کد خبر: ۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۲:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» رییس جمهوری، روز پنجشنبه در شورای اداری استان اصفهان گفت: باید زنجیره های تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران را که توسط دشمنان این ملت بوجود آمده است با همکاری یکدیگر پاره کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» رییس جمهوری، روز پنجشنبه در شورای اداری استان اصفهان گفت: باید زنجیره های تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران را که توسط دشمنان این ملت بوجود آمده است با همکاری یکدیگر پاره کنیم.

به گزارش ایرنا، روحانی روز پنجشنبه در پایان سیزدهمین سفر استانی خود و کاروان تدبیر و امید به استان اصفهان در شورای اداری این استان، افزود: اگر بتوانیم در مذاکره با آنهایی که این تحریم های ظالمانه علیه ملت شریف ایران را وضع کردند با در نظر گرفتن احقاق حقوق مسلم ملت ایران تحریم ها را برداریم، کار بزرگی انجام داده ایم. 

وی افزود: جبران مشکلات کشوری که چند سال در تحریم ظالمانه قرار دارد کار آسانی نیست، البته ما می توانیم همانگونه که در هشت سال جنگ تحمیلی با فداکاری این ملت پیروز شدیم، در مذاکرات هسته ای و شکست تحریم ها نیز پیروز شویم. 

رئیس جمهوری انجام مذاکرات هسته ای را بسیار پیچیده و دشوار خواند و تاکید کرد: همانگونه که در جنگ هشت ساله، ایران به تنهایی ایستادگی کرد، در مذاکرات هسته ای نیز با تمام قدرت ایستادگی می کنیم. 

وی اضافه کرد: مردم و نیروهای مسلح در جنگ تحمیلی مقاومت جانانه ای داشتند و امروز نیز سربازان دیپلماسی کشور در خط مقدم و میدان نبرد مردانه حضور دارند. 

دکتر روحانی گفت: روزی دشمن تلاش داشت تا ایران غنی سازی را کنار بگذارد اما امروز بحث این نیست که غنی سازی نداشته باشد و ایران به غنی سازی خود ادامه خواهد داد. 

وی با بیان اینکه در مذاکرات هسته ای هیچ کس تردید ندارد که ایران باید در اراک راکتور داشته باشد، افزود: تاکنون موفقیت های فراوان به دست آورده ایم و این موفقیت ها را تا نتیجه نهایی ادامه خواهیم داد. 

روحانی گفت: در آینده برای ملت خواهیم گفت که چه زحماتی در مذاکرات هسته ای کشیده شده است. 

وی با تاکید بر طی مسیر انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف گفت: در طول انقلاب اسلامی، دشمنان توطئه های زیادی را علیه ملت ایران طراحی کرده اند که مردم ما دیروز با هدایت امام خمینی (ره ) و امروز با هدایت مقام معظم رهبری این توطئه ها را خنثی کرده و خنثی خواهند کرد. 


صرف جویی یک راهکار مشکل کمبود آب 

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش در شورای اداری استان اصفهان خواستار صرفه جویی 20 درصدی مردم در مصرف آب شد و افزود: صرف جویی به عنوان یک راهکار، مشکل کمبود آب را حل می کند.

وی با بیان اینکه بزرگترین مصرف کننده آب در کشور کشاورزان هستند، ادامه داد: الگوهای آبیاری و کشت باید تغییر کند.

دکتر روحانی اضافه کرد: کمبود آب یک مشکل عمومی است و بسیاری از استانهای کشور با آن دست و پنجه نرم می کنند.

وی از اجرای مصوبات شورای عالی آب برای حل مشکل کمبود آب در کشور خبر داد و اظهار داشت: دولت تدبیر درصدد خرید آب از کشورهای همسایه نیز است.

رییس جمهوری با بیان اینکه دولت تدبیر و امید برنامه های متعدد برای حل مشکل آب کشور در دست اقدام دارد، افزود: درصدد چگونگی شیرین کردن آب شور دریاها می باشیم.

وی به بازدیدش از یک مزرعه نمونه اشاره و اضافه کرد: الگوی گشت گلخانه ای یک الگوی خوب برای تمام استانهای کشور است و باید مدل آبیاری سنتی را به فراموشی سپرد.

