کد خبر: ۸۹۷
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۰:۱۹
ارسال به دوستان
ذخیره
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به مراکز دینی و حوزه‌های علمیه و تجهیز و مرمت آنها، اظهار داشت: دولت تلاش خواهد کرد در حد امکان ، به این وظیفه عمل کند.
دکتر روحانی گفت: همه باید بدانند که یارانه نقدی یک دوران موقتی دارد، برای اینکه حامل‌های انرژی به نرخ واقعی خود برسد و کسانی که آسیب‌پذیر هستند، تقویت شوند و امیدواریم کسانی که وضعیت اقتصادی ضعیفی دارند با رونق اقتصادی بتوانند روی پای خود بایستند.

رییس جمهوری شامگاه چهارشنبه در دیدار علما، فضلا و طلاب استان اصفهان بر ضرورت معرفی اسلام واقعی به دنیا تأکید کرد و گفت: امروز موفقیت دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران برای ترویج اسلام واقعی، اخلاق و توسعه کشور به عنوان پیروزی و عظمت بیشتر دین محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، با بیان اینکه امام خمینی(ره) کار بسیار بزرگی نسبت به اسلام و معرفی آن انجام دادند، اظهارداشت: دنیای شرق و غرب در آن دوران چنین القاء کرده‌ بودند که دوران دین سپری شده است، اما امام(ره) همه این حرف‌های باطل را کنار زد، به گونه‌ای که همه در جهان احساس کردند که در عصر حاضر هم دین ،تنها راه نجات مردم در برابر ابرقدرت‌های استعماری و استبدادی است.

رییس جمهوری با بیان اینکه کلمات عاشورا، تاسوعا، محرم و آیت‌الله با نهضت امام خمینی(ره) وارد ادبیات سیاسی جهان شد، گفت: با نهضت امام(ره) همگان به تأثیر عاشورا و تاسوعا و جایگاه پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام حسین(ع) پی بردند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه همه موظفیم اسلام واقعی را به دنیا معرفی کنیم، تصریح کرد: امام راحل این تهمت را که دوران دین سپری شده است ، زدودند و برای جهانیان روشن کردند که دین یک قدرت بزرگ و توانمند برای اداره جامعه است.

رییس جمهوری در ادامه به جایگاه درخشان و باسابقه حوزه علمیه اصفهان از لحاظ تفکر دینی اشاره کرد و اظهارداشت: حوزه علمیه اصفهان از دیرباز جامعه محور بوده است و امروز هم از این حوزه توقع بیشتری نسبت به دولت و حکومت وجود دارد.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: عده‌ای تصور می‌کردند که دین فقط برای عبادت و اخلاق است و قادر نیست جامعه را اداره کند، اما امام(ره) در پاسخ به چنین تفکراتی فرمودند که کاری نکنید که در پیچ و خم سیاست چنین تصور شود که دین قدرت اداره جامعه را ندارد و بی‌تردید ترویج نگاه محدود به دین با راهی که امام راحل می‌پیمودند و امروز مقام معظم رهبری آن را ادامه می‌دهند، منافات دارد.

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه دین از قدرت اداره جامعه در همه حوزه‌ها برخوردار است، گفت: البته باید از تجربیات و علم دیگران هم استفاده کنیم و زمانی که دین با فرهنگ ملی و علم و تجربه دیگران مخلوط شده، موفقیت‌های زیادی به دست آمده است.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه دین با خشونت و افراطی‌گری منافات دارد، اظهار داشت: امروز باید تلاش کنیم که به دنیا بگوییم دین با خشونت فاصله دارد، یکی از تهمت‌هایی که در سال‌های اخیر نسبت به دین رواج پیدا کرده است، معرفی اسلام به عنوان دین خشونت است که اتفاقاً منشأ آن نیز خود غربی‌ها هستند و اقدامات شرم‌آور و وحشیانه گروه‌های افراطی هیچ ارتباطی با دین، پیامبر و قرآن ندارد.

رییس جمهوری تصریح کرد: امروز همه وظیفه داریم که اسلام واقعی را به دنیا معرفی کنیم، نامه‌ای که مقام معظم رهبری اخیراً خطاب به جوانان منتشر کردند برای این است که دنیا با حقیقت اسلام واقعی آشنا شود.

