کد خبر: ۹۲۱۹
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۰
ارسال به دوستان
ذخیره
«چنگك جنبه تهديدي داشت. روز حادثه وقتي خانه رسيدم ديدم سي‌دي آن فيلمي كه از ارتباط زنم به دست آورده بودم گم شده. او گفت خانواده‌اش سي‌دي را با خود برده‌اند. عصباني شدم و چند سيلي به او زدم. روي زمين افتاد. نمي‌دانم چطور شد كه مرد.»
اعتماد نوشت: هیچ کس نمی‌توانست حدس بزند، مرد میانسالی که ماموران زندان رجایی شهر کرج با دستبند و پابند به دادگاه کیفری استان تهران آورده بودند، همان سعید ٥٠ ساله باشد که پنج سال پیش همسرش را زیر شکنجه کشت و جنازه‌اش را در جنگل‌های عباس آباد رها کرد تا پلیس، چند ماه بعد هویت او را از روی تکه استخوان‌هایش شناسایی کند.

 او صبح ديروز وقتي در جايگاه متهم در شعبه دهم ايستاد فاش كرد كه براي شكنجه همسرش، دستبند و پابند آهني درست كرده بود و هنگام بيرون رفتن از خانه، او را ساعت‌ها به لوله گاز مي‌بست تا مبادا از خانه فرار كند يا با يكي از مردان فاميل قرار بگذارد.

اولياي دم مقتول، فرزندان و مادر زن متهم هستند با اين حال تقاضاي آنها با هم متفاوت است. مادر مقتول در ابتداي شروع جلسه رسيدگي به پرونده در شعبه دهم به رياست قاضي محمدباقر قربانزاده، قصاص دامادش را خواست اما دختر ٢٧ و پسر ٢٤ ساله مقتول – و قاتل – تقاضاي مصالحه كردند. آنها شاهد به قتل رسيدن مادرشان در مرداد ٨٩ بودند. وقتي پدرشان پشت جايگاه ايستاد، روز حادثه برايشان زنده شد. سعيد ٥٠ ساله در همان ابتداي حرف‌هايش، مفقود شدن سي‌دي ارتباط همسرش با مردي ديگر را جرقه قتل دانست و گفت: «فهميده بودم با يكي از مردهاي فاميل ارتباط دارد. براي همين اجازه خارج شدن از خانه را به او نمي‌دادم. چند بار از دستم فرار كرد براي همين مجبور شدم يك دستبند و پابند آهني درست كنم تا هر وقت از خانه بيرون مي‌رفتم او را به لوله گاز خانه ببندم. بچه‌‌هايم اول با من همكاري مي‌كردند اما پس از مدتي باورم نمي‌شد كه طرف مادرشان شده باشند.»

براساس محتويات پرونده، متهم بارها مقتول را كتك زده و او را با چنگك شكنجه داده بود. پزشكي قانوني نيز كه هنگام كشف جسد تنها با چند تكه استخوان روبه‌رو شده بود در گزارش خود اعلام كرد كه مرگ به دليل اصابت جسم سخت بوده است. متهم اما با وجود اعتراف به شكنجه مقتول در بازجويي‌ها، در دادگاه اين موضوع را انكار كرد و گفت: «چنگك جنبه تهديدي داشت. روز حادثه وقتي خانه رسيدم ديدم سي‌دي آن فيلمي كه از ارتباط زنم به دست آورده بودم گم شده. او گفت خانواده‌اش سي‌دي را با خود برده‌اند. عصباني شدم و چند سيلي به او زدم. روي زمين افتاد. نمي‌دانم چطور شد كه مرد.»

حرف‌هاي سعيد در تناقض با اعترافات او در بازجويي‌ها بود. او پيش از اين گفته بود: «روز قتل خيلي عصباني شدم. چنگك را در بدن زنم فرو كردم و فرياد زدم با همين تو را از سقف آويزان مي‌كنم. جلوي دهانش را هم گرفتم و گفتم خفه ات مي‌كنم. مي‌خواستم او را بترسانم. به بچه‌ها هم گفتم اگر همكاري نكنيد با شما هم همين كار را مي‌كنم. زنم كه بيهوش شد رفتم دوش گرفتم. وقتي برگشتم پسرم گفت مرده. گفتم خودش را به مردن زده، صدتا جان دارد. با پا تكانش دادم اما ديدم غيرطبيعي است. آنجا فهميدم مرده. با برادرم تماس گرفتم و ماجرا را تعريف كردم. گفت جنازه را ببر در جاده چالوس مخفي كن. اول مي‌خواستم خاكش كنم اما نتوانستم براي همين در جنگل‌هاي عباس‌آباد رهايش كردم.»

