کد خبر: ۹۲۹
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۷:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
قائم مقام دبیرکل خانه کشاورز :
قائم مقام دبیرکل خانه کشاورز با بیان اینکه واگذاری ذخیره‌سازی و توزیع مرکبات شب عید به سازمان تعاون روستایی اشتباه است، گفت: علیرغم عدم کمبود مرکبات، به دلیل نداشتن تجربه کافی سازمان نگرانی از افزایش قیمت مرکبات شب عید وجود دارد.

قائم مقام دبیرکل خانه کشاورز با بیان اینکه واگذاری ذخیره‌سازی و توزیع مرکبات شب عید به سازمان تعاون روستایی اشتباه است، گفت: علیرغم عدم کمبود مرکبات، به دلیل نداشتن تجربه کافی سازمان نگرانی از افزایش قیمت مرکبات شب عید وجود دارد.

عنایت‌الله بیابانی قائم مقام دبیرکل خانه کشاورز در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره ذخیره‌سازی مرکبات شب عید گفت: امسال مسئولیت ذخیره‌سازی مرکبات شب عید به سازمان تعاون روستایی واگذار شده، در حالی که در 8 سال گذشته این کار توسط اتحادیه باغداران انجام می‌شد.

وی با بیان اینکه سالانه حدود 4.5 میلیون تن مرکبات در کشور تولید می‌شود، گفت: اتحادیه باغداران یک نرخ مصوب را با دولت تفاهم می‌کرد و با یارانه اندک دولت قیمت هر کیلو مرکبات در شب عید از 1500 تومان بیشتر نمی‌شد.

 قائم مقام دبیرکل خانه کشاورز بیان داشت: به نظر می‌رسد واگذاری ذخیره‌سازی و توزیع مرکبات شب عید به سازمان تعاون روستایی کار اشتباهی است، زیرا این سازمان تجربه اتحادیه باغداران را طی سال‌های اخیر ندارد.

وی افزود: سازمان تعاون روستایی از طریق سازمان‌های تعاون روستایی در 7 استان تولید‌کننده مرکبات و با تعیین فردی در هر استان اقدام به خرید می‌کند که به این ترتیب فرد مذکور برای خرید به انبارها مراجعه می‌کند و در آنجا قیمتی که با قیمت واقعی تفاوت دارد، برای فروش ارائه می‌دهند.

بیابانی بیان داشت: در سال‌های گذشته ذخیره‌سازی مرکبات شب عید توسط بخش خصوصی انجام می‌شد و همه فعالان این بخش با یکدیگر رقابت می‌کردند و قیمت مرکبات توسط اعضای این شرکت که اکثرا تولید‌کننده بودند، آنالیز و با تعیین سود منطقی تعیین می‌شد.
قائم مقام مدیرکل خانه کشاورز با بیان اینکه  اتحادیه باغداران این ملاحظه را هم داشت که در صورت زیاده‌خواهی، ممکن است دولت دست به واردات بزند، گفت: بنابراین همواره قیمت اعلام شده برای مرکبات توسط اتحادیه نرخی منطقی بود.

وی با بیان اینکه نگرانی برای افزایش قیمت مرکبات در شب عید است، گفت: روش ذخیره‌سازی مرکبات شب عید توسط سازمان تعاون روستایی روش تجربه شده‌ای نیست.

بیابانی تصریح کرد: مرکبات به اندازه کافی موجود است،‌ نیازی به واردات نیست، اما ممکن است توزیع به خوبی انجام نشود و شیوه مدیریت قابل اشکال است.

وی با بیان اینکه افرادی که منافعشان در واردات است، ساز واردات را می‌نوازند، افزود: نیازی به واردات مرکبات نیست و به اندازه کافی مرکبات موجود است.

قائم مقام دبیرکل خانه کشاورز بیان داشت: در سال‌های اخیر مرکبات بر اساس یک استاندارد تعیین شده، پس از تمیز شدن و واکس زدن ذخیره می‌شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رئیس کل دادگستری کرمان: شعب ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در کرمان تشکیل شد/ معاون سیاسی استاندار: داوطلبان شرکت در انتخابات شورای شهر تا ۲۵ اسفندماه جاری مهلت دارند برای دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند

روحانی: آژانس جای بازی سیاسی نیست/ هر وقت تحریم برداشته شود ما بدون استثنا به تعهداتمان برمی‌گردیم/ برجام کم و زیاد نمی‌شود

کدام دستگاه می‌تواند ادعا کند بحث جوانان به ما ربط ندارد؟/ اعتبار به اندازه کافی وجود دارد اما هماهنگی وجود ندارد

محسن هاشمی و جهانگیری نامزدهای حزب کارگزاران برای معرفی به جبهه اصلاحات

تماس‌های مشکوک درباره زنده بودن سرنشینان از آفریقا بود

چهار زلزله صبح چهارشنبه فاریاب کرمان خسارت نداشت

جایگاه صنایع دستی در استان مشخص نیست

چرا باید احمدی نژاد ترور شود؟

۹۶ درصد دست نانوایان آلودگی دارد

بودجه‌ی تازه‌ای که مجلس برای صداوسیما تراشید: ۷۰ درصد درآمد‌های تبلیغات مسابقات ورزشی!

پربازدید ها

جایگاه صنایع دستی در استان مشخص نیست

امکانات نداریم/ به حمایت بیشتر استاندار و مدیریت بحران کشور نیاز داریم/تجربه مبارزه با ملخ صحرایی در باغات را نداریم/جازموریان کانون تکثیر ملخ صحرایی می شود/ناوگان سمپاشی و خودروها نیاز به تجهیز و تعمیر دارند

نسبت به جایگاه گردشگری کرمان مطالبه گر باشیم/موزه منطقه ای جیرفت در اولویت قرار گیرد

میراث فرهنگی در عرصه دیپلماسی تاثیر زیادی دارد/ برخی به دنبال گرفتن حافظه تاریخی ایران هستند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)