دکتر روحانی با بیان اینکه در دولت یازدهم توانستیم پرچم جهان ضد خشونت را در سازمان ملل برافراشته کنیم، اظهار داشت: البته در خصوص اهمیت این موضوع سخنان زیادی گفته نشد و معمولاً این چنین است که موفقیت‌های این دولت کمتر گفته می‌شود، اما انتقادها با صدای بلند مطرح می‌گردد در حالی که معتقدم هر دو باید گفته شوند.

رییس جمهوری گفت: در مجمع عمومی سازمان ملل پیشنهاد جهان عاری از خشونت با اجماع و اتفاق آراء به تصویب رسید و این در زمانی بود که خشونت و افراطی‌گری به نام دین در منطقه و جهان در حال افزایش بود.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به مراکز دینی و حوزه‌های علمیه و تجهیز و مرمت آنها، اظهار داشت: دولت تلاش خواهد کرد در حد امکان ، به این وظیفه عمل کند.

رییس جمهوری در ادامه با اشاره به سخنان نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در خصوص ایراداتی که نسبت به هدفمندی یارانه‌ها وجود داشت، گفت: ایرادهایی در این طرح هست و در این خصوص لایحه‌ای به مجلس تقدیم شده است و امیدوارم راهی پیدا کنیم که راه دقیق‌تری باشد.

دکتر روحانی گفت: همه باید بدانند که یارانه نقدی یک دوران موقتی دارد، برای اینکه حامل‌های انرژی به نرخ واقعی خود برسد و کسانی که آسیب‌پذیر هستند، تقویت شوند و امیدواریم کسانی که وضعیت اقتصادی ضعیفی دارند با رونق اقتصادی بتوانند روی پای خود بایستند.

رییس جمهوری گفت: رونق اقتصادی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و اگر به درستی شکل بگیرد در این صورت وضعیت اقتصادی مردم بهتر شده و فقر برچیده می‌شود.

تنها در کنار مردم می توانیم مشکلات کشور را برطرف کنیم

رییس جمهوری در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان اصفهان پیشنهاد داد کمیته ای در استانها برای بررسی معوقات بانکی تشکیل شود تا با فراهم کردن تسهیلات، کسانی را که در زمینه معوقات مقصر نیستند و شرایط اقتصادی کشور در دوره ای باعث شد نتوانند اقساط خود را بپردازند، یاری کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر چهارشنبه با بیان اینکه دولت یازدهم در آغاز کار خود با تورم ۴۰ درصدی مواجه بود و امروز این رقم به حدود ۱۶ درصد رسیده است، اظهار داشت: در سال ۹۱ و ۹۲ کشورمان دارای رشد منفی بود و در سال جاری با حضور و مشارکت مردم به رشد مثبت دست پیدا کردیم و دولت به تلاش هایش برای مهار تورم و رشد اقتصادی ادامه می دهد.

رییس جمهوری با اشاره به کاهش شدید قیمت نفت و اظهار امیدواری نسبت به گشایش‌های درهای دیگری برای جبران آن، گفت: امیدوارم بتوانیم در زمینه ساماندهی سیاست‌های خارجی به گونه‌ای حرکت کنیم که شرایط کشور در سال ۹۴ بسیار بهتر از سال جاری باشد. 

دکتر روحانی با بیان اینکه برای آینده بلندمدت کشور باید به سمت سرمایه‌گذاری در زمینه‌های توریسم، آثار هنری و فناوری‌های نوین حرکت کنیم، گفت: ظرفیت‌های بخش‌ صنعت، کشاورزی و معدن خیلی زیاد نیست و امروز باید مقداری مسیر و فرمان حرکت راه را تغییر داده و با ورود به عرصه‌های جدید فضای بیشتری برای سرمایه‌گذاری و توسعه کشور در استان اصفهان ایجاد کرد.

رییس جمهوری با بیان اینکه اقدامات خوبی در زمینه فناوری‌های نوین در کشور شروع شده است، اظهار داشت: از آنجایی که فناوری‌های نو، سابقه تاریخی طولانی‌ مدتی ندارد، فاصله ما با کشورهایی که در این زمینه پیشرو هستند، زیاد نیست و اگر مقداری به حرکت خود شتاب بدهیم، می‌توانیم فاصله خود را بسیار کم کنیم.

دکتر روحانی گفت: در زمینه فناوری‌های نوین آثار هنری و صنعت مربوط به آن که بازدهی فراوانی دارد باید سرمایه‌گذاری‌‌ها را افزایش داد و استان اصفهان استعدادهای فراوانی در این زمینه دارد.
رییس جمهوری توجه به صنعت توریسم را مورد تأکید قرار داد و گفت: صنعت توریسم در زمینه اشتغال‌زایی و درآمدزایی بسیار مؤثر است.

