کد خبر: ۹۳۴۹
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۴
ارسال به دوستان
ذخیره
وی تامین سوخت هواپیماهای ایران در فرودگاه هیترو لندن پس از وقفه حدود 46 ماهه را از دیگر اقدامات مثبت برای تسهیل مناسبات یاد کرد.
کاردار ایران در انگلستان گفت: در آینده نزدیک فعالیت مجدد بانکهای ملی و پرشیا در انگلیس آغاز خواهد شد.

محمد حسن حبیب الله زاده در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما در لندن با فوق العاده توصیف کردن اشتیاق شرکت ها و سرمایه گذاران انگلیسی برای تعامل اقتصادی و بازرگانی با کشورمان گفت: موضوع فراهم شدن مجدد امکان صدور ویزا در دو کشور و ایجاد روابط بانکی از جمله مهمترین درخواست سرمایه گذاران و شرکت های انگلیسی است که از هفته ها پیش با اعزام هیئت های اقتصادی و بازرگانی و نیز رایزنی های دیپلماتیک میان دو طرف این موضوعات در حال پیگیری است.

کاردار کشورمان همچنین با اشاره به  تعیین نماینده ویژه دولت انگلیس برای پیگیری امور بازرگانی با ایران افزود: موسسه تضمین مالی صادرات انگلیس نیز خط اعتباری حدود 50 میلیون پوندی را  برای توسعه تجارت با ایران و تامین مالی طرحهای شرکتهای انگلیسی در کشورمان برقرار کرده است.

وی تامین سوخت هواپیماهای ایران در فرودگاه هیترو لندن پس از وقفه حدود 46 ماهه را  از دیگر اقدامات مثبت برای تسهیل مناسبات یاد کرد. 

حبیب الله زاده با اشاره به تشریح فرصت های سرمایه گذاری در حوزه های انرژی اعم از نفت و گاز، خورشیدی و هسته ای و نیز حمل و نقل ، منابع آب ، محیط زیست برای  هیئت های اقتصادی و بازرگانی انگلیسی گفت: به آنان گوشزد شده است که نباید همچون گذشته به ایران صرفاً به عنوان بازار مصرف نگاه کنند بلکه باید در اندیشه  انتقال فناوری و تولید مشارکتی با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های ایران باشند و با این رویکرد وارد ایران شوند . 

کاردار کشورمان در انگلستان با اشاره به اشتیاق شرکتهای انگلیسی برای تعامل با ایران گفت : در این میان شرکتهایی که نمایندگان آنها به ایران سفر کرده اند مشتاق ترند و پس از نشست های اقتصادی درخواست های زیادی از فعالان و سرمایه گذاران برای عزیمت به ایران و بررسی فرصت های سرمایه گذاری می رسد .

وی افزود: با پیگیری های انجام شده در آینده نزدیک هیئت های اقتصادی و بازرگانی دو طرف با حضور در تهران و لندن از نزدیک فرصت های سرمایه گذاری و مناسبات اقتصادی و بازرگانی دو جانبه  را بررسی خواهند کرد . 

کاردار جمهوری اسلامی ایران در لندن همچنین از تشریح رویکردهای دولت و چشم انداز اقتصادی و بازرگانی کشور مبتنی بر برنامه ششم توسعه و هدف گذاری برای رشد اقتصادی هشت درصدی در این برنامه برای فعالان و علاقه مندان به گسترش مناسبات با ایران خبرداد. 

اندیشکده مجمع جهانی دیپلماتیک در لندن  با دعوت از کاردار ایران و شماری از سفیران و دیپلمات های خارجی مقیم لندن، فعالان اقتصادی و  اندیشمندان و دانشگاهیان نشستی را درباره فرصت های جدید تعامل و سرمایه گذاری در  ایران برگزار کرد. 

در این نشست، کاردار جمهوری اسلامی ایران با اشاره به آخرین  وضعیت اقتصادی کشور ،  فرصت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف کشورمان را برای حاضران  تشریح کرد و به پرسشهای آنان در این باره پاسخ گفت. 
برچسب ها: بانک ایرانی ، لندن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فوتی‌های کرونا در استان دو رقمی شد

تردد خودروهای شخصی بین شهرهای استان در پایان هفته جاری ممنوع شد

۳۰۷ فوتی و ۱۸۱۳۳ ابتلای جدید کرونا در کشور

جان پدر کجاستی/ «جان پدر» این بار برای دردانه دختر خواهد سوخت

ربیعی:همه سلایق باید بتوانند کاندیدای خود را در انتخابات داشته باشند /دیپلماسی ایران در وین به خوبی پیش می‌رود

عضو جبهه اصلاحات ایران: ظریف کاندیدا نمی‌شود

کدخدایی: ثبت نام کاندیداها بر اساس مصوبه شورای نگهبان نهایی می شود

برجام مانع از اعمال تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران نمی‌شود

توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگ برنده ایران در مذاکرات

خط تولید واکسن «برکت» با ظرفیت ماهانه ۳ میلیون دوز آماده شد / به محض تایید وزارت بهداشت، تولید آغاز می‌شود/واکسیناسیون عمومی با واکسن برکت از خرداد ۱۴۰۰

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)