براساس كيفرخواست صادره، متهم به حبس غيرقانوني همسرش نيز متهم است. با اين حال او اين اتهام را رد و در دفاع آخرش نيز از تقاضاي مصالحه فرزندانش شكايت كرد: «بچه بايد از پدرش ديه بخواهد؟ ديه براي آنها مادر مي‌شود؟ من خانه و ماشينم را مي‌فروشم كه ١٤٠ ميليون تومان مي‌شود. پولش را به بچه هايم مي‌دهم اما نه به عنوان ديه.»

يك ساعت طول كشيد تا حادثه حبس، شكنجه و قتل زن جوان پس از پنج سال بار ديگر زنده شود. وقتي ماموران متهم را از جلسه دادگاه بيرون بردند، صداي كشيده شدن پابند آهني‌اش روي زمين آمد. او پيش از اين براي شكنجه همسرش، دستبند و پابند درست كرده بود.
برچسب ها: قتل ، همسرآزاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

جبهه اصلاحلات در چالش با براندازان است

مشکل ما با اصولگرایان بر سر نامزد انتخابات نیست/اصولگرایان دچار تشتت هستند

۴ واکسنی که در ایران تزریق می‌شوند چه خصوصیاتی دارند

احتمالا جهانگیری به عنوان گزینه اصلی اطلاح‌طلبان در انتخابات معرفی شود

با توجه به توافقات اولیه، به زودی حجم قابل توجهی از واکسن کرونا چینی وارد کشور می‌شود

واکسن برای همه وجود دارد/ ایمنی و پوشش لازم دو هفته بعد از تزریق نوبت دوم اتفاق می‌افتد

استاندار کرمان: داوطلب دریافت این واکسن ایرانی – کوبایی می‌شوم

روحانی: کرونا را دستمایه مسائل سیاسی و انتخاباتی قرار ندهیم/ به روند عبور پیک چهارم کرونا رسیده‌ایم/ بهترین واکسن اولین واکسن است

ره‌پیک، قائم مقام دبیر شورای نگهبان: در رسیدگی به صلاحیت‌ نامزدهای ریاست جمهوری، به برنامه‌ آنها هم توجه می کنیم / این حق قانونی شورای نگهبان است که حتی بعد از تایید صلاحیت نامزدها، در صلاحیت آنها تجدیدنظر کند / هیچ داوطلبی با شورای نگهبان رایزنی نکرده

آیت الله سیستانی مبلغ فطریه اعلام کرد

پربازدید ها

سقوط پژو ۴۰۵ از پل ۶ کشته و زخمی بر جای گذاشت

رعد و برق، وزش تندبادهای موقتی و تگرک مهمان روزهای آینده استان

۵۱ دستگاه چاپ ارز دیجیتال در سیرجان کشف شد

کشف 90 میلیارد ریال کالای قاچاق در طرح ضربتی پلیس کرمان

کارمندان از امروز به چه صورت باید سر کار حاضر شوند؟

۴ واکسنی که در ایران تزریق می‌شوند چه خصوصیاتی دارند

نحوه واکسیناسیون ایرانیان فاقد کارت ملی و شناسنامه

استاندار کرمان: داوطلب دریافت این واکسن ایرانی – کوبایی می‌شوم

آیا ابتلا به آسم با افزایش ریسک ابتلا به بیماری کووید ۱۹ ارتباط دارد؟

آخرین آمار ویروس کرونا در ایران؛ ۲۶۱۰۰۱۸ نفر مبتلا و ۷۳۹۰۶ نفر فوت/ افزایش شیب شیوع کرونا/ چرخش کرونا به سمت موج پنجم

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)