کد خبر: ۹۱۵۶
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
قرار نيست هر حرفی شورای نگهبان می‌گوید اجرا شود
برگزاری انتخابات الکترونیکی منتفی نشده است و طبق قانون انتخابات مصوب سال 88، بخشی از انتخابات آتی باید الکترونیکی برگزار شود و در این زمینه خلا قانونی در این زمینه وجود ندارد.
رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: طبق قانون بخشی از انتخابات آتی باید الکترونیکی برگزار شود و خلا قانونی در این زمینه وجود ندارد.

محمدحسین مقیمی در حاشیه همایش معاونین وزارت کشور در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال «نسیم آنلاین» در خصوص برگزاری انتخابات الکترونیکی مجلس در اسفندماه آتی با رد اظهارت سخنگوی شورای نگهبان درباره منتفی شدن مدل الکترونیکی انتخابات گفت: برگزاری انتخابات الکترونیکی منتفی نشده است و طبق قانون انتخابات مصوب سال 88، بخشی از انتخابات آتی باید الکترونیکی برگزار شود و در این زمینه خلا قانونی در این زمینه وجود ندارد.

محمد حسین مقیمی ادامه داد: طبق بنده 7 ماده 9 قانون انتخابات وزارت کشور مکلف شده است نسبت به نوین سازی شیوه های اخذ رای در حدود اعتبارات مصوب و با تایید شورای نگهبان اقدام کند. در انتخابات دوره نهم در 14 شعبه انتخابات ماشینی برگزار شده و در این مرحله هم، سخت افزار و نرم افزار به روزرسانی شده و برای بررسی به شورای نگهبان تحویل شده است.

رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور ادامه داد: در جلسه دو هفته قبل با شورای نگهبان بحث سخت افزار و نرم افزار مطرح شد و به توافق رسیدیم که سه مرجع سخت افزار و نرم افزار را تایید کنند که هر سه آنها طبق پاسخی که به ما و شورای نگهبان ارسال کرده اند، سخت افزار و نرم افزار جدید را تایید کرده اند. مقیمی با اشاره به اینکه از "اظهارات امروز سخنگوی شورای نگهبان تعجب کردم" افزود: از نظر ما برگزاری انتخابات الکترونیکی تایید است و منتظر هستیم که شعبه های اخذ رای ماشینی مشخص شود.

معاون سیاسی وزیر کشور در پایان تاکید کرد: هماهنگی به این معنا نیست که هر حرفی شورای نگهبان می‌گوید اجرا شود، ما مجری قانون هستیم و مجلس هم آن را تصویب کرده است. نمی‌توانیم برگشت به عقب داشته باشیم و وزیر محترم کشور هم نامه ای را خدمت آقای جنتی نوشته اند و انشالله مشکل حل خواهد شد. چنانکه در 15 استان نیز در حال آموزش نیروهای خود برای برگزاری انتخابات هستیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

جبهه اصلاحلات در چالش با براندازان است

مشکل ما با اصولگرایان بر سر نامزد انتخابات نیست/اصولگرایان دچار تشتت هستند

۴ واکسنی که در ایران تزریق می‌شوند چه خصوصیاتی دارند

احتمالا جهانگیری به عنوان گزینه اصلی اطلاح‌طلبان در انتخابات معرفی شود

با توجه به توافقات اولیه، به زودی حجم قابل توجهی از واکسن کرونا چینی وارد کشور می‌شود

واکسن برای همه وجود دارد/ ایمنی و پوشش لازم دو هفته بعد از تزریق نوبت دوم اتفاق می‌افتد

استاندار کرمان: داوطلب دریافت این واکسن ایرانی – کوبایی می‌شوم

روحانی: کرونا را دستمایه مسائل سیاسی و انتخاباتی قرار ندهیم/ به روند عبور پیک چهارم کرونا رسیده‌ایم/ بهترین واکسن اولین واکسن است

ره‌پیک، قائم مقام دبیر شورای نگهبان: در رسیدگی به صلاحیت‌ نامزدهای ریاست جمهوری، به برنامه‌ آنها هم توجه می کنیم / این حق قانونی شورای نگهبان است که حتی بعد از تایید صلاحیت نامزدها، در صلاحیت آنها تجدیدنظر کند / هیچ داوطلبی با شورای نگهبان رایزنی نکرده

آیت الله سیستانی مبلغ فطریه اعلام کرد

پربازدید ها

انتقاد سیدحسن خمینی از محدودیت‌های اعمال شده برای حضور نامزد‌ها در انتخابات ریاست جمهوری

نامزدی رئیسی قطعی شده است؟

اصولگرایان محترم! جرات دارید اعلام کنید وضع دین‌داری چگونه شده؟

مذاکرات وین برای چانه‌زنی نیست/ فضای مذاکرات کُند اما مثبت است/ضرورتی به گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا نیست/ ایران هرگز در خصوص امنیت ملی خود با هیچ کسی مذاکره نمی کند

مذاکرات وین درباره برجام فردا ازسرگرفته می‌شود

هشدار تاریخی امام خمینی(ره) به دخالت مجتهدین در انتخابات

جزییات جدید مذاکرات ایران و عربستان در بغداد/ ریاض برای دور دوم مذاکرات با تهران، عجله دارد/هیئت سعودی به ایرانی‌ها گفته برخلاف تصورات، بن سلمان وهابی نیست و شیعیان را تقبیح نمی‌کند / عربستان به ایران اعلام کرده که قصد ندارد روابط با اسرائیل را عادی سازی کند

احتمالا جهانگیری به عنوان گزینه اصلی اطلاح‌طلبان در انتخابات معرفی شود

رهبر انقلاب: فلسطین مهم‌ترین و زنده‌ترین موضوع مشترک میان کشورهای اسلامی است

ظریف روز یکشنبه برای توضیح درباره فایل صوتی منتشر شده به مجلس می رود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)