کد خبر: ۹۲۹
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۷:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
قائم مقام دبیرکل خانه کشاورز :
قائم مقام دبیرکل خانه کشاورز با بیان اینکه واگذاری ذخیره‌سازی و توزیع مرکبات شب عید به سازمان تعاون روستایی اشتباه است، گفت: علیرغم عدم کمبود مرکبات، به دلیل نداشتن تجربه کافی سازمان نگرانی از افزایش قیمت مرکبات شب عید وجود دارد.

قائم مقام دبیرکل خانه کشاورز با بیان اینکه واگذاری ذخیره‌سازی و توزیع مرکبات شب عید به سازمان تعاون روستایی اشتباه است، گفت: علیرغم عدم کمبود مرکبات، به دلیل نداشتن تجربه کافی سازمان نگرانی از افزایش قیمت مرکبات شب عید وجود دارد.

عنایت‌الله بیابانی قائم مقام دبیرکل خانه کشاورز در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره ذخیره‌سازی مرکبات شب عید گفت: امسال مسئولیت ذخیره‌سازی مرکبات شب عید به سازمان تعاون روستایی واگذار شده، در حالی که در 8 سال گذشته این کار توسط اتحادیه باغداران انجام می‌شد.

وی با بیان اینکه سالانه حدود 4.5 میلیون تن مرکبات در کشور تولید می‌شود، گفت: اتحادیه باغداران یک نرخ مصوب را با دولت تفاهم می‌کرد و با یارانه اندک دولت قیمت هر کیلو مرکبات در شب عید از 1500 تومان بیشتر نمی‌شد.

 قائم مقام دبیرکل خانه کشاورز بیان داشت: به نظر می‌رسد واگذاری ذخیره‌سازی و توزیع مرکبات شب عید به سازمان تعاون روستایی کار اشتباهی است، زیرا این سازمان تجربه اتحادیه باغداران را طی سال‌های اخیر ندارد.

وی افزود: سازمان تعاون روستایی از طریق سازمان‌های تعاون روستایی در 7 استان تولید‌کننده مرکبات و با تعیین فردی در هر استان اقدام به خرید می‌کند که به این ترتیب فرد مذکور برای خرید به انبارها مراجعه می‌کند و در آنجا قیمتی که با قیمت واقعی تفاوت دارد، برای فروش ارائه می‌دهند.

بیابانی بیان داشت: در سال‌های گذشته ذخیره‌سازی مرکبات شب عید توسط بخش خصوصی انجام می‌شد و همه فعالان این بخش با یکدیگر رقابت می‌کردند و قیمت مرکبات توسط اعضای این شرکت که اکثرا تولید‌کننده بودند، آنالیز و با تعیین سود منطقی تعیین می‌شد.
قائم مقام مدیرکل خانه کشاورز با بیان اینکه  اتحادیه باغداران این ملاحظه را هم داشت که در صورت زیاده‌خواهی، ممکن است دولت دست به واردات بزند، گفت: بنابراین همواره قیمت اعلام شده برای مرکبات توسط اتحادیه نرخی منطقی بود.

وی با بیان اینکه نگرانی برای افزایش قیمت مرکبات در شب عید است، گفت: روش ذخیره‌سازی مرکبات شب عید توسط سازمان تعاون روستایی روش تجربه شده‌ای نیست.

بیابانی تصریح کرد: مرکبات به اندازه کافی موجود است،‌ نیازی به واردات نیست، اما ممکن است توزیع به خوبی انجام نشود و شیوه مدیریت قابل اشکال است.

وی با بیان اینکه افرادی که منافعشان در واردات است، ساز واردات را می‌نوازند، افزود: نیازی به واردات مرکبات نیست و به اندازه کافی مرکبات موجود است.

قائم مقام دبیرکل خانه کشاورز بیان داشت: در سال‌های اخیر مرکبات بر اساس یک استاندارد تعیین شده، پس از تمیز شدن و واکس زدن ذخیره می‌شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

یک اپیدمیولوژی درباره عواقب واکسن‌هراسی توضیح داد

هیچ یک از واکسن های موجود فعلی در مقابله با کرونا به صورت ۱۰۰ درصدی پاسخگو نیستند

۶۰ میلیارد کلاھبرداری از طریق جعل سند زمین و املاک

آنچه ما را تهدید می‌کند تهدید هویتی است

هنوز تفاوتی با دولت روحانی حس نکردیم/ مظلوم نمایی ترفندی برای فرار از پاسخگویی

واکسیناسیون دانش آموزان رفسنجانی آغاز شد

ریاست جبلی بر رسانه ملی قطعی شده است؟

دارند نام هاشمی را از تاریخ دفاع مقدس پاک می‌کنند

امیرعبداللهیان خطاب به بورل: مذاکرات را از سر خواهیم گرفت / اتلاف وقت نمی‌کنیم / اگر دیگران به تعهدات خودشان برگردند، ما نیز آمادگی داریم اقدامات جبرانی خود را متوقف کنیم

سرانه یارانه پنهان هر ایرانی یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در ماه/ ۱۰ میلیون نفر نباید یارانه بگیرند

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

بسیج دانشجوئی: از مدیران انقلابی، جهادی استفاده شود و نه مدیران لیبرال/ اصولگرایان به سمت مجید دوستعلی شیفت کردند؟   ( نظر)

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد   ( نظر)

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90   ( نظر)