کد خبر: ۹۳۴۲
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۹
ارسال به دوستان
ذخیره
حجت الاسلام منتجب نیا تاکید کرد: در برابر اندیشه ای حاکم است که معتقد است باید مدیران شایسته و لایق در جامعه مدیریت کنند حال چه مردم آن ها را انتخاب کرده باشندو چه نکرده باشند.
عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان با اشاره به اینکه تلاشمان برای ورود نامزدهای اصلاحاتی و اصول گراهای عاقل به مجلس است، گفت: اجازه ورود افراطیان را به مجلس نباید داد.

به گزارش مهر، حجت الاسلام رسول منتجب نیا شامگاه سه شنبه در جلسه هم اندیشی شورای عمومی حزب اعتماد ملی خراسان رضوی با اصلاح طلبان و حامیان دولت با تاکید بر اینکه پس از تلاش برای ورود نمایندگان خود به مجلس آینده باید سعی و تلاشمان در جهت راه یافتن اصولگراهای عاقل به مجلس باشد، تصریح کرد: نباید اجازه دهیم افراطیان وارد مجلس شوند و این اولین اصل ما در انتخابات پیش رو است.

مسئولان باید درخدمت مردم باشند

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان تفکر اصلاحات را دارای عمق مردمی و پشتوانه عقلایی دانست و اظهار کرد: اصلاح طلبان معتقدند که مدیران جامعه باید به مردم توجه کنند و مردم را باور داشته باشند و نشانه باور داشتن مردم آن است که به رای و نظر آن ها ترتیب اثر دهند.

وی ادامه داد: مسئولان باید خودشان را در خدمت مردم بدانند نه حاکم بر مردم و این اندیشه اصلاح طلبان است.

حجت الاسلام منتجب نیا تاکید کرد: در برابر اندیشه ای حاکم است که معتقد است باید مدیران شایسته و لایق در جامعه مدیریت کنند حال چه مردم آن ها را انتخاب کرده باشندو چه نکرده باشند.

وی خاطرنشان کرد: اما نگاه اصلاح طلبی معتقد است که شایسته ترین افراد را باید مردم انتخاب کنند و ملاک تعیین شایستگی مردم هستند و ما منبع و مرجع تشخیص دیگری در این خصوص نداریم.

قائم مقام حزب اعتماد ملی تصریح کرد: آیا جبرئیل بر مسئولان نازل می شود و وحی الهی را به آن ها می رساند که می دانند چه کسانی لیاقت مدیریت جامعه را دارند و مردم این شایستگی را ندارند که مدیران را انتخاب کنند؟

وی افزود: وقتی دست ما از وحی کوتاه است باید به معیارها و ملاک هایی که اسلام به ما ارائه کرده است و مردم براساس این معیارها باید نمایندگان خود را تشخیص دهند و انتخاب کنند.

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان بیان کرد: برخی اعتقاد دارند ما اگر کار را به دست مردم بسپاریم مردم دچار اشتباه می شوند و از حقیقت عدول می کنند و به جای افراد شایسته افراد نالایق روی کار می آورند و برنامه ای غلط در جامعه حاکم می شود اما ما می گوییم این شایستگی را با چه معیاری باید تشخیص داد؟

وی تصریح کرد: ما معتقدیم که مردم می فهمند و با مردمی فهیم و عاقل رو به رو هستیم و نه یک عده افرادی که درک و فهم ندارند و ما باید به جای آن ها رای دهیم و انتخاب کنیم.

برخی احزاب باید در خط فکری خود تجدید نظر کنند

وی با اشاره به اینکه مقابله به مثل کردن در برابر تفکر رو در رو نتیجه ای جز شکست ندارد، گفت: بهترین راه ایستادگی و مقاومت و با منطق و اصول تشکیلاتی به پیش رفتن است.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با اشاره به اشتباهات جریان اصلاحات در طول دوران چندین ساله فعالیت خود بیان کرد: اگر این اشتباهات و ضعف ها را نداشتیم سال های بیشتر از این شاهد حاکمیت اصلاح طلبان بودیم اما علی رغم این ضعف ها مردم این دوران را شیرین تر می دانند.

وی تصریح کرد: اقبال بیش از ۶۰ درصدی مردم به جریان اصلاحات این نگرانی و احساس خطر را برای برخی جریان هابه وجود آورده که اگر بر این منوال پیش روند هم مجلس آینده را از دست خواهند داد و هم باعث ورود جریان اصلاحات به مجلس خبرگان رهبری می شوند.

