کد خبر: ۹۲۸۷
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رييس پليس راهنمايي و رانندگي استان از ضبط 80 جلد گواهينامه رانندگي بر اساس كسب نمره منفي رانندگان و توقيف دو هزار و 300 دستگاه خودرو با خلافي بيش از 10 ميليون ريال از ابتداي سال جاري تا كنون خبر داد.

رييس پليس راهنمايي و رانندگي استان از ضبط 80 جلد گواهينامه رانندگي بر اساس كسب نمره منفي رانندگان و توقيف دو هزار و 300 دستگاه خودرو با خلافي بيش از 10 ميليون ريال از ابتداي سال جاري تا كنون خبر داد.

سرهنگ "حميد معين زاده" با اعلام این خبر اظهار داشت: طبق ماده هفت قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي چنانچه راننده متخلف داراي 30 نمره منفي باشد گواهينامه او به مدت سه ماه ضبط و در پايان مدت مزبور با پرداخت 400 هزار ريال جريمه نقدي به نفع خزانه دولت مسترد مي شود.

وي افزود: چنان چه پس از اعمال مرحله اول نمرات منفي شخص به 25 برسد گواهينامه به مدت شش ماه ضبط و پس از انقضاء مدت مزبور و پرداخت مبلغ 600 هزار ريال جريمه نقدي به وي مسترد مي شود.

رييس پليس راهنمايي و رانندگي ادامه داد: هر گاه پس از اعمال مقررات مرحله اول و دوم براي بار سوم نمره منفي شخص متخلف به 20 برسد گواهينامه وي ابطال مي شود و بعد از يك سال مي­تواند برابر مقررات و طي يك دوره آموزشي و پرداخت مبلغ يك ميليون ريال گواهينامه جديد دريافت كند.

رييس پليس راهور گفت: در صورتي كه شخص متخلف به مدت شش ماه از زمان ارتكاب آخرين نمره منفي مرتكب هيچ يك از تخلفات راهنمايي و رانندگي نشود كليه نمره­هاي منفي ناشي از تخلفات ارتكابي گذشته بلا اثر و تخلفات بعدي وي به عنوان تخلف اول محسوب مي شود.

سرهنگ معين زاده اظهار داشت: از ابتداي سال جاري با تشديد اقدامات كنترلي بيش از 80جلد گواهينامه رانندگي رانندگان متخلف بر اساس كسب نمره منفي ضبط و دو هزار و 300 دستگاه خودرو با خلافي بيش از 10 ميليون ريال توقيف و از ادامه تردد آن ها جلوگيري به عمل آمده است.

وي اجراي قانون مربوط به نمره منفي را طرحي هدفمند بر شمرد و عنوان داشت: اجراي مستمر قانون فقط به منظور كاهش تلفات انساني است و مطمئنا اگر رانندگان به قوانين احترام بگذارند باعث كاهش تلفات انساني و افزايش انضباط ترافيكي مي شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تردد خودروهای شخصی بین شهرهای استان در پایان هفته جاری ممنوع شد

۳۰۷ فوتی و ۱۸۱۳۳ ابتلای جدید کرونا در کشور

جان پدر کجاستی/ «جان پدر» این بار برای دردانه دختر خواهد سوخت

ربیعی:همه سلایق باید بتوانند کاندیدای خود را در انتخابات داشته باشند /دیپلماسی ایران در وین به خوبی پیش می‌رود

عضو جبهه اصلاحات ایران: ظریف کاندیدا نمی‌شود

کدخدایی: ثبت نام کاندیداها بر اساس مصوبه شورای نگهبان نهایی می شود

برجام مانع از اعمال تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران نمی‌شود

توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگ برنده ایران در مذاکرات

خط تولید واکسن «برکت» با ظرفیت ماهانه ۳ میلیون دوز آماده شد / به محض تایید وزارت بهداشت، تولید آغاز می‌شود/واکسیناسیون عمومی با واکسن برکت از خرداد ۱۴۰۰

آغاز ثبت‌نام داوطلبان نامزدی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)