کد خبر: ۹۴۴۲
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۸
ارسال به دوستان
ذخیره
1 روز مانده تا جشنواره فیلم فجر؛
جشنواره امسال متفاوت از سال‌های گذشته، بدون اعمال فشارها و سلایق شخصی برگزار می‌شود.
مصطفی رزاق کریمی مدیر بخش مستند سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص تفاوت این دوره از جشنواره با ادوار گذشته اظهار داشت: اتفاقات نو در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر و در بخش مستد رخ داده است. یکی از این تفاوت‌ها در این است که خوشبختانه شاهدیم، اعمال فشارهای بیرونی و سلیقه‌ها و نظرات شخصی هیچ تاثیری در انتخاب آثار، افزایش تعداد آثار و بررسی آنها نداشته است و در داوری هم نخواهد داشت.

وی افزود: این دوره جشنواره به شکل مستقل از هر نظر، سلیقه و دیدگاهی به صورت منظم و مرتب برگزار می‌شود. امیدوارم این نظم و انضباط تا پایان جشنواره ادامه یابد.

رزاق کریمی با اشاره به رشد کیفی و محتوایی آثار بیان کرد: شرایط این دوره از جشنواره تقریبا به استاندارد خودش رسیده است. هم به دلیل حضور فیلم‌های ارزشمند از نظر محتوایی و هم کیفی. بسیاری از فیلم‌های بخش مستند جشنواره امسال با برخی از فیلم‌های داستانی از نظر پرداختن به موضوعات جدید رقابت می‌کند.

مدیر بخش مستند جشنواره فیلم فجر با بیان این مطلب عنوان کرد؛ میانگین کیفی آثار ارسالی به چهارمین جشنواره فیلم فجر از تمام سال‌های گذشته بیشتر است و با رشد خوبی در این زمینه مواجه بودیم و این کیفیت هم در آثار است و هم شرایط استانداردی که جشنواره برای بخش مستند فراهم کرده است. این اتفاقات دست به دست هم می‌دهند تا از نظر فنی و زمان نمایش، این آثار در بخش مستند در سطح و شرایط قابل قبولی دیده شوند.

رزاق کریمی در خصوص هیئت انتخاب و داوری این بخش جشنواره اظهار داشت: هر دو هیئت از نظر تنوع نگاه‌ها، سابقه افراد و جایگاهی که در سینما دارند، چهره‌های شناخته شده هستند و معتمد که با توجه به تخصص‌هایشان برگزیده شدند و هم اکنون داوری آثار در حال انجام است.

وی با اشاره به حضور آثار جشنواره سینما حقیقت در بخش مستند سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر گفت: 9 اثر از 800 اثر مستند جشنواره سینما حقیقت در این رویداد فرهنگی هنری حضور دارند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قوت گرفتن نیامدن رئیسی و آمدن قالیباف

جبهه اصلاحات کرمان از نامزدهای شورای شهر که علاقمند به حضور در لیست این جبهه هستند دعوت به عمل آورد

محسن هاشمی روز شنبه به جمع بندی می‌رسد

صادقی:نامزد جبهه اصلاحات فقط از میان اصلاح‌طلبان انتخاب می‌شود

ستاد‌های اصلاح طلبان کی و چگونه تشکیل می‌شود؟

26 سال است که تاوان اتفاقات دوم خرداد را می‌دهیم/ امسال مانند سال 76 در پیچ تاریخ قرار گرفته‌ایم/ مشکلات امروزه جامعه از انقلاب نیست، از انتخاب بد است/ انتخاب امسال ما باید ظهور ساز باشد/ اگر رئیسی به انتخابات نیاید مردم ایشان را نخواهند بخشید

روحانی: همه جناح‌ها و گروه‌ها باید در انتخابات شرکت داشته باشند/ دولت یازدهم و دوازدهم در سخت‌ترین شرایط تاریخ ایران حداقل در یک قرن گذشته حتی در جنگ جهانی اول و دوم بود

نرخ مشارکت و نتیجه سبد رای کاندیداها احتمالا چقدر خواهد بود؟

علی مطهری پس از ثبت نام: همه باید حرف خود را بزنند خط قرمز آشوب و بلواست

برخی از نامزد‌های ریاست جمهوری حرف‌های دشمن را تکرار می‌کنند/ این حرف‌ها توسط افرادی مطرح می‌شود که بار‌ها از مردم رای گرفته اند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)