کد خبر: ۹۲۸۲
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس رایزنی شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان:
جت‌الاسلام محسن رهامی گفت: ما در هر صورتی فهرست انتخاباتی ارائه خواهیم کرد.

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه به‌دلیل مشخص‌نبودن تکلیف نامزدهای ردصلاحیت‌شده اصلاح‌طلبان، هنوز نتوانسته‌ایم فهرست انتخاباتی را ببندیم، گفت: ما در هر صورتی فهرست انتخاباتی ارائه خواهیم کرد.
حجت‌الاسلام رهامی درباره آخرین اقدامات انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: ما تعامل و رایزنی خود را با شورای نگهبان ادامه می‌دهیم و به تصمیمات این شورا امیدواریم. سابقه هم نشان داده که حدود ٢٠ درصد از ردصلاحیت‌شده‌ها در مراحل بعدی تأیید شده‌اند.
او افزود: البته تعامل ما با شورای نگهبان به معنای چانه‌زنی و لابی‌گری نیست. ما فهرستی از نامزدهای ردصلاحیت‌شده را که هیچ‌گونه محکومیت یا سابقه سوء ندارند، تهیه کرده و به شورای نگهبان ارائه کرده‌ایم. شورای نگهبان هم اعلام کرده  به اعتراض‌ها رسیدگی می‌کند و نتیجه اولیه را ١٦ بهمن اعلام خواهد کرد.
رئیس کارگروه تعامل و رایزنی هیأت‌رئیسه شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در ادامه تأکید کرد: ما به‌هیچ‌وجه از کسانی که به فساد شهرت داشته یا سابقه محکومیت دارند حمایت نمی‌کنیم؛ اما از کسانی که معتقدیم به صورت غیرقانونی رد شده‌اند حمایت می‌کنیم و امیدواریم پیگیری‌های ما جواب دهد. به هر حال ما تلاش می‌کنیم فضایی از تفاهم و امیدواری را ایجاد کرده و از کسانی که ردصلاحیت شده‌اند، خواهش کردیم مأیوس نشده و کنار نکشند. ما در حد توان خود برای تأیید صلاحیت آنها تلاش می‌کنیم، اما از اصلاح‌طلبان می‌خواهیم امکانات و هواداران خود را در صحنه نگه دارند و در اختیار کسانی که تأیید شده‌اند، قرار دهند. ما معتقدیم یأس و ناامیدی بدنه اصلاحات را دچار یأس خواهد کرد.
رهامی  گفت: اصلاح‌طلبان سرشناس در تهران فقط چهار، پنج نفر هستند و تکلیف حدود ١٢٠ نفر از اصلاح‌طلبان سرشناس که ردصلاحیت شده‌اند، معلوم نیست. البته ما اصلاح‌طلبان دیگری را هم داریم که رأی افراد سرشناس را ندارند، اما اگر دست ما از اصلاح‌طلبان سرشناس کوتاه شد از مهره‌های دیگر استفاده می‌کنیم. ما درحال‌حاضر اصلاح‌طلبان سرشناس را رها نمی‌کنیم و پیگیر تأییدصلاحیت آنها هستیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قوت گرفتن نیامدن رئیسی و آمدن قالیباف

جبهه اصلاحات کرمان از نامزدهای شورای شهر که علاقمند به حضور در لیست این جبهه هستند دعوت به عمل آورد

محسن هاشمی روز شنبه به جمع بندی می‌رسد

صادقی:نامزد جبهه اصلاحات فقط از میان اصلاح‌طلبان انتخاب می‌شود

ستاد‌های اصلاح طلبان کی و چگونه تشکیل می‌شود؟

26 سال است که تاوان اتفاقات دوم خرداد را می‌دهیم/ امسال مانند سال 76 در پیچ تاریخ قرار گرفته‌ایم/ مشکلات امروزه جامعه از انقلاب نیست، از انتخاب بد است/ انتخاب امسال ما باید ظهور ساز باشد/ اگر رئیسی به انتخابات نیاید مردم ایشان را نخواهند بخشید

روحانی: همه جناح‌ها و گروه‌ها باید در انتخابات شرکت داشته باشند/ دولت یازدهم و دوازدهم در سخت‌ترین شرایط تاریخ ایران حداقل در یک قرن گذشته حتی در جنگ جهانی اول و دوم بود

نرخ مشارکت و نتیجه سبد رای کاندیداها احتمالا چقدر خواهد بود؟

علی مطهری پس از ثبت نام: همه باید حرف خود را بزنند خط قرمز آشوب و بلواست

برخی از نامزد‌های ریاست جمهوری حرف‌های دشمن را تکرار می‌کنند/ این حرف‌ها توسط افرادی مطرح می‌شود که بار‌ها از مردم رای گرفته اند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)