتیجه نسبی نرسد ادامه خواهد داشت و تمام نمی شود.

دو مورد در همین باره به نظرم می رسد، اول آنکه، هستند کسانی که به مخالفت با اصلاح سیاسی، اجتماعی و اقتصادی می پردازند که علی رغم سنگ اندازی ها و تخریب، مطمئنا راه به جایی نخواهند برد، چون تفکر اصلاحات خواهان اجتماعی دارد. مورد دوم هم آنکه ساختار قانون اساسی، بگونه ای است که راه را برای اصلاح روش‌های اشتباه باز گذاشته است. 

به بحث مجمع نیروهای خط امام در کرمان بپردازیم. شاخه کرمانِ سازمان جوانان و دانشجویان حزب چگونه شکل گرفت؟

سابقه  آشنایی دوستانی که امروز در سازمان جوانان مجمع در استان کرمان گرد هم آمده‌اند به فعالیت های سیاسی و به ویژه انتخابات سال 92 بر می گردد. مقرر شده بود که این تعداد از دوستان در ذیل یک تشکل به فعالیت های منسجم تر بپردازند که با برخی پیشنهادات و بررسی ها در نهایت به گزینه سازمان دانشجویی و جوانان نیروهای خط امام رسیدیم. در حال حاضر هم در حال عضو گیری هستیم اما مطمئنا عضویت و مشارکت علاقه مندان، بر اساس چند مولفه صورت می گیرد: اول آنکه متعهد به چارچوب فکری مجمع باشند. دوم آنکه سابقه فعالیت مناسبی داشته باشند. سوم آنکه سن آنها از حد معین که بشود به آنها جوان گفت تجاوز نکند و دست آخر هم آنکه بدنه اجتماعی مناسبی به همراه خود داشته باشند.

پس از اخذ مجوز چه برنامه و مبنایی بر اجرای آن دارید؟

در خصوص برنامه های مدنظر، باید گفت که آموزش از اولویتهای اصلی ماست. عملا آموزش صحیح موجب تصمیمات صحیح و در نهایت افزایش بهره وری می شود. سعی داریم کار تشکیلاتی مان بگونه ای باشد که توانمندی اعضا در تشکل به خوبی بارور شده و در میادین و کارزارهای سیاسی به عرصه عمل و آزمایش درآیند. درهای مجمع بر روی همه کسانی که به نحوی دل در گروی کار گروهی و بهره گیری از خرد جمعی دارند، باز است. سعی مان نیز بر آن است که از حواشی بپرهیزیم و به تعارض ناسالم با سایر فعالان نیز نرویم. ضمن آنکه مصممیم که همکاری و تعامل مناسبی با شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان نیز داشته باشیم.

به عقیده شما نسل دیروز و امروز از هم فاصله گرفته اند؟

بله مطمئنا، این خلاء همیشه بین فعالان و تشکیلات سیاسی وجود داشته است. به دلیل اتفاقاتی که می افتد ارتباط بین نسل دیروز و امروز بوجود می آید. یکی از آسیب هایی که کادرسازی ها را دچار مشکل می کند همین است که فاصله بین نسل اول و نسل ما زیاد است. البته نباید بگذاریم این فاصله بیشتر شود چون قاعدتا فرصت آزمون و خطا نداریم.

برچسب ها: عماد محسنی تکلو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

واکسیناسیون کرونا در کرمان از مرز 1.5 میلیون دُز گذشت

اگر استاندار می‌گذارید باید به عنوان بالاترین رکن اجرایی بتواند تصمیم گیری کند

هلال احمر: تا دو ماه آینده ۷۰ میلیون دوز واکسن کرونا وارد می‌کنیم / ۱۰ میلیون دوز از این واکسن ها مخصوص سنین ۱۲ تا ۱۸ سال است

قسط ۸.۶میلیون‌تومانی وام جدید مسکن/ سود ۶۰۰میلیون تومانی وام ۴۸۰میلیونی

آموزش و پرورش: مدارس از آبان به صورت تدریجی، حضوری خواهند شد / در مناطق شهری، ترجیح می‌دهیم مدارس دیرتر حضوری شوند / فاصله‌های استاندارد‌ چپ و راست، میانگین فضا برای هر دانش آموز و تراکم مدرسه را مشخص کرده ایم

نحوه "بازنشستگی زنان شاغل " تشریح شد

آبفا کرمان: اقدامات را برای رفع بوی نامطبوع فاضلاب سرعت بخشیدیم

طرح تشکیل استان بم اعلام وصول شد

نرخ بیکاری و پایین بودن بهره‌وری، علائم پایین بودن دانش بنیانیِ اقتصاد کشور

ضربه وزارت اطلاعات به یک تیم تروریستی

پربازدید ها

طرح تشکیل استان بم اعلام وصول شد

استان کرمان برای آیندگان ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد

وزارت کشور: فیش حقوقی مدرس خیابانی شامل تجمیع معوقات و مطالبات چند ماهه است

ضربه وزارت اطلاعات به یک تیم تروریستی

اروپا: ایران بدون تاخیر بیشتر به مذاکرات برگردد/ لغو تحریم‌های هسته‌ای یک بخش ضروری برجام است

سفرهای نظارتی قالیباف بعد از انتخابات به پایان رسید؟

حسن رعیت به ۳۵ سال حبس محکوم شد/ مشکل سند خودرو از طریق مجلس رفع شود

قسط ۸.۶میلیون‌تومانی وام جدید مسکن/ سود ۶۰۰میلیون تومانی وام ۴۸۰میلیونی

برنامه لاریجانی برای آینده سیاسی خود چیست؟

توصیه فعال سیاسی به تنظیم رفتار اصلاح طلبان با دولت رئیسی

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)