رییس جمهوری با بیان اینکه در برخی استانها برنج کاشته می شود، ادامه داد: کشاورزان با توجه به کمبود آب باید محصولاتی را تولید کنند که به آب کمتری نیاز دارد.

کاهش آلودگی هوا 

رییس جمهوری در ادامه یادآوری کرد: میزان آلودگی هوا در یک سال و نیم اخیر با برنامه های صورت گرفته کاهش یافته است.

وی گفت: از سوخت مازوت در نیروگاهها جلوگیری می شود و دست دولت برای تغییر سوخت باز شده است.

روحانی تاکید کرد: آلودگی های هوا ناشی از مصرف بنزین و گازوئیل در کشور نیز کاهش خواهد یافت.


اصفهانی ها کارهای بزرگی انجام داده اند 

رئیس جمهوری در ادامه به نقش اصفهان در فرهنگ و تمدن ایران اسلامی همچنین دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: مردم اصفهان در طول تاریخ کارهای بسیار بزرگی انجام داده و این استان مقصود یک منطقه نیست بلکه برای همه ایران یک مفخر است.

دکتر روحانی با بیان اینکه مشکلات استان اصفهان را باید در بخش های مختلف حل کرد، اظهار داشت: هر بخشی را که به مردم واگذار می کنیم مردم بهتر از دولت آن کار را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه دولت نقش نظارتی در حوزه های مختلف باید داشته باشد، ادامه داد: از جمله بانک ها تحت نظارت دقیق دولت، باید دست مردم باشد و دولت بر کار آنها نظارت دقیق کند.

اصفهان ریل می سازد 

رییس جمهوری با بیان اینکه استان اصفهان در آینده سازنده ریل در کشور خواهد بود، ادامه داد: شرکت ذوب آهن اصفهان در سالهای آینده به سمت تولید ریل حرکت خواهد کرد.

دکتر روحانی در خصوص قطار سریع السیر اصفهان- تهران نیز گفت: در حال حاضر منابع اعتباری این پروژ تامین شده است.

شورای اداری استان اصفهان با حضور رییس جمهوری، چند تن از اعضای دولت، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، استاندار و مدیران اصفهان برگزار شد.

رییس جمهوری روز گذشته برای انجام سیزدهمین سفر استانی وارد اصفهان شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

انقلاب نیازی به شعار توخالی و غیر عملکردی ندارد/ رفتارمان نماد اسلام است نه شعار ما/نمی‌شود با ادعای انقلابی بودن تخریب، دروغ و جعل صحبت‌هایی را منتشر کرد

دستگیری عامل تیراندازی و شرارت در"جیرفت

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از پروژه رادیوتراپی انجمن خیریه یاس کرمان بازدید کرد

نامه تشکل های اصولگرا به وزیر کشور: مدیریت استان لیبرال است؛ باید تغییر کند

۶ بهمن ۹۸، اولین درخواست ظریف در جلسه هیات دولت جهت اتخاذ تصمیمات لازم درمورد کرونا / اولین مکاتبه وزارت خارجه با وزارت بهداشت در زمینه تامین واکسن، در مرداد ۱۳۹۹ انجام شد

پاسخ به چند پرسش پرتکرار درباره واکسیناسیون کودکان و نوجوانان با سینوفارم

بسیج دانشجوئی: از مدیران انقلابی، جهادی استفاده شود و نه مدیران لیبرال/ اصولگرایان به سمت مجید دوستعلی شیفت کردند؟

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

پربازدید ها

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

نامه تشکل های اصولگرا به وزیر کشور: مدیریت استان لیبرال است؛ باید تغییر کند

بسیج دانشجوئی: از مدیران انقلابی، جهادی استفاده شود و نه مدیران لیبرال/ اصولگرایان به سمت مجید دوستعلی شیفت کردند؟

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

سیمان به قیمت واقعی خود بازگردانده شد

قهرمانان المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ امروز با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

بسیج دانشجوئی: از مدیران انقلابی، جهادی استفاده شود و نه مدیران لیبرال/ اصولگرایان به سمت مجید دوستعلی شیفت کردند؟   ( نظر)

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد   ( نظر)

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90   ( نظر)

زیرگذر میدان آزادی شهر کرمان روی قنات احداث شده است   ( نظر)