جریان اصلاحات در سال ۸۴ ضربه خورد

حجت الاسلام منتجب نیا با اشاره به ضربه خوردن جریان اصلاحات در سال ۸۴ به دلیل اختلافات درونی این جریان سیاسی خاطرنشان کرد:‌ اما تجربه منسجم و یک دل شدن سال ۹۲ به ما نشان داد که می توان پیروز میدان بود.

وی با تاکید بر جمع کردن اندیشه های متفرق عقلایی و اخلاق مدار در زیر یک چتر و با یک شناسنامه خاص خاطرنشان کرد: هیچگاه در کشور ما یک حزب به معنای واقعی و مانند آنچه در کشورهای غربی وجود دارد به وجود نیامده است و باید این پرسش را داشت که آیا مسئولان نخواستند حزب در کشور به وجود آید و نشد و یا اینکه اعضای جناح ما به اقتضاء تحزَب جناحی به درستی عمل نکرده است؟ که در این جا باید گفت همه ما در این امر مقصر هستیم.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم مسیر ملت منحرف نشود باید به تحزَب روی آوریم و احزاب را تقویت کنیم.
برچسب ها: منتجب نیا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

جبهه اصلاحلات در چالش با براندازان است

مشکل ما با اصولگرایان بر سر نامزد انتخابات نیست/اصولگرایان دچار تشتت هستند

۴ واکسنی که در ایران تزریق می‌شوند چه خصوصیاتی دارند

احتمالا جهانگیری به عنوان گزینه اصلی اطلاح‌طلبان در انتخابات معرفی شود

با توجه به توافقات اولیه، به زودی حجم قابل توجهی از واکسن کرونا چینی وارد کشور می‌شود

واکسن برای همه وجود دارد/ ایمنی و پوشش لازم دو هفته بعد از تزریق نوبت دوم اتفاق می‌افتد

استاندار کرمان: داوطلب دریافت این واکسن ایرانی – کوبایی می‌شوم

روحانی: کرونا را دستمایه مسائل سیاسی و انتخاباتی قرار ندهیم/ به روند عبور پیک چهارم کرونا رسیده‌ایم/ بهترین واکسن اولین واکسن است

ره‌پیک، قائم مقام دبیر شورای نگهبان: در رسیدگی به صلاحیت‌ نامزدهای ریاست جمهوری، به برنامه‌ آنها هم توجه می کنیم / این حق قانونی شورای نگهبان است که حتی بعد از تایید صلاحیت نامزدها، در صلاحیت آنها تجدیدنظر کند / هیچ داوطلبی با شورای نگهبان رایزنی نکرده

آیت الله سیستانی مبلغ فطریه اعلام کرد

پربازدید ها

نامزدی رئیسی قطعی شده است؟

اصولگرایان محترم! جرات دارید اعلام کنید وضع دین‌داری چگونه شده؟

مذاکرات وین برای چانه‌زنی نیست/ فضای مذاکرات کُند اما مثبت است/ضرورتی به گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا نیست/ ایران هرگز در خصوص امنیت ملی خود با هیچ کسی مذاکره نمی کند

هشدار تاریخی امام خمینی(ره) به دخالت مجتهدین در انتخابات

مذاکرات وین درباره برجام فردا ازسرگرفته می‌شود

جزییات جدید مذاکرات ایران و عربستان در بغداد/ ریاض برای دور دوم مذاکرات با تهران، عجله دارد/هیئت سعودی به ایرانی‌ها گفته برخلاف تصورات، بن سلمان وهابی نیست و شیعیان را تقبیح نمی‌کند / عربستان به ایران اعلام کرده که قصد ندارد روابط با اسرائیل را عادی سازی کند

احتمالا جهانگیری به عنوان گزینه اصلی اطلاح‌طلبان در انتخابات معرفی شود

رهبر انقلاب: فلسطین مهم‌ترین و زنده‌ترین موضوع مشترک میان کشورهای اسلامی است

ظریف روز یکشنبه برای توضیح درباره فایل صوتی منتشر شده به مجلس می رود

لاریجانی با حمایت اعتدال و اصلاحات نامزد انتخابات ۱۴۰۰ می‌شود/اصولگرایان یک کاسه نمی‌شوند/آقای قالیباف هم بهتر است؛ نیاید/خیلی‌ها دوست دارند که آقای رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)