کد خبر: ۹۱۵۹
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده ولی فقیه در استان کرمان:
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان روایتی از پیامبر اکرم (ص) که «باید علم انسان را به خدا نزدیک کند» افزود: بشر زمانی به سعادت و خوشبختی خواهد رسید که در کنار علم و فناوری مسئله دین و خدا نیز باشد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان روایتی از پیامبر اکرم (ص) که «باید علم انسان را به خدا نزدیک کند» افزود: بشر زمانی به سعادت و خوشبختی خواهد رسید که در کنار علم و فناوری مسئله دین و خدا نیز باشد.

به گزارش گفتارنو به نقل از ایسنا؛ آیت الله "سید یحیی جعفری" در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان، با بیان اینکه جایگاه کسب علم و دانش در مکتب اسلام، از روایت‌های متعدد قابل درک است اظهار کرد: علم و دانشی آنچیزی است که برای جامعه انسانی مورد نیاز واقع شود و باید بدانیم که علم تنها به دین نیست بلکه علم دین یکی از علوم مهم و ارزشمند برای انسان است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر نیازسنجی علم مورد ضرورت برای جامعه در جمع دانشگاهیان کشور اظهار کرد: باید آینده نگر باشیم و ببینیم در 10 سال آینده چه تحولاتی در جامعه بشری به وقوع می پیوند و با آینده نگری صحیح، بتوانیم به دنبال علم، دانش و فن برویم.

وی با بیان اینکه در گذشته دنیا در دانش،علم و فناوری از ایران جلوتر بود و همین امر سبب زورگویی و استکبار آنان شده بوداظهار کرد: در علوم و فناوری‎های مختلف 30 تا 40 سال قبل از آمریکا عقب‌تر بودیم اما پس از انقلاب و با تمام مشکلاتی که برای نظام و انقلاب بوجود آوردند در تمام علوم از جمله هسته‌ای، نانو و .... امروز جزو 5 کشور برتر دنیا و منطقه می باشیم

آیت الله جعفری با بیان اینکه 6 کشور بزرگ دنیا با وقاهت، بی شرمی و زورگویی؛ به دنبال گرفتن حق انرژی هسته‌ای را از ایران بودند، تصریح کرد: این زورگویی در حالی صورت می‌گرفت که انبار خود این کشورها همانند آمریکا، انگلیس، فرانسه و ... از سلاح‌های هسته‌ای پر است اما به ایران اجازه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای را نمی‌دهند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه 45 سال قبل آمریکا و روسیه به سلاح‌های هسته‌ای دست پیدا کرده بودند اظهار کرد: در روایت آمده است که قبل از ظهور حضرت مهدی(عج) جنگ‌هایی در دنیا به وقوع می پیوندد که دو سوم مردم جهان از بین می‌روند و این موضوع زمانی اتفاق خواهد افتاد که علم و فن، دست نااهل و انسان های بی دنیا بیفتد.

وی با بیان اینکه مکتب اسلام برای 3 مسئله مهم ، «علم، دانش و فناوری»، «عدالت» و «تسکیه نفس» اهمیت قائل است گفت: مکتب چیزی را فروگذار نکرده و تمام عوامل سعادت و خوشبختی را برای انسان فراهم کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان روایتی از پیامبر اکرم (ص) که «باید علم انسان را به خدا نزدیک کند» افزود: بشر زمانی به سعادت و خوشبختی خواهد رسید که در کنار علم و فناوری مسئله دین و خدا نیز باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی رییس شورای سیاست‌گذاری ستاد انتخاباتی جهانگیری شد

۷۰ درصد سالمندان کرمان واکسن کرونا تزریق کردند/ اعلام گروه سنی جدید پایان یافتن زمان دریافت واکسن گروه قبلی نیست

تغییر ساعات کاری ادارات استان

پیش‌بینی۲۹۸۰ شعبه اخذ رای در کرمان/تعداد شورای اسلامی شهر در کرمان شامل ۸۴ شهر با ۴۴۰ کرسی است

احتمال جهش ویروس کرونا در ایران

کسی که واکسن زده همچنان ناقل ویروس است/ استفاده از ماسک حتی بعد از تزریق واکسن الزامیست

کشف ۳۲ دستگاه چاپ ارز دیجیتال غیرمجاز در سیرجان

هنر کرمان و کرمانی را آنگونه که شایسته ظرفیت های این استان است را به دنیا معرفی کنیم

زمین گیر شدن باند 8 نفره اراذل و اوباش در کرمان

سونامی کالای اساسی در گمرک/ چه کسی دستور رئیس‌جمهور را پس زد؟

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)