دکتر روحانی با بیان اینکه استان اصفهان از پتانسیل‌های فراوانی در زمینه‌های مختلف برخوردار است، گفت: ظرفیت‌های موجود در استان اصفهان زمینه مناسبی برای فعالیت سرمایه‌گذاران و کارآفرینان است و باید سرمایه‌های داخلی و خارجی را برای کارآفرینی در سطح استان اصفهان جذب کرد.

رییس‌ جمهوری خطاب به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان، اظهارداشت: در سراسر کشور استعدادها و پتانسیل‌های بالقوه فراوانی وجود دارد که باید با همکاری یکدیگر آن را عملیاتی کنیم.

دکتر روحانی در ادامه به مشکل آب در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: دولت گام‌های خوبی در زمینه تأمین آب مورد نیاز استان اصفهان برداشته است و تصمیمات مفیدی از آغاز دولت یازدهم در شورای عالی آب اتخاذ شده است که با قوت آن تصمیمات را دنبال می‌کنیم.

دکتر روحانی افزود: باید شیوه‌های آبیاری اصلاح شود و بدون تردید کشاورزی با شیوه آبیاری سنتی نمی‌تواند ادامه پیدا کند. 

رییس جمهوری در ابتدای سخنان خود با قدردانی از استقبال پرشور مردم اصفهان از کاروان دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: قادر به سپاسگزاری از این همه لطف مردم نیستم، اما نکته با اهمیت این است که با حضور پرشور مردم احساس می‌کنیم پیوند خوبی میان دولت و مردم بوجود آمده است و ما به عنوان خادمین مردم می‌دانیم که تنها در کنار مردم خواهیم توانست مشکلات کشور را برطرف کنیم.

دکتر روحانی اضافه کرد: به رغم همه مشکلاتی که پیش رو داریم نسبت به آینده کشور بسیار امیدوار هستم.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: گام های مهمی که دولت یازدهم طی یکسال و نیم گذشته در زمینه مسایل اقتصادی، فرهنگی، سیاست داخلی و خارجی و حتی عرصه ورزش و بهداشت برداشته، تنها با حمایت ها و حضور بانشاط مردم و رابطه صمیمی آنها با دولت امکان پذیر بوده و دولت هیچ سرمایه‌ای را بالاتر از این سرمایه اجتماعی برای خود نمی‌داند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

امکانات مقابله با کرونا در استان کرمان را بازبینی و ضعف ها را برطرف کنید

۳۳ درصد کرمانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی در دوره همه‌گیری را رعایت می‌کنند

صادقانه به دنبال تفاهم ایران و عربستان هستیم / مناقشه‌ میان تهران و ریاض فاجعه بار خواهد بود / هر گونه درگیری بین این دو، بر قیمت نفت تأثیر می گذارد / کل جهان باید اطمینان یابند که ایران و عربستان به تفاهم دست می‌یابند

رییسی: تقویت تعاملات، سطح همکاری‌های تهران- دوشنبه را ارتقا می‌دهد

قهرمانان المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ امروز با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

حداقل سن واکسیناسیون کرونا ۵ سال دیگر کاهش یافت / متولدان ۱۳۶۸ و قبل از آن می‌توانند ثبت نام کنند

سیمان به قیمت واقعی خود بازگردانده شد

ثبت نام قطعی ۴۲ هزار نفر برای پیاده روی اربعین/ رئیس سازمان حج: تمام زائران باید از طریق هوایی سفر کنند

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90

واکسیناسیون کرونا در کرمان از مرز 1.5 میلیون دُز گذشت

پربازدید ها

طرح تشکیل استان بم اعلام وصول شد

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90

ضربه وزارت اطلاعات به یک تیم تروریستی

قسط ۸.۶میلیون‌تومانی وام جدید مسکن/ سود ۶۰۰میلیون تومانی وام ۴۸۰میلیونی

سیمان به قیمت واقعی خود بازگردانده شد

قهرمانان المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ امروز با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

اگر استاندار می‌گذارید باید به عنوان بالاترین رکن اجرایی بتواند تصمیم گیری کند

رییسی: تقویت تعاملات، سطح همکاری‌های تهران- دوشنبه را ارتقا می‌دهد

نرخ بیکاری و پایین بودن بهره‌وری، علائم پایین بودن دانش بنیانیِ اقتصاد کشور

امکانات مقابله با کرونا در استان کرمان را بازبینی و ضعف ها را برطرف کنید

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)